آموزش بورس و فاركس با كمك تحلیل تكنیكال

آموزش بورس و فاركس با كمك تحلیل تكنیكال به گزارش المور آیا شما هم بین انتخاب آموزش بورس و آموزش فاركس گرفتار تردید شده اید؟ سفارش می نماییم این مطلب را تا آخر مطالعه كنید.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام چارت ایران، به صورت خلاصه می توان گفت بورس یكی از عناصر اصلی بازار سرمایه به شمار می آید و به شكلی یكی از روش های سرمایه گذاری و راه های كسب سود می باشد. به منظور ورود به بورس و بازار سرمایه بدون شك نخستین قدم آموزش بورس می باشد. در واقع میزان كیفیت آموزش بورس بوده كه موفقیت شما در سرمایه گذاری را مشخص می شود.
فاركس اما بستری بوده كه به منظور تبدیل، خرید و فروش ارز كشورها مورد استفاده قرار می گیرد. در این بازار امكان معامله برابری ارزهای مختلف در مقابل هم برای افراد وجود خواهد داشت. این بازار هم با اینكه سوددهی بالایی را در برداشته اما برای موفقیت در آن نیاز بوده كه ابتدا به خوبی به آموزش فاركس پرداخته و تمامی نكات آنرا از بر شوید.
اما مساله مهمی كه در این بین وجود داشته این است كه بسیاری از افراد در ارتباط با این كه آیا به فعالیت در بورس پرداخته و یا فاركس را انتخاب كنند گرفتار تردید می شوند. در واقع افراد بر سر دوراهی مانده كه آیا بورس برای آنها مناسب تر است یا فاركس؟
ازاین رو ما در این متن تلاش كرده ایم نكاتی را عنوان نماییم كه به شما كمك كرده تا قبل از آن كه به آموزش بورس و آموزش فاركس بپردازید راه درست را برگزیده و تصمیم مناسبی را داشته باشید.
یكی از اصلی ترین موارد در انتخاب گزینه ای مناسب از بین آموزش بورس و آموزش فاركس این بوده كه شما تا چه اندازه قادر به تحمل ریسك بوده و همینطور در معاملات چه سبكی دارید. بعنوان نمونه اگر به دنبال سرمایه گذاری بلندمدت بوده بورس برای شما انتخاب عاقلانه تری بوده و آن دسته از افراد كه مایل بوده در كوتاه مدت نتیجه ببینند بایستی در بازارهایی با نوسان قیمت بیشتر، فعالیت داشته باشند.
انتخاب مناسب بین آموزش بورس و آموزش فاركس با كمك تحلیل تكنیكال
فاركس را می توان یكی از گستردترین بازارهای مالی در كل دنیا به شمار آورد. از مهم ترین مواردی كه سبب جذب افراد به سمت بازار فاركس شده می توان به بالا بودن حجم پول در گردش و قدرت بالای نقد شوندگی، بالا بودن میزان ساعات معاملاتی و هم قابلیت استفاده از اهرم معاملاتی بالا دانست.
این در شرایطی است كه بورس به نسبت فاركس از نوسان كمتری برخوردار بوده و به صورت معمول به آن نگاهی همچون گزینه ای مناسب برای سرمایه گذاری با قدرت رشد مداوم وجود دارد. باید توجه داشته باشید برای موفقیت در فاركس یا بورس باید آموزش تحلیل تكنیكال را به خوبی یاد بگیرید تا بتوانید به آسانی از هر كدام از آنها سود كسب كنید و به معاملات موفقیت آمیز دست یابید.


· نوسانات قیمتی
نوسانات قیمتی در واقع به این معنا بوده كه در كوتاه مدت، قیمت ها بالا و پایین خواهند شد. با اینكه بالا و پایین شدن قیمت ها در زمان های كوتاه برای عده ای از معامله گران و به ویژه نوسان گیران سوددهی به همراه داشته اما به صورت كلی بیشتر سرمایه گذاران ترجیح داده با موقعیت هایی با ریسك و نوسان كمتر كار كنند.
ازاین رو افرادی كه تمایل بیشتری به بازارهای پرریسك و سریع داشته اغلب فاركس را برگزیده و بورس برای افراد معتقد به خرید و نگهداری گزینه مطلوب تری خواهد بود.
· اهرم
از دیگر نكاتی كه در انتخاب مناسب بین آموزش بورس و آموزش فاركس به شما كمك خواهد نمود اهرم می باشد. بورس تهران فاقد اهرمی جهت معاملات سهام می باشد و میزان سهام خریداری شده از جانب شما به مقدار سرمایه شما باز می گردد. اما در فاركس امكان استفاده از اهرم معاملاتی قابل توجهی برای شما وجود خواهد داشت.
با اینكه اهرم گاهی ممكن بوده مفید واقع شود اما احتمال از دست رفتن صد در صدی سرمایه شما را هم با خود به همراه خواهد داشت.
· ساعت معاملات
ساعات معاملاتی از دیگر تفاوت ها برجسته بین آموزش بورس و آموزش فاركس می باشد. بورس سهام تنها ساعات محدودی را باز می باشد؛ در حالیكه فاركس به صورت 24 ساعته باز است و فارغ از محدودیت زمانی و مكانی خواهد بود.
· نوع بازار
فاركس بازاری دو جهته شناخته شده است؛ به این معنا كه هر جفت ارزی در كنار قابلیت خرید از قابلیت فروش هم برخوردار می باشد.
اما بورس بازاری یك جهته بوده و ازاین رو تنها این امكان برای شما وجود داشته كه به منظور فروش یك سهم ابتدا آنرا خریداری كنید و در واقع شما نمی توانید قبل از برخورداری یك سهم آنرا بفروشید.
· مالكیت
در فاركس یك ابزار مالی در زمان خرید یا فروش آن، با شرط بستن معامله، تنها به صورت مجازی به شما تعلق خواهد گرفت.


اما در بورس وقتی شما سهام یك شركت را خریداری می كنید صاحب قانونی بخشی از مالكیت و سودآوری آن شركت خواهید شد و حتی در صورت بالا بودن میزان سهم امكان دخالت در تصمیمات مهم شركت هم برای شما وجود خواهد داشت.
احیانا تا به این جا به خوبی توانسته باشید بین انتخاب آموزش بورس و آموزش فاركس گزینه مناسب خویش را پیدا كنید. حالا شما این امكان را داشته تا بسته به علاقه و شرایط خود آموزش هر یك از این دو را در پیش گرفته و در زمینه مورد نظر مهارت و دانش كافی كسب كنید.
انتهای رپرتاژ آگهی


1399/01/10
13:50:58
3429
5.0 / 5
موضوعهای خبر: ارز , بازار , بورس , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران المور در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است