تا سال ۲۰۲۰؛

پكن ۱۰۰۰ شركت تولیدی خویش را تعطیل می كند

پكن ۱۰۰۰ شركت تولیدی خویش را تعطیل می كند المور: پكن تحت برنامه چندین ساله برای بازسازی ساختار اقتصادی خود ۱۰۰۰ شركت تولیدی را تا سال ۲۰۲۰ تعطیل می كند.



به گزارش المور به نقل از رویترز، به قول یكی از مقامات شهر پكن كه با خبرگزاری شین هوای چین مصاحبه كرده، پكن تحت برنامه چندین ساله برای بازسازی ساختار اقتصادی خود ۱۰۰۰ شركت تولیدی را تا سال ۲۰۲۰ تعطیل می كند.
این تعطیلی ها بخشی از طرح بزرگ و جامع متوازن كردن و یكپارچه سازی اقتصادهای شهرهای پكن، تیان جین و استان در برگیرنده آنها، هبی، می باشد. این برنامه همینطور شامل ساخت وساز شیون گان است كه یك منطقه تحت توسعه جدید در هبی است.
لیو بوژنگ، معاون دفتر پكن سازمان نظارت بر طرح یكپارچه سازی پكن-تیانجین-منطقه هبی، در كنفرانس خبری اظهار داشت كه در انتها این دهه، پكن ۳۰۰ بازار و مركز لجستیكی خویش را تعطیل می كند.
پكن كه محل زندگی ۲۲ میلیون نفر است، در تلاش است رشد آلودگی هوای خویش را محدود كند و صنایع خود و آن چه به آنها «عملكردهای غیر پایتختی» می گوید را به منطقه هبی منتقل كند تا آلودگی را كاهش داده و از تراكم و ازدحام پكن بكاهد.
لیو اظهار داشت كه امسال پكن ۵۰۰ شركت تولیدی و ۱۷۶ بازار و مركز لجستیكی را خواهد بست و بعضی از دانشگاه ها و بیمارستان ها را هم به مناطق حومه شهری منتقل می كند.
طبق پیش نویس بودجه ۲۰۱۸، پكن در نظر دارد ۱۲. ۲ میلیارد یوآن (۱. ۹ میلیارد دلار) برای انتقال عملكردهای غیر پایتختی، هزینه كند.

1396/11/09
19:11:04
5.0 / 5
4503
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است