با کدام واکسن به کدام کشور می توانیم سفر کنیم؟

با کدام واکسن به کدام کشور می توانیم سفر کنیم؟ المور: با شتاب روند واکسیناسیون، خیلی از کشورهای جهان محدودیت های دوران کرونا را کاهش داده اند و حالا پس از حدود ۱۸ ماه، باردیگر امکان سفر بصورت محدود برای افرادی که دو دوز واکسن مورد تایید کشور مقصد را دریافت کرده اند قادر به سفر خواهند بود. این مجموعه تابع مقررات و مصوبات ستاد کرونا هست و برگزرای هر تور منوط به مصوبات ستاد کرونا می باشد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام ایوار، با پاندمی کرونا ویروس، محدودیت های شدیدی در سرتاسر جهان اعمال شد تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود. پس از گذشت ماه ها و کشف واکسن، تا حد قابل توجهی از پیشروی و گسترش بیماری کرونا جلوگیری شد و حالا پس از حدود یک سال و نیم، خیلی از کشورها، علاوه بر حذف محدودیت های شهری، محدودیت های مسافران و گردشگر ها را هم به حداقل رسانده اند تا باردیگر زندگی به روال عادی بازگردد و مردمی که تمام این مدت امکان سفر نداشته اند، باردیگر بتوانند از زندگی لذت ببرند.
با کدام واکسن به کدام کشور میتوان سفر کرد؟
به گزارش آژانس مسافرتی ایوار، حدودا تمامی کشورهای جهان، واکسن های مورد تایید سازمان جهانی بهداشت را قبول دارند اما برخی کشورها، واکسن های مورد تایید «آژانس دارویی اروپا» را می پذیرند. واکسن های فایزر، مدرنا، جانسون و استرازنکا، چهار واکسنی است که حدودا تمامی کشورها می پذیرند و اگر مسافر اروپا هستید و دو دوز از این چهار واکسن را تزریق کرده اید، می توانید با خیال راحت در تمامی سفرها مانند تور فرانسه شرکت کنید. از این چهار واکسن، فقط استرازنکا در کشورمان وارد و تزریق شده است.
واکسن سینوفارم چطور؟
واکسن سینوفارم با این که تایید سازمانی جهانی بهداشت را دارد، اما هنوز مورد تایید آژانس دارویی اروپا نیست (و دلیل آن این است که خود شرکت چینی درخواستی برای دریافت تایید به این آژانس ارسال نکرده است). یکی از مهم ترین کشورهایی که هنوز با واکسن سینوفارم، اجازه ورود به گردشگر ها را نمی دهد کشور فرانسه است. اما کشورهای اروپایی دیگر، علاوه بر چهار واکسن بالا، با تزریق دو دوز واکسن سینوفارم یا سینوواک، اجازه ورود گردشگران را صادر کرده است که از این بین میتوان به سوئیس، اسپانیا و اتریش اشاره نمود.
تور اسپانیا و تور سوئیس همچون سفرهایی است که هم اکنون قشر وسیعی از ایرانی ها (که سینوفارم تزریق کرده اند) می توانند برای سفر در پاییز، زمستان و همچنین نوروز 1401 برنامه ریزی کنند.
تکلیف تزریق کنندگان واکسن های برکت و اسپوتنیک چیست؟
متاسفانه تا زمان درج این خبر، یعنی انتهای مهرماه 1400، هنوز واکسن های برکت و اسپوتنیک که در کشورمان هم افراد بسیاری تزریق کرده اند، مورد تایید سازمان جهانی بهداشت قرار نگرفته است. به همین علت این دسته از مسافران هم اکنون امکان سفر به اروپا را ندارند که امیدواریم با تایید این دو واکسن، امکان سفر برای آنها هم فراهم گردد.
اگر دوز بوستر را از واکسن های مورد تایید بزنیم چه می شود؟
این نکته را به خاطر داشته باشید که هم اکنون امکان سفر، صرفاً برای مسافرانی مهیا است که هر دو دوز واکسن اولیه را از واکسن های مورد تایید کشور مقصد دریافت کرده باشند. این نکته به این مفهوم است که اگر شما دو دوز واکسن را از واکسن هایی که هنوز مورد تایید نیست (مانند اسپوتنیک) تزریق کرده باشید، حتی اگر دوز بوستر را از یکی از ۶ واکسن مورد تایید سازمان جهانی بهداشت تزریق کنید، همچنان امکان سفر نخواهید داشت.
کارت واکسن کاغذی مورد تایید است یا دیجیتال؟
امکان ترجمه کارت واکسن کاغذی و عرضه آن به سفارتخانه است اما سفارش ما این است که اگر واکسن خویش را در ایران تزریق کرده اید، حتما از راه سامانه سلامت، کارت واکسن دیجیتال انگلیسی را به صورت مجانی دریافت کنید. دریافت این کارت چند دقیقه بیشتر زمان نمی برد. بخاطر داشته باشید که کارت واکسن دیجیتال صرفاً برای کسانی صادر می شود که واکسن خویش را در ایران تزریق کرده اند. اگر واکسن خویش را در کشورهای دیگر تزریق کرده اید، باید کارت واکسن کاغذی خویش را عرضه نمایید.
آیا علاوه بر واکسن، پی سی آر منفی هم لازم است؟
بله، اگر به هر یک از کشورهای اروپایی بخواهید سفر کنید، علاوه بر واکسیناسیون کامل و گذشت ۱۴ روز از دوز دوم، باید پی سی آر منفی تا ۷۲ ساعت قبل سفر را هم عرضه دهید تا دیگر برای انجام سفر و ورود به کشور مقصد مشکلی نداشته باشید.
کشورهایی که احتیاج به واکسن ندارند
اگر هنوز واکسن نزده اید (که شدیدا سفارش می نماییم که در نخستین فرصت، نخستین واکسن در دسترس رو برای سلامتی خودتان تزریق کنید)، می توانید به برخی از کشورهایی که نیازی به واکسن ندارند سفر کنید. کشورهایی مانند دبی، ترکیه و مالدیو هم اکنون فقط از گردشگر ها پی سی آر منفی می خواهند و نیازی به عرضه گواهی واکسیناسیون نیست.
جواب سوال خویش را نگرفته اید؟
اگر قصد شرکت در تور اروپا دارید و هنوز جواب سوال خویش را نگرفته اید، پیشنهاد می نماییم با دفتر خدمات مسافرتی ایوار به شماره تلفن 02191009100 تماس بگیرید تا شما را در جریان آخرین اخبار در ارتباط با سفر و تورهای مسافرتی قرار دهیم.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/08/01
09:49:04
0.0 / 5
239
تگهای خبر: خدمات , زندگی , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است