مهم ترین نكات برای خرید لباس نوزاد

چندتكه لباس نوزاد سایز صفر تهیه كنیم؟

چندتكه لباس نوزاد سایز صفر تهیه كنیم؟ المور: خرید لباس نوزاد حدودا بیشترین زمان را در بین سایر وسایل كودك در هنگام خرید سیسمونی از ما خواهد گرفت چونكه باید بتوانیم درست ترین سایز و نوع را برای نوزاد خود انتخاب و تهیه نماییم. ما در این بخش می خواهیم درباره ی چگونگی خرید لباس نوزادی و بهترین انواع آن صحبت نماییم.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام مادران، یکی از اشتباهات اولیه ای که خیلی از مادران و خانواده ها در هنگام خرید لباس نوزادی انجام می دهند این است که به سبب شوق بسیار و زیبایی و تنوع لباس ها تعداد بسیار زیادی لباس سایز صفر تهیه می کنند. اما نکته ای که وجود دارد این است که نوزاد تازه متولدشده بسیار سریع رشد می کند و خیلی از لباس هایی که شما خریداری نموده اید غیرقابل استفاده می شوند.
در خیلی از مواقع اگر تعداد زیادی از این سایز بخرید حتی ممکنست به بعضی از آنها نوبت پوشیده شدن نرسد و نوزاد سریعا بزرگ شود بنا بر این اگر نمی خواهید پول خودرا هدر بدهید به این نکته توجه داشته باشید.
لباس نوزادی چندتکه تهیه نماییم یا نه؟
امروزه لباس های نوزادی در مدلهای مختلفی تولید و عرضه می شوند که یکی از این مدلهای ست های لباس نوزادی هستند به این صورت که شما برای مثال سرهمی، بلوز و شلوار کودک را به صورت ست در یک سایز خریداری می کنید.
این ست های لباس نوزادی مزیت های زیادی مانند ست بودن و زیبایی و همین طور به صرفه بودن آنها دارند. زمانی که شما یک طرح خرید لباس نوزاد را به صورت ست تهیه می کنید از حالت تک تکته ای آن قیمت مناسب تری خواهد داشت.
هر چند که در خرید این ست ها نیز زیاد عجله به خرج ندهید و بیشتر از چند ست تهیه نکنید چونکه ر بعضی از این ست ها تکه هایی وجود دارد که چندان مفید و ضروری نیستند و شاید شما اصلا از آنها استفاده نکنید.
مهم ترین خاصیت های یک لباس نوزاد خوب:


مطمئنا موارد زیادی وجود دارد که موجب با کیفیت بودن یک محصول و به صرفه بودن خرید ما می شود اما درباره ی لباس نوزاد چند مورد بیشتر اهمیت دارد که در ادامه با هم به مرور این موارد نیز خواهیم پرداخت.
نرم و لطیف بودن: نرم و لطیف بودن را نخستین خاصیت واجب یک لباس نوزاد خوب دانست چونکه استفاده از پارچه های نامناسب و زبر در دوخت لباس نوزاد به پوست کودک ما آزار می زند. جنس پارچه های لباس های نوزادی معمولا از نخ پنبه هستند.
ضد حساسیت بودن: دومین خاصیت یک لباس نوزادی خوب این است که از مواد و قیمت هایی تشکیل نشده باشد که در کودکان ایجاد حساسیت کند.
نداشتن دکمه یا تکه جداشدنی: لباس نوزاد نباید دکمه یا قطعه ای مثلا زینتی داشته باشد که به آسانی جدا شود چونکه در ماه های بعد از تولد با کنجکاوی نوزاد و در دهان کردن ممکنست آن تکه از لباس جداشده و موجب خفگی نوزاد شود.
درآمدن راحت از تن: یک نکته ی مهم دیگر این است که اگر لباسی این خاصیت را داشته باشد که بتوان به آسانی آنرا از تن نوزاد خارج کرد و یا تن او کرد، می توان گفت آن لباس یک لباس نوزادی خوب است.
خرید لباس نوزاد یک سایز بزرگ تر:


احیانا شما نیز به خاطر دارید که در سالهای قبل پدر و مادرهای ما نیز لباس های ما را یک یا چند سایز بزرگ تر تهیه می کردند تا به سرعت برای ما کوچک نشود البته در بیشتر موارد لباس پوسیده و پاره می شد اما اندازه ما نمی شد.
اگر از جنبه طنز این روش و خاطره جالب بگذریم برای سنین نوزادی این کار یک استراتژی خوب و اقتصادیست. همانطور که قبل تر نیز گفتیم نوزادان در ماه های اولین تولد بسیار سریع رشد می کنند و بنا بر این لباس برای آنها به سرعت کوچک می شود.
اگر در هنگام لباس خریدن برای نوزاد خود یک سایز بزرگ تر تهیه کنید نوزاد عزیز شما می تواند مدت بیشتری از آن لباس استفاده نماید.
لباس نوزاد پسرانه و دخترانه:
خوشبختانه امروزه شرکت های بسیاری هستند که مبادرت به تولید انواع لباس نوزاد در طرح ها و رنگ های مختلف می کنند که بعضی از این طرح ها پسرانه و برخی دیگر دخترانه هستند.
هرچند نکته ای شما باید آنرا در نظر داشته باشید این است که امروزه در تحقیقات فراوان مشخص شده که توجه بیش ازحد به این موارد از سنین پایین موجب شکل گیری عقاید و کلیشه های جنسیتی نادرست در بزرگسالی خواهد شد. بنا بر این نباید خود و کودکتان را به مرزهایی که جامعه برای ما ایجاد کرده، محدود کنید هیچ سند و واجبی وجود ندارد که بگویید تمامی پسرها باید رنگ آبی و دخترها رنگ صورتی بپوشند.
اگر بدانید که در سالهای دور رنگ آبی بعنوان یک رنگ دخترانه و رنگ صورتی بعنوان یک رنگ پسرانه شناخته می شد حساسیت خود درباره ی این مرزها را مورد بازنگری قرار می دهید. همین طور ما در متن قبلی درباره ی انواع صندلی ماشین کودک صحبت کرده ایم اگر علاقمند هستید حتما این متن را نیز مطالعه کنید.
قیمت لباس نوزاد ایرانی و خارجی:
قیمت لباس نوزاد نیز برمبنای کیفیت آنها، برند تولیدکننده، طراحی خاص، زمان واردات در صورت وارداتی بودن و قیمت ارزهای بین المللی متفاوت اند.
خوشبختانه امروزه برندهای ایرانی خوبی نیز مبادرت به تولید انواع لباس نوزادی می کنند که از کیفیت قابل قبولی برخوردار می باشند.
انتهای رپرتاژ آگهی


1399/03/18
13:42:41
5.0 / 5
2516
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است