كاریابی و كارآفرینی بین المللی با الست گروپ

كاریابی و كارآفرینی بین المللی با الست گروپ المور: در سالی كه گذشت، مشكلات اقتصادی داخلی و بین المللی، بر چرخه اشتغال و سرمایه گذاری كشور سایه انداخت و كسب وكارهای زیادی را با مشكل مواجه كرد كه این امر، تاثیر بد بر كاریابی و استخدام در كشور نیز گذاشت.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام الست گروپ، اما در این میان، بودند کسب وکارهایی که اهتمام داشتند تا تاثیر مثبتی بر کاریابی و سرمایه گذاری داشته باشند و جهش مثبتی در تولید و صنعت کشور ایجاد کنند. یکی از این کسب وکارها، شرکت افق بین الملل یاسمین با نام تجاری《الست گروپ》بود که توانست با تاکید بر دانش روز دنیا و استفاده از تکنولوژی های نوین، در پیشبرد اشتغال زایی جوانان کشور نقش بسزایی ایفا کند. همین مورد، فرصتی ایجاد کرد تا مهندس مهدی ورقایی رئیس هیئت مدیره الست گروپ در گفت وگویی اهداف این شرکت برای ورود به چرخه اقتصادی کشور را بیان نمودند.
جناب آقای مهندس ورقایی پیش از هرچیز علاقه مندیم تا با شما بیشتر آشنا شویم. شما قبل از تاسیس شرکت افق بین الملل یاسمین، چه تجربیاتی در چه حوزه هایی داشتید؟
سلام به همه مخاطبان عزیز، باید بگویم که قبل از تاسیس این شرکت بنده در زمینه های کارآفرینی، کاریابی و سرمایه گذاری بطور تخصصی فعالیت داشتم و حدودا از سال ۱۳۸۰ بیشتر در زمینه مشاوره کاریابی و کارافرینی داخلی و بین المللی مانند سرمایه گذاری در آلمان، ارمنستان و آذربایجان تمرکز داشتم.
در سال ۱۳۸۷ نیز فعالیت خودرا در زمینه گردشگر درمانی با کشورهای عربی آغاز کردیم، به صورتی که در زمینه های نازایی و جراحی های زیبایی، گردشگر های منطقه را به ایران می آوردیم و خدمات مورد نظرشان را به آنها ارائه می دادیم و علاوه بر خدمات درمانی، تورهای سیاحتی و زیارتی را نیز برایشان در نظر می گرفتیم.
همین طور در بخش جذب سرمایه گذار خارجی نیز، تجار خارجی را در زمینه های هتلداری، تولید و ساخت کارخانه های مختلف به ایران دعوت می کردیم و به بیزینس ها و شرکت های اروپایی نیز برای بسط بیزینس خود در ایران پیشنهادات ویژه ای ارائه می دادیم تا فعالیت خودرا در ایران آغاز کنند و نهایتا بتوانیم فناوری تولید آنها را به کشور عزیزمان منتقل نماییم.
در زمینه مشاوره کارآفرینی و کاریابی نیز اهتمام ما بر این بوده است که برای کارخانه ها و شرکت های ایرانی که بهر دلیلی فعالیت خودرا متوقف کرده بودند، با بازارسازی و مشاوره و ارائه راهکارهای تجاری و بازرگانی به فعالیت مجدد آنها کمک نماییم و خطوط تولید آنها را اصلاح یا افزایش دهیم تا کارگران و پرسنل آنها بتوانند باردیگر فعالیت خودرا آغاز کنند.
و پس از آن که در حوزه گردشگر درمانی موفقیت های شایان توجهی را کسب کردیم و ارتباطات ویژه ای با کشورهای مختلف به دست آوردیم، تصمیم گرفتیم تا از نفوذ و مزیت رقابتی خود استفاده نمائیم و با کمک تجربیاتی که دراین زمینه ها به دست آورده بودیم، گروه مشاوران الست را در ۷ زمینه کاریابی، کارآفرینی، ورزشی، سرمایه گذاری، گردشگر درمانی، مهاجرت و تحصیلی راه اندازی کردیم.
چه اتفاقی افتاد که در این شرایط اقتصادی، تصمیم به ورود به حوزه های اشتغال زایی، سرمایه گذاری و تحصیلی گرفتید؟ اساسا با تجربیاتی که شما و گروه الست قبل از تاسیس این شرکت داشتید، می توانستید به لحاظ مالی در صنایع دیگر سودآوری بیشتری برای خود داشته باشید؟
مهمترین دلیلی که موجب شد تا ما تصمیم به ورود به این حوزه بگیریم، هرج و مرج عجیبی بود که در این عرصه ها وجود داشت. خیلی از جوانان با استعداد مملکت ما، متاسفانه با رویاهایی که کلاهبرداران برای آنها می ساختند، با امیدهای واهی به شکل های نامناسبی از کشور خارج می شدند و به امید پیدا کردن شغل یا تحصیل در خارج از کشور دست به مهاجرت های غیرقانونی به خارج از کشور می زدند. این موضوع، دغدغه ای جدی را برای ما ایجاد کرد تا اهتمام نماییم با ورود به این حوزه، از هدر رفت استعدادها و منابع انسانی کم نظیر کشور خود به خارج از کشور به شکل های غیرقانونی و اکثراً غیرقابل بازگشت جلوگیری نماییم. مطمئناً در سال های آینده، گزارشات بسیار روشن و امیدوارکننده ای را از افرادی که توسط شرکت ما در خارج از کشور تحصیل کرده و یا تجربه کسب کرده و به کشور بازگشته اند و درحال خدمت به وطن خود هستند، دریافت خواهید کرد.
در پایان، بفرمایید که شرکت افق بین الملل یاسمین، چه اهدافی را در سال های آینده دنبال می کند؟
می توان گفت مهمترین هدفی که از ابتدا دنبال کرده و در آینده نیز دنبال می نماییم، این است که سطح کیفی اشتغال زایی و تحصیل برای ایرانیان در خارج از کشور به خصوص در زمینه های مهاجرت تحصیلی به آلمان و کانادا تحصیل مهندسی و پزشکی در آلمان، ثبت شرکت و سرمایه گذاری در آلمان و ستاندن کارت آبی اروپا و سایر خدمات کشورهای اروپایی و کانادا را به طور شایان توجهی افزایش دهیم و موجب شویم تا خیلی از جوانان کشورمان، بجای اینکه مدتی با بیکاری دست و پنجه نرم کنند، در خارج از مرزها تحصیل کرده و تجربه کسب کرده و بعد از مدتی بتوانند با بازگشتی مناسب به کشور، در خاک خود فعالیت حرفه ای و اقتصادی خودرا پیش ببرند و به کشور خود خدمت کنند. مهمترین شاخصه ای که برای سنجش فعالیت خود داریم نیز، میزان مهاجرت معکوسی ست که از کاریابی، تحصیل یا سرمایه گذاری در خارج از کشور به وجود آورده ایم که حتما در آینده و به تناوب، آمار و اطلاعات مربوط به آنرا در اختیار رسانه های محترم قرار خواهیم داد.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/02/10
20:12:47
5.0 / 5
2869
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است