رئیس جمعیت هلال احمر:

خدمات هلال احمر به همه زائرین اربعین مجانی است

خدمات هلال احمر به همه زائرین اربعین مجانی است به گزارش المور، رئیس جمعیت هلال احمر از مجانی شدن خدمات بهداشتی به تمام زوار در پیاده روی اربعین اطلاع داد و اظهار داشت: هلال احمر امکان گرفتن امریه سربازی دارد.


به گزارش المور به نقل از ایرنا، پیرحسین کولیوند بعد ازظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به حوادث اخیر همچون زلزله، سیل، ریزش ساختمان متروپل، عملیات امدادی عید و ماه محرم اظهارداشت: در زلزله و سیل اخیر گر چه برخی از هموطنانمان را از دست دادیم اما جمعیت هلال احمر با استفاده از تجربیات گذشته توانست به خوبی عمل کند.
وی ضمن اشاره به سیلی که در پنج استان جنوبی در گذشته رخ داد، اظهار داشت: این حادثه گرچه تلفات زیادی نداشت، اما خسارت های زیادی برجای گذاشت.
کولیوند با اشاره به اینکه در سیل اخیر ۲۶ استان درگیر شدند، اظهار داشت: نقش رسانه های داخلی برای نشان دادن اقدامات و خدمات عرضه شده در سیل های اخیر خیلی مهم است و در محورهای امداد و نجات تلاش ما این بوده ارتقاء بهره وری و نیروی ماهر و دلسوز جهت عرضه خدمات بهتر داشته باشیم و در مجموعه امداد و نجات هلال احمر پنج هزار نفر در چارچوب نیروهای واکنش سریع آموزش خواهند دید.
وی در مورد ریزش ساختمان متروپل اظهار داشت: درست است یک ساختمان ریزش کرد، اما میتوان آنرا در بُعد اجتماعی، سیاسی، امداد و نجات بحث کرد؛ رسانه های معاند در مورد ریزش متروپل سیاه نمایی کردند اما خبرنگاران و رسانه های داخلی توانستند با نشان دادن تلاشهای امدادگران، دستگاههای مختلف و کمک های مردمی جلوی سیاه نمایی ها را بگیرند.
مرکز کنترل عملیات مقر اصلی هلال احمر ایجاد خواهد شد
وی ضمن اشاره به تهیه سند تحول دیجیتال در هلال احمر اظهار داشت: در مجموعه هلال احمر باید از تکنولوژی های جدید استفاده نماییم و همینطور مرکز کنترل عملیات مقر اصلی هلال احمر ایجاد خواهد شد، با راه اندازی این مرکز می توانیم در جهت عرضه بهتر خدمات در حوادث تصمیم گیری نماییم.
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه کیفت خدمات پزشکی حج سال جاری خوشبختانه نسبت به گذشته خیلی بهتر بود، اظهار داشت: در کل عملیات حج که بیشتر از ۵۰ روز به طول انجامید تنها سه نفر فوتی داشتیم.
اقدامات هلال احمر در اربعین حسینی
وی در رابطه با اقدامات هلال احمر در اربعین حسینی هم اظهار داشت: علاوه بر مبحث امداد و نجات به زوار اربعین حسینی مبحث بهداشت، درمان در خارج از کشور هم بر عهده هلال احمر است و در این خصوص برنامه ریزی های خوبی صورت گرفته است.
رئیس جمعین هلال احمر با اشاره به اینکه ما به دنبال راه اندازی پایگاه امداد و نجات در اربعین حسینی هستیم، اظهار داشت: درمانگاه ها در سه سطح یک تا سه تقسیم بندی شده است؛ همینطور بیمارستان های صحرایی برای ارائه ی خدمت به زائرین راه اندازی خواهد شد و همینطور در هر ۱۰۰ عمود یک مقر سلامت و پزشکی خواهیم داشت.
پیش بینی دو هواپیما بعنوان بیمارستان هوایی در اربعین
کولیوند اضافه کرد: دو هواپیما بعنوان بیمارستان هوایی با ستاد کل نیروهای مسلح هماهنگ شده تا در صورت نیاز از آن در عملیات اربعین استفاده کنیم؛ هماهنگی لازم با حشد الشعبی هم صورت گرفته تا بتوانیم با هم افزایی به زوار خدمات رسانی نماییم.
وی تصریح کرد: دیپلماسی سلامت ایران، عراق، سوریه، افغانستان، پاکستان و دیگر کشورها در این راهپیمایی عظیم فرهنگی خویش را نشان خواهد داد و سال جاری بر خلاف سالهای پیش هلال احمر سرانه ای دریافت نمی کند و خدمات مجانی پزشکی و درمانی به همه زوار ارائه می دهد.
رئیس هلال احمر ضمن اشاره به اقدامات هلال احمر برای مراسم اربعین اظهار داشت: امدادگران ما در مرزهای شرقی و غربی درحال خدمت هستند، بهداشت و درمان در داخل عراق با هلال احمر است و تمام اقدامات لازم برای خدمات رسانی در نظر گرفته شده است.
وی افزود: تجارب گذشته را احصا کردیم، بعنوان مثال در مرز زرباطیه پایگاه بهداشت و درمان ایجاد کردیم و از موکب های بزرگ هم درخواست کردیم در آنجا باشند.
کولیوند اظهار داشت: در نجف هم پایگاه هلال احمر داریم و هم بیمارستان ثابت و موقت بوجود آورده ایم، تمامی مسیر نجف تا کربلا را زیر پوشش داریم و در وسط راه یک بیمارستان صحرایی بوجود آورده ایم.
رئیس هلال احمر اظهار داشت: ۵۰ دستگاه آمبولانس و ۶ دستگاه اتوبوس آمبولانس را به عراق می بریم و ۴ فروند بالگرد را در مرزها مستقر کردیم تا در صورت نیاز از آنها استفاده نماییم.
وی اظهار داشت: پیشبینی ۵ میلیون جمعیت جهت شرکت در مراسم اربعین را داریم بدین منظور با حشدالشعبی عراق رایزنی کردیم تا هم افزایی کامل برای خدمت به زائرین اباعبدالله باشد.منبع:

1401/05/24
09:02:57
0.0 / 5
178
تگهای خبر: تكنولوژی , خدمات , شركت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است