ضایعات آهنی و ساختمانی در حكم طلا

ضایعات آهنی و ساختمانی در حكم طلا المور: پس از گذشت سال ها یا دهه ها، ساختمان ها تخریب شده و ماشین ها اوراق می شوند. ابزارهای قدیمی آهنی زنگ می زنند و دیگر قابل استفاده نیستند. بنا بر این است كه مانند تمام پسماندها و زباله هایی كه در طول روز تولید می نماییم، ضایعات آهنی هم همه روزه در انبارهای ضایعاتی روی هم جمع می شوند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام ایستگاه، این آهن ها، مانند زباله ها قابل بازیافت هستند که می توان باردیگر آنها را به چرخه صنعت بازگرداند. خریدار ضایعات آهن، معمولاً یک کارخانه یا کارگاه تولیدی است که می داند چگونه به این فلز کاربردی زندگی باردیگر ببخشد.
آنچه در این مطلب می خوانیم، نگاهی است به خرید و فروش و بازیافت ضایعات آهنی و ساختمانی و بسترهای مناسب برای معاملات این چنینی.
ضایعات آهنی چه اهمیتی برای ما دارند؟
آهن ها جزو ضایعاتی هستند که فضای زیادی را اشغال می کنند و البته تجزیه آنها مانند زباله های معمولی امکان پذیر نیست؛ بدین سبب هزاران تُن آهن ضایعاتی یا به اصطلاح آهن قراضه روی هم در شهرهای مختلف تلنبار شده و منظره نه چندان زیبایی تولید می کنند. از جانب دیگر، بعضی از آهن های ضایعاتی انواع مختلفی از آلیاژ دارند که این آلیاژها گاها سمی هستند. بنا بر این است که این زباله های غول پیکر را نباید در محیط زیست بسادگی رها کرد. خوشبختانه همانطور که اشاره کردیم این زباله ها قابل بازیافت هستند. بعلاوه، واسطه هایی در این میان وجود دارند که از خرید و فروش این ضایعات، کسب درآمد می کنند. بعنوان مثال، خریدار ضایعات ساختمانی می تواند انواع ضایعات یک ساختمان همچون آهن را خریداری نموده و پس از جداسازی، آنها را به کارخانه ها یا خریداران شخصی بفروشد.
در این میان برای چند دسته از افراد سود حاصل می شود. دسته اول صاحبان این ضایعات هستند که با یک تیر دو نشان می زنند: هم از شر آهن های اضافه راحت می شوند و هم کسب درآمد می کنند. دسته دوم کارخانه ها و تولیدکننده هایی هستند که آهن را بعنوان ماده اولیه در ساخت محصولات خود مورد استفاده قرار می دهند. طبیعی است که خرید آهن دست دوم با قیمت پایین تر، بخش بزرگی از هزینه های این تولیدکننده ها را حذف کرده و هزینه نهایی تمام شده برای محصولات بطور شایان توجهی کاسته می شود. دسته سوم هم واسطه هایی هستند که بعنوان خریدار ضایعات فلزی و ساختمانی، بین دسته اول و دوم قرار گرفته و انجام معاملات را ممکن می کنند. این خریداران، زحمت حمل و نقل ضایعات و پیدا کردن کارخانه های خریدار ضایعات آهنی را از دوش شما بر می دارند و در این میان خودشان هم به میزان مشخصی از سود خواهند رسید. اما دسته دیگری از افراد هم وجود دارند که بطور پنهان از فرآیند بازیافت آهن سود می برند. این افراد کسانی هستند که محصولات آهنی تولید شده از آهن ضایعاتی را می خرند. از آنجایی که تولیدکننده ها هزینه تولید محصول را به سبب استفاده از آهن دست دوم کم می کنند، محصولات با قیمت مناسب تری به دست مصرف کننده ها خواهند رسید.
آیا قیمت ضایعات آهن بالا است؟
ضایعات آهن ارزش کاربردی بسیار بالایی دارند؛ اما اینکه از نظر قیمت آنها را هم رده با فلزات ارزشمندی مثل طلا و نقره قرار دهیم، اشتباه است. آهن به صورت کیلویی به فروش می رسد و قیمت آن مانند قیمت طلا و ارز، به صورت روزانه در وب سایت های مرجع و معتبر در اختیار عموم قرار می گیرد. معمولاً زمانی که سایر فلزات باارزش افزایش قیمت داشته باشند، درصد اندکی هم قیمت آهن و آهن ضایعاتی افزایش می یابد. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که ضایعات آهنی قیمت های متفاوتی دارند. مثلاً نوع آلیاژی که در آنها به کار رفته است، می تواند قیمتشان را تحت تأثیر قرار دهد. یا مثلاً آهن از قبل پرس شده باشد یا خیر، در قیمت آن بی تأثیر نیست. به طورکلی، می توانید قیمت آهن ضایعاتی را به صورت کیلویی در وب سایت های اطلاع رسانی پیدا کرده و سپس قیمت دقیق آهن خودرا از یک یا چند خریدار آهن ضایعاتی بپرسید. بدین سان می توانید از یک قیمت کلی، به قیمت های جزئی و دقیق تر برسید.


خریدار ضایعات آهن چه کسانی هستند؟
اگر آهن ضایعاتی در حجم بالا دارید و با این حوزه چندان آشنا نیستید، ممکنست به سختی بتوانید یک خریدار ضایعات فلزی یا خریدار ضایعات ساختمانی پیدا کنید که جنس شما را به قیمت مناسب بخرد. اما همانطور که اشاره شد، افراد زیادی دراین زمینه فعال بوده و در تمام شهرها آهن ضایعاتی را به نرخ روز خریداری می کنند. این افراد ممکنست واسطه بوده یا دارای کارگاه و کارخانه تولیدی باشند. در هر صورت ساده ترین راه برای دسترسی به یک خریدار آهن ضایعاتی، استفاده از بستر اینترنت است.
یکی از بهترین مراجع دراین زمینه، وب سایت ایستگاه است
هزاران آگهی مربوط به خرید آهن و سایر ضایعات در این وب سایت وجود دارد. این خریداران در شهرهای مختلف ایران فعال می باشند و شماره تماس آنها نیز موجود است. بدین سبب کافی است که خریدار ضایعات ساختمانی یا خریدار ضایعات آهن مدنظرتان را انتخاب نموده و با او تماس بگیرید. مزیت این روش این است که می توانید در سرمای زمستان یا گرمای تابستان در منزل خود نشسته و بدون تردد در شهر و تحمل ترافیک و آلودگی هوا، با چندین خریدار صحبت کرده و بالاترین قیمت را برای فروش ضایعات خود انتخاب کنید.
ضایعات ساختمانی هم مهم هستند
ضایعات ساختمانی که آهن هم جزو آنها است، اهمیت بالایی دارند. هر نوع متریالی که در ساخت ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند بعداً باردیگر بازیافت شده و به چرخ ساخت وساز بازگردد. آهن، مس، آلومینیوم، خاک، نخاله، بلوک، آجر، میلگرد و... جزو مواردی هستند که یک خریدار ضایعات ساختمانی به دنبال آنها است. نرخ هر کدام از این ضایعات هم معمولاً به نرخ روز محاسبه می شود؛ اما باز هم بعضی از خریداران قیمت های بهتری عرضه می کنند که بهتر است با کمی صبر و حوصله، بالاترین قیمت را پیدا کنید.
انتهای رپرتاژ آگهی


1399/07/01
15:18:53
5.0 / 5
1661
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است