نكاتی كه باید در پارك های ملی پس از بازگشایی رعایت نماییم

نكاتی كه باید در پارك های ملی پس از بازگشایی رعایت نماییم یكی از تفریحات مورد علاقه طبیعت گردان در سرتاسر جهان سر زدن به پارك های طبیعی است كه حدودا می توان گفت در هر كجای زمین وجود دارند و برای كشوری كه در آن قرار گرفته اند، حكم گنج طبیعی را ایفا می كنند و زیست بومی حساس و اثرگذار دارند.به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام الی گشت، پس از شش ماه قرنطینه و بسته شدن این پارک های ملی، باز شانس دست داده تا بتوانیم برای ورزش و دیدار تازه کردن با طبیعت به این پارک ها برویم. البته این تجدید دیدار کمی با پیش از شیوع کرونا فرق دارد و ما ملزم به رعایت یک سری نکات هستیم. بازگشایی پارک های طبیعی در جهان و دیدار آنها با رعایت یک سری نکات را با هم مرور می نماییم.

کوهنوردی، تفریحی دسته جمعی

زندگی پس از همه گیری ویروس کرونا تا میزان قابل توجه ای تغییر کرده است. یکی از این تغییرات فاصله هوشمند است که حتی در هنگام خرید بلیط هواپیما و سوار شدن بر این وسیله باید این اصل را رعایت کنید. افراد بنا بر این قاعده جدید باید تا یک متر از یکدیگر فاصله بگیرند. کمی این کار در کوهنوردی در پارک های ملی دشوار می باشد و این که اصلا یکی از قواعد اصلی کوهنوردی این است که افراد در یک تیم باید در نزدیکی هم دیگر باشند تا در مواقع سقوط و سانحه بتوانند از یکدیگر محافظت کنند و به داد یکدیگر برسند. اما به یاد داشته باشید که در پارک های ملی فضای باز و هوای تازه آنها باز هم در صورت کنار هم قرار گرفتن خطر مبتلا شدن به ویروس کرونا وجود دارد.

در پارک های ملی متعهد باشید

همان طور که در زمان رزرو هتل و ورود به واحد اقامتی تان اصول بهداشتی را رعایت می نماییم باید در پارک های ملی هم می بایست تابع این قانون باشیم. مهمانان هر کدام از پارک های ملی باید به مادر طبیعت احترام بگذارند. این احترام در دوران پاندمی باید بیشتر از پیش شود. زمانی که محلی های در زمان بازگشایی پارک های ملی در جهان آماده خوش آمدگویی به شما هستند، به یاد داشته باشید که تمام وسایل باقی مانده ما و مواردی که از آنها استفاده کردیم و حالا تبدیل به زباله شده اند را سرآخر، در بسیاری از مواقع، به دست همین بومی ها جمع آوری می شوند.

بازگشایی پارک های ملی و معضل جا پارک

روزها رانندگی برای رسیدن به پارک ملی به کنار، لحظه ای که به مقصد می رسید و می خواهید جایی برای پارک ماشین تان پیدا کنید به کنار. طبیعی است زمانی که جای پارک پیدا نکنید و اتومبیل هایی که پشت سر هم پارک شده اند، جایی برای شما به جا نگذاشته اند، خستگی را به تن شما می گذارند و کام رسیدن تان به مقصد را تلخ می کند. اما عجول نباشید بخصوص در این شرایط کرونایی. اجازه بدهید تا کمی پارکینگ خالی شود و با ورود شتاب زده خود میزان جمعیت را در پارکینگ پارک ملی بیش تر نکنید.

آرامش در قسمت های عمومی

دیدن از یک پارک ملی پس از بازگشایی پارک های ملی در جهان و میل یک نهار در کنار هم پشت میزهای چوبی بی گمان لذت بخش است و حدودا تمام ما تجربه یک مرتبه این را داشته ایم که به همراه خانواده مان به یک پارک ملی برویم و به اصطلاح یک پیک نیک را راه بیاندازیم. خیلی از دفعات پیش می آید که تمایل داریم تعداد کثیری از دوستان و آشنایان و اقوام را هم با خود همراه نماییم اما باید بدانیم که باید در چنین شرایطی آرامش عمومی را بر هم نزنیم و هر چه می شود کمتر عزیزان مان را با خود همراه نماییم. هر چه تعداد بیشتر باشد و قسمتهای عمومی پارک های ملی شلوغ تر شود، میزان شیوع و مبتلا شدن به ویروس کرونا بیش تر می شود. دستشویی های عمومی، زمین های بازی تعبیه شده و مراکز پیک نیک در پارک های ملی را باید پس از استفاده برای نفر بعدی ضدعفونی و کاملا پاکیزه نماییم تا خطری میهمان بعدی پارک را تهدید نکند.کشف تجربه های جدید را بگذارید برای بعد

ایمنی فردی در زمان شیوع بیماری کرونا پس از بازگشایی پارک های ملی در جهان بیشتر از پیش اهمیت پیدا کرده است. به قول یکی از متخصصین و مدیران اجرایی پارک های ملی، تعداد کارکنان حاضر در پارک های ملی کم تر از قبل شده است. این مدیر اجرایی به مهمانان پارک هتل سفارش می کند که در زمان کوهنوردی از همان مسیری حرکت کنند که باقی کوهنوردان از آن استفاده می نمایند. ماجراجویی از خصوصیت های انسان است و همین حس سبب پیشرفت این موجود دو پا در جهان شده است. اما در شرایط کنونی که به خاطر بیماری کوید ۱۹ خیلی از کارکنان در هر صنعتی کم تر از قبل شده اند و پارک های ملی هم از این قاعده مستثنی نیستند، بهتر است نه همین تعداد باقی مانده را گرفتار زحمت مضاعف نماییم و نه خویش را به درد سر بیاندازیم. پیش از شیوع ویروس کرونا، تعداد تیم های امداد و نجات و آمادگی آنها بسیار بیش تر امروز بود و در صورتیکه یکی از کوهنوردان از روی کنجکاوی در کوه گم می شد و یا صدمه می دید، به سادگی او را پیدا می کردند و همه چیز به خیر می گذشت اما هم اکنون زمان خوبی برای کنجکاوی نیست و اگر بابت حس جستجوگرایانه تان در کوه گرفتار مشکل شوید، سخت می شود شما را پیدا کرد و تعداد کمک کننده ها خیلی کم تر از قبل شده است.

انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/04/26
13:03:12
5.0 / 5
2386
تگهای خبر: تخصصی , زندگی , صنعت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است