دور جدید رقابت AppGallery با ماركت های مطرح؛

هوآوی تمام درآمد را به توسعه دهندگان می دهد

هوآوی تمام درآمد را به توسعه دهندگان می دهد المور: هوآوی برای رشد هرچه سریع تر فروشگاه نرم افزاری جدید خود یعنی AppGallery تا صد درصد از درآمد اپلیكیشن ها و بازی ها را به توسعه دهندگان اختصاص خواهد داد.


به گزارش المور به نقل از روابط عمومی هوآوی فروشگاه نرم افزاری هوآوی یا AppGallery هم اكنون سومین ماركت نرم افزاری بزرگ دنیا بشمار می رود. این در حالیست كه رقبای این فروشگاه نرم افزاری، نام هایی نظیر پلی استور گوگل و اپ استور اپل هستند كه سابقه سال ها حضور در بازار را در كارنامه دارند.
به سبب محدودیت هایی كه از طرف دولت آمریكا جهت جلوگیری از پیشرفت سریع هوآوی وضع شد، هوآوی نیز به سمت توسعه فروشگاه نرم افزاری اختصاصی خود رفت. این شركت از روش های متفاوتی بهره برده تا كاربران و البته توسعه دهندگان را به استفاده از این فروشگاه نرم افزاری و توسعه عناوین پرطرفدار برای آن تشویق كند. یكی از این روش ها به كارگیری فرمولی جذاب برای تقسیم كردن درآمد حاصل از توسعه اپلیكیشن ها با توسعه دهندگان است.البته این طرح شرایط مخصوص به خودرا دارد. بعنوان نمونه اعتبار آن ۲۴ ماه از زمان تایید توافق نامه توسط توسعه دهنده است و میزان درآمد هم به نوع اپلیكیشن بستگی دارد.
بعنوان مثال در دسته اپلیكیشن های آموزشی، میزان درآمد از نخستین ماه تا ماه دوازدهم بطور كامل یعنی ۱۰۰ درصدی به توسعه دهنده اختصاص خواهد یافت و از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم ۹۰ درصد از درآمد به توسعه دهنده و ده درصد به هوآوی تعلق می گیرد. هوآوی اعلام نموده در شرایط استاندارد این تقسیم درآمد ۸۰ به ۲۰ به سود توسعه دهنده است.
در بخش توسعه بازی های ویدئویی هم در بازه زمانی ماه اول تا دوازدهم ۸۵ درصد از درآمد به توسعه دهنده و ۱۵ درصد به هوآوی اختصاص خواهد یافت. از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم باز هم همین روال طی خواهد شد. هوآوی تقسیم درآمد استاندارد یعنی بدون احتساب شرایط مورد اشاره و بعد از گذشت دو سال را ۷۰ به ۳۰ به سود توسعه دهنده اعلام نموده است.
در دسته های دیگر نظیر اپلیكیشن های چندرسانه ای، ابزار، ارتباطات، كتاب، عكاسی، غذا و نوشیدنی، مسافرت و مسیریابی و... باز هم از ماه اول تا دوازدهم درآمد كامل متعلق به توسعه دهنده است و از ماه سیزدهم تا بیست و چهارم ۸۵ درصد به توسعه دهنده و ۱۵ درصد به هوآوی تعلق خواهد گرفت. در شرایط استاندارد ۷۰ درصد درآمد نصیب توسعه دهنده شده و هوآوی تنها ۳۰ درصد از درآمد را برمی دارد.
با این اوصاف به جز دسته بازی های ویدئویی تقریباً در تمام بخش ها توسعه دهنده در نخستین سال عرضه اپلیكیشن تا ۱۰۰ درصد درآمد را در اختیار دارد. با اختتام بازه دو ساله عرضه اپلیكیشن در AppGallery توزیع درآمد بین هوآوی و توسعه دهنده، به ترتیب ۳۰ به ۷۰ خواهد بود.گوگل و اپل از تمام اپلیكیشن ها در فروشگاه های نرم افزاری خود درآمد ۳۰ درصدی را برداشته و ۷۰ درصد را به توسعه دهنده می دهند.
سال قبل میلادی Epic Games از قراردادن بازی محبوب خود یعنی Fortnite در پلی استور گوگل جلوگیری كرد؛ برای اینكه بگفته مسئولان این شركت گوگل باید سهمی كم تر از ۳۰ درصد از درآمد حاصل از فروش این بازی برمی داشت. Epic Games با توسعه فروشگاه آنلاین بازی مخصوص به خود ۸۸ درصد را به توسعه دهنده و ۱۲ درصد را بعنوان سهم خود مختص كرده است.
بنظر می رسد هوآوی بتواند با این راهبرد برنامه نویسان زیادی را جذب AppGallery كند و می توانیم در آینده منتظر موفقیت بیشتر این فروشگاه نرم افزاری باشیم.

انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/01/06
12:38:55
5.0 / 5
3517
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است