نكات محاسبه قیمت و استعلام بیمه بدنه البرز بعلاوه خرید آنلاین

نكات محاسبه قیمت و استعلام بیمه بدنه البرز بعلاوه خرید آنلاین در چند سال گذشته، شاهد رشد چند برابری قیمت خودرو بوده ایم. در این شرایط لازم است دارندگان خودرو بیشتر از پیش از این دارایی خود محافظت كنند.به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام بیمیتو، یک اقدامی که در چنین شرایطی منطقی به نظر می آید خرید بیمه بدنه است. بیمه بدنه، بیمه اختیاری ماشین است اما اختیاری بودن خرید آن به هیچ وجه به مفهوم کم اهمیت بودن آن نیست. بیمه گزار با خرید بیمه بدنه، خسارت های مالی خودروی خویش را تحت پوشش بیمه قرار می دهد. بیمه البرز یکی از شرکت های قدیمی صنعت بیمه کشور است که بیمه بدنه را با شرایط مناسبی ارائه می دهد. اگر می خواهید این بیمه را برای خودروی خود تهیه کنید در ادامه همراه ما باشید تا ببینید خرید بیمه بدنه البرز به نفع شما است یا نه.

چرا خرید بیمه بدنه منطقی است؟

یکی از کاربردهای مهم بیمه بدنه در سوانح رانندگی است. بیمه گزار می تواند خسارت های وارد شده به خودروی خویش را در مواقعی که مقصر حادثه بوده از شرکت بیمه دریافت کند. اما این بیمه در مواقعی که بیمه گزار، مقصر حادثه نباشد هم از وی حمایت می کند. چطور؟ فرض کنید سطح تعهدات بیمه شخص ثالث راننده مقصر برای جبران خسارت کافی نباشد، در این صورت خسارات واردشده ابتدا از راه بیمه شخص ثالث راننده مقصر پرداخت می شود و راننده زیان دیده می تواند مابقی خسارت را از راه بیمه بدنه خودش دریافت کند.

تا اینجا ما فقط درباره ی یکی از پوشش های بیمه بدنه صحبت کردیم در صورتیکه این بیمه خسارت های واردشده به خودرو را در حوادث مختلف مثل آتش سوزی، صاعقه، انفجار، سرقت، واژگونی و سقوط خودرو جبران می کند. موارد گفته شده پوشش های اصلی بیمه بدنه البرز است. بیمه گزار در صورت تمایل می تواند حق بیمه اضافی پرداخت کند و پوشش های اضافی بیمه نامه را هم درخواست دهد.

پوشش های اضافی بیمه بدنه البرز

پوشش های اضافی در شرکت های مختلف، یکسان نیست. پوشش های اضافی بیمه بدنه البرز شامل موارد زیر است:

سرقت درجا: پوشش اصلی بیمه بدنه فقط خسارت ناشی از سرقت کلی خودرو را جبران می کند و تعهدی در قبال سرقت لوازم و قطعات خودرو ندارد. با انتخاب پوشش سرقت درجا در صورتیکه لوازمی مثل لاستیک، باتری و... به سرقت رود، بیمه البرز خسارت بوجود آمده را پرداخت می کند.شکست شیشه

این پوشش، خسارت ناشی از شکسته شدن شیشه خودرو را که در اثر عوامل طبیعی بوجود آمده باشد جبران می کند.

پوشش بلایای طبیعی

با خرید این پوشش، خسارت های واردشده به خودرو که ناشی از سیل، زلزله و بلایای طبیعی باشد پرداخت می شود.

خسارت ناشی از پاشیدن مواد شیمیایی

این پوشش خسارت های ناشی از ریخته شدن رنگ، مواد شیمیایی و اسیدی بر بدنه خودرو را جبران می کند.

پوشش ایاب و ذهاب

اگر در اثر وقوع یکی از خطرات تحت پوشش بیمه بدنه، بیمه گزار امکان استفاده از خودرو را نداشته باشد با این پوشش می تواند هزینه رفت وآمد خویش را از شرکت بیمه بگیرد.

پوشش حذف ماده ۱۰: پوشش حذف ماده ۱۰ یا عدم اعمال قاعده نسبی یکی از پوشش های خوب بیمه بدنه البرز است. با داشتن این پوشش اگر قیمت خودروی شما در زمان حادثه تغییر کرده باشد خسارت ایجادشده بر مبنای ارزش روز خودرو به شما پرداخت می شود؛ یعنی در صورتیکه قیمت خودرو افزایش پیدا کند سرمایه موردبیمه هم بیشتر می شود و شما خسارت واقعی خودرو را دریافت می کنید.

پوشش حذف فرانشیز: فرانشیز بخشی از خسارت است که جبران آن برعهده بیمه گزار بوده و شرکت بیمه تعهدی برای پرداخت آن ندارد. با این پوشش بیمه گزار می تواند کل خسارت را از شرکت بیمه بگیرد.

پوشش ترانزیت: در حالت عادی بیمه بدنه تنها در ایران قابل استفاده می باشد اما با خرید این پوشش در صورت وقوع خسارت در خارج از کشور هم بیمه البرز خسارات ایجادشده را جبران می کند.

محاسبه بیمه بدنه البرزعواملی همچون سال ساخت، نوع و مدل خودرو، پوشش های درخواستی بیمه گزار و ارزش روز خودرو در محاسبه بیمه بدنه البرز و سایر شرکت های بیمه تأثیرگذار هستند. همینطور تخفیف های بیمه بدنه عامل دیگری است که قیمت این بیمه را تعیین می کند.

یکی از تخفیف های بیمه بدنه البرز، تخفیف عدم خسارت است. منظور از تخفیف عدم خسارت بدنه، تعداد سال هایی است که بیمه گزار بیمه بدنه داشته اما از بیمه نامه خود خسارت دریافت نکرده است. همینطور بیمه البرز، تخفیف هایی را برای کارکنان سازمان های مختلف در نظر می گیرد. تخفیف خرید نقدی و تخفیف خودروی صفرکیلومتر از دیگر تخفیف هایی است که در این شرکت برای بیمه گزار اعمال می شود.

استعلام بیمه بدنه البرز

قیمت بیمه بدنه در شرکت های مختلف، متفاوت است؛ بنابراین لازم است بیمه گزار یک مرحله پیش از خرید بیمه نامه، استعلام بیمه را انجام دهد. دریافت استعلام بیمه بدنه یعنی این که بیمه گزار از قیمت، شرایط، پوشش ها، تخفیف ها و کیفیت پرداخت خسارت شرکت های مختلف آگاه شود و سپس بیمه نامه را تهیه نماید.

از دو طریق می توان استعلام بیمه بدنه البرز را انجام داد؛ روش آفلاین و آنلاین. در روش آفلاین، بیمه گزار می تواند به یکی از نمایندگی های بیمه البرز رجوع کند و بیمه نامه را سفارش دهد اما در این روش بیمه گزار نمی تواند قیمت و شرایط شرکت های بیمه را با هم مقایسه کند. مزیت خرید آنلاین بیمه بدنه این است که شما محدود به یک شرکت بیمه نیستید و می توانید ببینید خرید از کدام شرکت بیمه برای شما بهتر است. برای مقایسه قیمت و خرید آنلاین بیمه بدنه کافی است به سایت بیمیتو(bimito.com) وارد شوید و اطلاعات خودروی خود وارد کنید تا وارد صفحه استعلام قیمت شوید. در این صفحه می توانید پوشش های موردنظر خویش را برگزیده و قیمت بیمه را بین شرکت های مختلف مقایسه کنید و در نهایت بیمه نامه را مطابق نیاز خود تهیه سفارش دهید.

انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/04/14
16:39:51
5.0 / 5
2733
تگهای خبر: ارز , بیمه , خرید آنلاین , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است