اهمیت كنترل تردد در سازمان ها

اهمیت كنترل تردد در سازمان ها المور: در جامعه ای كه امنیت از اركان آن می باشد، هیچ گاه مسئله ای مهم تر از اجرای تدابیر لازم برای تامین امنیت نمی باشد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام دژبان، در این راستا می توان استدلال كرد كه قفل و كلید ساده دیگر برای تأمین این امنیت حیاتی مناسب نمی باشد. كنترل تردد روشی به روز و مؤثر برای اطمینان از محدود بودن دسترسی به یك سیستم تجاری، مناطق خاصی از یك محل یا منابع فیزیكی و مجازی است كه توسط یك مقام یا یك كسب و كار محدود شده است.
انواع مختلفی از شیوه های كنترل وجود دارد كه ایمن ترین آنها مستلزم احراز هویت دو عاملی است. در مرحله اول، مدارك معتبر باید توسط شخص احتیاج به تردد عرضه شود. بعد از آن، هویت وی باید تأیید شود. این كار از راه یك كد دسترسی، یك PIN یا خواندن بیومتریك از راه یك گیت كنترل تردد قابل انجام است.
درك اهمیت كنترل تردد در سازمان ها به علل زیر قابل افزایش است:
۱. تشخیص و جلوگیری از نفوذ غیر مجاز
در شركت ها و ساختمان های بزرگ، افراد غیر مجاز گاه به راحتی تشخیص داده نمی شوند، دلیل آن كاملا واضح است چونكه می توانند در انواع مختلفی از عنوان ها مانند كاركنان یا بازدیدكنندگان وارد شوند. بنابراین است كه سیستم های كنترل تردد می توانند نه تنها نفوذی را تشخیص دهند بلكه این قابلیت را هم دارند كه با نظارت بر دسترسی به آن ساختمان، مانع از ورود و نفوذ غیر مجاز آنها شود و این یك مزیت برای شركت ها به حساب می آید.
۲. كنترل كنید چه كسی به ساختمان شما تردد دارد
سیستم های كنترل تردد می توانند بر مبنای نیازهای خاص هر فرد تنظیم شوند. بعد از بهینه سازی به این ترتیب، می توان كنترل كرد كه چه كسی در چه سمتی، چه ساعتی از روز یا كدام روز از هفته به ساختمان تردد داشته است. بدین ترتیب با استفاده از پلاك خوان بیرونی و كنترل تردد داخلی، كاركنان یا بازدید كنندگان فقط به درب ها، اتاق ها و مناطقی كه مورد نیاز آنها است دسترسی دارند. همینطور این سیستم برای حضور و غیاب كاركنان هم بكار برده می شود.
۳. ایمنی صنایع و تجهیزات
در محل كار، تجهیزات و وسایل با ارزشی وجود دارد كه باید امنیت آنها حفظ شود. داشتن ابزار های كنترل تردد در محل می تواند دقیقاً این امر را تضمین كند، چونكه دسترسی به آن وسایل و مناطق خاصی از یك اداره و یا سازمان كه اشیاء با ارزش در آن نگهداری می شود را محدود می كند.
همینطور برای شركت هایی كه با تجهیزات خطرناك كار می كنند، كنترل تردد بسیار مهم می باشد، چونكه باید از هر گونه هزینه حوادث جلوگیری كرد. در این مكان ها سیستمی مانند اتوماسیون حراست لازم است كه به صورت مؤثر اجازه ورود به افراد غیر مجاز به محل های مشخص شده را ندهد.
۴. پیشگیری از فعالیتهای مجرمانه و سرقت
بعنوان یك شركت یا سازمان، شما همیشه در حال مقابله با وقوع جرم و سرقت قرار می گیرید. این موارد شامل خرابكاری، سرقت و حتی آتش سوزی می شود. با استفاده از سیستم كنترل تردد می توان نظارت و تعیین كرد كه چه كسی به چه مناطقی دسترسی داشته باشد. چنین سیستمی همینطور می تواند به صورت مؤثر فعالیتهای مجرمانه را شناسایی و از آن جلوگیری كند. دوربین های مدار بسته قابل نصب هستند، هر كدام از مناطق ویژه یا بخش های سازمانی فقط با استفاده از سیستم كنترل احراز هویت دو عاملی می تواند برای پرسنل مجاز محدود شود.
۵. رفع مشكلات اساسی
ایمن سازی یك محل با قفل و كلید مقرون به صرفه و ارزان است ولی به هیچ وجه نمی تواند در هنگام بروز خطر ایمنی بالایی را تضمین كند و یا به شما اجازه دهد كه نظارتی بر روی رخداد داشته باشید. اما مطمئناً با وجود سیستم كنترل تردد احتمال بروز مشكل به حداقل می رسد. این روش نه تنها مدرن است بلكه از موفق ترین، كارآمدترین و عملی ترین روش های امنیتی به حساب می آید.
شركت مهندسی نرم افزاری پیام گستر فاوا بعنوان یك شركت تولید كننده محصولات ایرانی در حوزه فناوری اطلاعات كه با تولید سیستم های كنترل تردد و انتظامات افتخار دارد كه توانسته است خدماتی شایسته نسبت به بالا بردن سطح امنیت در سازمان ها، ارگان ها و موسسات دولتی و خصوصی عرضه نموده و با فراهم نمودن ابزارهایی كه با سرعت و دقت، سبب بالا رفتن ضریب امنیتی، كاهش فعالیتهای فیزیكی پرسنل انتظامات و در نتیجه كاهش خطای نیروی انسانی، كاهش هزینه ­ها، افزایش دقت، دسترسی سریع­ و آسان به اطلاعات، امكان نگهداری اطلاعات برای مدت های طولانی و بسیاری امكانات دیگر برای مجموعه های مذكور ضریب امنیت آنها را افزایش دهد.
شركت مهندسی نرم افزاری پیام گستر ضمن دارا بودن پروانه بهره برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت در عرصه تولید فناوری و انتخاب این شركت بعنوان یكی از ۱۰۰ شركت ارزش آفرین شركت توسط اجلاس مربوطه و با عنایت به تجربه طولانی و به صورت تخصصی و فرآیندی در حوزه كنترل تردد و حفاظت فیزیكی، با دراختیار داشتن پرسنل مجرب و متخصص، نرم افزار جامع حراست و انتظامات (دژبان) را با استفاده از تكنولوژی هوش مصنوعی ( تشخیص چهره و پلاك خوان ) و دیگر محصولات بسیار كاربردی و مدرن جهت مكانیزاسیون كنترل تردد و انتظامات در سازمان ها عرضه می كند.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/02/04
13:50:03
5.0 / 5
2868
تگهای خبر: ارز , افتخار , تجارت , تخصصی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است