خرید یو پی اس برای كامپیوتر

خرید یو پی اس برای كامپیوتر المور: یو پی اس یك منبع تغذیه الكترونیكی است كه وظیفه اصلی آن، تامین توان مورد نیاز بار مصرفی بدون وقفه خواهد بود.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام هژیرصنعت، یو پی اس بعنوان منبع توان بدون وقفه از راه انرژی ذخیره شده در باتری، برق مورد نیاز وسایل مربوطه را تأمین می کند.
یو پی اس چیست؟ این سیستم در میان برق شهری و همینطور وسیله مصرف کننده قرار می گیرد، که علاوه بر تنظیم نمودن برق شبکه و همینطور تثبیت آن، مانع از ورود نویز و اختلالات شبکه به تجهیزات حساس خواهد شد.
یکی از اصلی ترین خصوصیات یو پی اس برای هنگامی است که برق شهری قطع می شود که بلافاصله بعد از آن و بدون وقفه دستگاه یو پی اس وارد مدار شده و برق مصرفی لازم را تأمین خواهد کرد، به نحوی که دیگر نیازی به ریست و یا خاموش نمودن دستگاه نباشد.


زمانی که شما اطلاعات حساسی را بر سیستم خود دارید و یا این که نمی خواهید نوسانات برقی به وسایل گران قیمت شما صدمه برساند، خرید یو پی اس اصلی ترین نقش را در تجهیزات جانبی تان خواهد داشت.
ضروری خواهد بود که حداقل اطلاعاتی را در مورد یو پی اس داشته باشید. چونکه تهیه و خرید یو پی اس بدون داشتن آگاهی خواهد توانست به خرید ناموفق و در نهایت ضرر شما شود.
می بایست اطلاعاتی را داشته باشید که یو پی اس چیست؟ و چه برندهایی تولید کننده یو پی اس هستند.
انواع یو پی اس انواع یو پی اس از نظر فناوری و معماری تولید به سه دسته کلی تقسیم بندی می شوند:
· مدل آفلاین (OFFLINE)
· مدل آنلاین (ONLINE)
· انواع مدل لاین اینتر اکتیو (LINE INTERACTIVE)
یو پی اس آفلاین (OFFLINE)


نحوه عملکرد یو پی اس آفلاین به این شکل می باشد که دستگاه های مصرف کننده به برق شهری متصل می شوند.
یو پی اس آفلاین فقط هنگامی فعال خواهند شد که برق گرفتار قطعی گردد. در این صورت منبع تغذیه دستگاه مصرف کننده از یو پی اس تغذیه می نماید و سپس به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
اگر هدف شما از خرید یو پی اس برای کامپیوتر استفاده از مزیت تأمین برق بی وقفه می باشد، یو پی اس آفلاین می تواند انتخاب خوبی باشد.
یو پی اس آنلاین (ONLINE) اگر هدف شما از خرید یو پی اس بی وقفه علاوه بر تأمین برق بدون وقفه، دریافت توان خروجی مناسب هم می باشد، یو پی اس آنلاین خواهد توانست گزینه مطلوبی هم باشد.
در نوع آنلاین آن علاوه بر شارژ باتری و همینطور تأمین بدون وقفه برق، قسمت اینورتر در هر زمان فعال می باشد و توان خروجی را فراهم خواهد ساخت.
در یو پی اس آنلاین جریان برق شهری توسط یک Rectifier به جریان مستقیم تبدیل می شود. سپس توسط قسمت اینورتر به جریان متناوب تبدیل خواهد شد و آماده ورود به دستگاه مصرف کننده هم می گردد. این فعالیت به این علت انجام می شود که حفاظت بیشتری از دستگاه مصرف کننده از نظر ولتاژ ورودی صورت پذیرد.
لاین اینتر اکتیو (LINE INTERACTIVE) لاین اینتر اکتیو همیشه روشن می باشد و تا هنگامی که ولتاژ ورودی در بازه معمول می باشد، به شارژ باتری خواهد پرداخت. ولی به محض این که ولتاژ ورودی از بازه معمول و مجاز خود خارج گردد، توان خروجی یا برق وارد شده به دستگاه مصرف کننده از باتری های منبع تغذیه بدون وقفه تأمین خواهد شد تا صدمه ای به دستگاه شما وارد نشود. از LINE INTERACTIVE بیشتر در تجهیزات شبکه ها استفاده می نمایند.
مزایای یو پی اس استفاده از یو پی اس علاوه بر کمک به برطرف نمودن مشکلات بر گرفته از قطع شدن جریان برق، محافظت در مقابل قطع کلی برق را هم فراهم خواهد ساخت.
دستگاه یو پی اس دارای فیلترهای الکترونیکی می باشد که منجر به حذف نویزها و همینطور نوسانات برق شهری خواهد شد.
محافظت از وسایل را در مقابل رعد و برق و ولتاژ بالا بر عهده یو پی اس است که جریان برق یکنواختی را با شکل موج ثابت به دستگاه ارسال می نماید.


یو پی اس هایی که برای مصارف معمولی استفاده می شوند از نوع ONLINE و با باتری تک سلولی سرب اسید و یا نیکل کادمیوم و همینطور توان ۵۰۰ الی ۲۰۰۰ آمپر می باشند.
یو پی اس های بزرگتر دارای توان بیشتر و کیفیت برق خروجی بالاتر می باشند. هر چقدر که INVERTER یک دستگاه یو پی اس قوی تر باشد، توان و همینطور قدرت آن بیشتر خواهد بود.
به عبارتی دیگر می توان تعداد و توان وسایل بیشتری را پشتیبانی نماید. از طرفی هر چقدر که باتری های استفاده شده در یو پی اس از ظرفیت بالاتری هم برخوردار باشند، زمان برق دهی در هنگام قطعی برق شهر بالاتر می رود.
یو پی اس های مختلف دارای مزایای گوناگونی همانند آلارم های اخطار در زمان رخ دادن خطا و یا اضافه بار، نرم افزار کنترل کامپیوتر برای ذخیره نمودن اطلاعات و همینطور خاموش کردن کامپیوتر و وسایل دیگر هم می باشند.
اجزای یو پی اس ۱. یکسو کننده شارژ (رکتیفایر)
۲. باتری
۳. مبدل DC به AC (اینورتر)
۴. کلید غیر هادی (سوئیچ)
جمع بندی
شما می توانید به جهت اینکه اطلاعات خویش را در زمینه خرید یو پی اس افزایش دهید و با خیال آسوده تری اقدام کنید با مشاورین هژیر صنعت ارتباط گرفته و سوالات خویش را در باره یو پی اس از آنها بپرسید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/05/21
14:13:08
1986
5.0 / 5
موضوعهای خبر: الكترونیك , تولید , شبكه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات کاربران المور در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است