بانك مركزی انگلیس:

بریتانیا در آستانه بدترین ركود 300 سال گذشته است

بریتانیا در آستانه بدترین ركود 300 سال گذشته است به گزارش المور بانك مركزی انگلیس با اشاره به اینكه ضربه ناشی ازكرونا می تواند بزرگ ترین ركود ۳۰۰ سال گذشته را در سال۲۰۲۰ برای بریتانیا رقم بزند، برای اتخاذ تدابیر تازه اعلام آمادگی كرد.به گزارش المور به نقل از اکونومیک تایمز، بانک مرکزی انگلیس اعلام نمود که کمیته سیاست پولی آن، نرخ بهره را در کف تاریخی یعنی ۰.۱ درصد نگه داشته و همچنان برنامه خرید اوراق قرضه را که عمدتاً بدهی های دولت بریتانیا را شامل می شود، روی ۶۴۵ میلیارد پوند (۷۹۷ میلیارد دلار) هدف گذاری کرده است.
با این حال، دو تن از سیاستگذاران این کمیته یعنی «مایکل سوندرز» و «جاناتان هسکل» به افزایش توان خرید اوراق قرضه به ارزش ۱۰۰ میلیارد پوند دیگر، رأی دادند.
بانک مرکزی انگلیس در برنامه ای که آنرا سناریوی مصور می خواند، پیشبینی کرده است که رشد اقتصادی بریتانیا در سال ۲۰۲۰ با کاهش ۱۴ درصدی روبرو شده و در سال ۲۰۲۱ با رشد ۱۵ درصدی احیا شود.
این نهاد اعلام نموده است که چنین سناریویی نیازمند محرک های مالی و پولی بسیار هنگفت و قابل توجهی است.
بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که بانک مرکزی انگلیس ماه آینده، یعنی قبل از آنکه ۲۰۰ میلیارد پوند مضاعفی که در ماه مارس به این برنامه مختص کرده است، تمام شود، برنامه خرید دارایی را تشدید کند.
«اندرو بیلی» رئیس بانک مرکزی انگلیس در اینباره اظهار داشت: بانک مرکزی متناسب با تحولات دورنمای اقتصادی و بر مبنای نیاز در جهت ثبات مالی و پولی که برای توسعه بلندمدت امری ضروری می باشد، اقدام و نیازهای مردم این کشور را تأمین خواهد نمود. این موضوع، تعهد محض و تغییرناپذیر ما است.
دولت بریتانیا پیش از این، در کوشش برای مقابله با آثار قرنطینه در رابطه با پاندمی، اقداماتی تعجیلی به ارزش ۱۰۰ میلیارد پوند در جهت افزایش هزینه ها و تدابیر مالیاتی، اتخاذ نموده است.
بانک مرکزی انگلیس انتظار دارد که تولید ناخالص داخلی بریتانیا در بازه زمانی آوریل تا ژوئن ۲۵ درصد کاهش یافته و نرخ بیکاری با افزایش دو برابری به ۹ درصد برسد.
به دنبال اطلاعیه بانک مرکزی انگلیس، ارزش پوند استرلینگ برابر دلار آمریکا نیم سِنت رشد کرد و سپس اندکی از ارزش خویش را از دست داد.


منبع:

1399/02/20
03:36:22
5.0 / 5
2391
تگهای خبر: آمریكا , ارز , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است