معرفی کامل خمیر پیگمنت آلومینیوم

معرفی کامل خمیر پیگمنت آلومینیوم به گزارش المور خمیرهای آلومینیوم، پیگمنت های پخش شده در حلال یا آب هستند. برای تولید این خمیر میتوان از حلال های مختلف استفاده نمود. انتخاب حلال به استفاده ی نهایی بستگی دارد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام ایمن سبز، خمیرهای پیگمنت آلومینیوم به صورت وسیع در پوشش های خودرویی OEM، رنگ تعمیراتی خودرویی و همینطور قطعات و لوازم جانبی خودرویی کاربرد دارند.
خمیر پیگمنت آلومینیوم چه کاربردهایی دارد؟
لوازم آرایشی و پوشش های تزیینی از دیگر صنایعی هستند که در تولیدات خود از خمیر پیگمنت آلومینیوم بهره می گیرند.
کاربرد مهم دیگر این محصولات در پوشش ­های پلاستیکی لوازم الکترونیکی مصرفی مانند قاب تلویزیون، تلفن همراه، دوربین و غیره است. خمیر پیگمنت آلومینیوم همینطور در پوشش قوطی ها، پوشش های صنعتی، پوشش های پودری هم کاربرد دارد.
معرفی خمیر پیگمنت آلومینیوم
خمیرهای آلومینیوم، عمدتا پیگمنت های پخش شده در حلال یا آب هستند. برای تولید این خمیر می­ توان از حلال های مختلف بهره برد که انتخاب آن به کاربرد نهایی خمیر بستگی دارد. بعنوان معمول ترین حلال در این حوزه میتوان به وایت اسپریت اشاره نمود. شایان ذکر است که در صورت احتیاج به خمیر برای پوشش­های پایه آبی، می ­توان از آب هم بعنوان حلال بهره برد.
استفاده از خمیر پیگمنت آلومینیوم بسیار راحتتر از پیگمنت های پودری است. همینطور پودرها سبب آلودگی محیط کار و در بعضی موارد سبب ایجاد مخاطرات پزشکی یا آتشسوزی می شوند. خمیر پیگمنت آلومینیوم اغلب اوقات به منظورجلوه های بصری مانند اثر متالیک و همینطور برای ایجاد خواصی مانند مقاومت به خوردگی استفاده می شود.
خمیر پیگمنت آلومینیوم چگونه ساخته می شود؟
رنگدانه های مدرن آلومینیومی در آسیاب های توپی و در فرایند آسیاب مرطوب تولید می شوند. ابتدا پودر آلومینیوم اتمیزه به ذرات مورد نظر آسیاب شده و سپس با حلال ترکیب می شود و مواد افزودنی هم به مخلوط اضافه می شود. در انتها فرایند عمدتا میزان پیگمنت در این مخلوط حدود 65% خواهد بود.
محیط خط تولید خمیرهای پیگمنت باید عاری از هر گونه گرد و غبار باشد؛ چونکه وجود ناخالصی در محصول می تواند به شدت کیفیت آنرا کم کند و به تبع کیفیت محصول نهایی را هم تحت تأثیر قرار می دهد.
برای رنگ هایی که احتیاج به هاردند دارند، هاردنر حتما باید در هنگام اعمال به رنگ اضافه شود و نه هنگام تولید خمیر پیگمنت.


انواع خمیر پیگمنت آلومینیوم
خمیرهای پیگمنت آلومینیوم، بنابر نحوه ی آرایش پیگمنت­های آلومینیوم هنگام اعمال رنگ روی سطح زیرآیند، دسته بندی می شوند. مواد افزودنی که در هنگام ساخت به خمیر پیگمنت آلومینیوم افزوده می شود، تعیین کننده ی رفتار پیگمنت خواهند بود.
اگر رنگدانه های فلزی کاملا روی سطح فیلم رنگ قرار گیرند و لایه ای از رنگدانه ها را روی سطح فیلم بسازند، به آنها (leafing) گفته می شود. این دسته از خمیرهای پیگمنت آلومینیوم با اضافه کردن استئاریک اسید به محصول تولید می شوند و ایجاد اثر متالیک روشن می کنند.
اگر رنگدانه های فلزی به صورت کاملاً همگن در فیلم رنگ پخش شوند، به آنها (non-leafing) می گویند. از آنجائیکه این خمیرها به صورت همگن در سرتاسر فیلم رنگ توزیع می­شوند، در مقابل سایش و اثرات خورنده بهتر مقاومت بهتری دارند.
همینطور اعمال کردن لایه ی ثانویه روی آنها کاری راحت است. این دسته از خمیرهای آلومینیوم، امکان ایجاد اثر متالیک رنگی دارند که بزرگترین مزیت آن هاست.
فرمولاسیون خمیر پیگمنت آلومینیوم
در خمیر پیگمنت آلومینیوم به صورت معمول از آلومینیوم، حلال و مواد افزودنی استفاده می شود. آلومینیوم مورد استفاده بنا به کاربرد نهایی می تواند به صورت cornflake، silverdollar و دیگر انواع آلومینیوم باشد.
حلال های مورد استفاده عمدتا از ترکیب حلال های هیدروکربنی مانند وایت اسپریت هستند. همینطور برای پوشش های پایه آبی از آب هم میتوان بهره برد.
مواد افزودنی بسیار در تعیین خواص نهایی خمیر پیگمنت تأثیر گذارند. با عنایت به نوع ماده ی افزودنی که به محصول اضافه می شود (استئاریک اسید یا اسیدهای چرب غیر اشباع مانند اولئیک اسید) کاربرد محصول و خواص آن متفاوت خواهد بود.
خصوصیات یک خمیر پیگمنت باکیفیت کدامند؟
مقاومت خوب در مقابل سایش و موارد خورنده و فرمولاسیون دقیق به صورتی که آرایش پیگمنت ها به خوبی صورت گیرد و جلوه های بصری مورد نظر کاملا ایجاد شود از خصوصیات مهم خمیر پیگمنت باکیفیت است.
کیفیت بالای ذرات پیگمنت به صورتی که ضخامت آنها استاندارد باشد و همینطور لبه ی ذرات پیگمنت باید. صاف و بدون شیار باشد.
خمیر پیگمنت آلومینیوم باید پشت پوشی کافی د ررنگ نهایی داشته باشد. در مورد خمیرهایی که حلال آنها آب است، مخلوط باید کاملا پایدار بوده و هیچگونه واکنشی بین آب و پیگمنت ها صورت نگیرد.
دیسپرسیون مطلوب تا حدی که کلوخه های پیگمنت در سیستم باقی نمانده و براقیت محصول را کاهش ندهند هم از موارد مهم در تولید خمیر پیگمنت آلومینیوم است. عدم وجود ناخالصی مانند گرد و غبار در محصول که به کیفیت خط تولید بستگی دارد و به شدت روی کیفیت رنگ نهایی تأثیر ندارد.
نحوه ی تهیه خمیر پیگمنت آلومینیوم
خمیر پیگمنت آلومینیوم یکی از مواد مهم در صنعت رنگ و پوشش است. عدم ناخالصی و فرمولاسیون دقیق مهم ترین خصوصیت های یک خمیر پیگمنت مرغوب هستند که به کیفیت مواد اولیه و خط تولید مربوط می شوند. تولیدگنندگان صنعت پوشش باید خمیر پیگمنت مورد نظر خویش را از واردکنندگان مواد شیمیایی معتبر تهیه کنند تا محصول نهایی آنها باکیفیت و استاندارد باشد.
شرکت ایمن سبز بعنوان یکی از باسابقه ترین واردکنندگان و تأمین کنندگان مواد شیمیایی، آماده است تا با تولیدکنندگان صنایع پوشش در زمینه ی تأمین خمیر پیگمنت آلومینیوم باکیفیت، همکاری نماید.
خرید خمیر پیگمنت آلمینیوم در لینک زیر
خمیر پیگمنت در ایمن سبز
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/10/29
09:16:58
0.0 / 5
248
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است