در نوامبر ۲۰۲۰ میلادی رقم خورد؛

افزایش ۲ دلاری نرخ نفت سنگین ایران

افزایش ۲ دلاری نرخ نفت سنگین ایران به گزارش المور تولید نفت خام ایران بر مبنای تازه ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک در ماه نوامبر (آبان - آذر) ۳۹ هزار بشکه افزایش یافت و قیمت نفت خام سنگین ایران هم بیشتر از ۲ دلار بالا رفت.


به گزارش المور به نقل از دبیرخانه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، ۱۳ عضو اوپک برپایه تازه ترین گزارش ماهانه دبیرخانه این سازمان که عصر روز دوشنبه (۲۴ آذرماه) انتشار یافت، در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی روزانه ۷۰۷ هزار بشکه بیشتر از روزانه ۲۴ میلیون و ۴۰۲ هزار بشکه ماه اکتبر، نفت تولید کردند.
تولید روزانه نفت اعضای اوپک برپایه گزارش منابع ثانویه در ماه نوامبر (آبان - آذر) به ۲۵ میلیون و ۱۰۹ هزار بشکه رسید.
لیبی، امارات و ایران با افزایش تولید روزانه ۶۵۶ هزار بشکه، ۷۵ هزار بشکه و ۳۹ هزار بشکه بیشترین افزایش تولید را در ماه نوامبر به خود اختصاص دادند.
افزایش بیشتر از ۶ درصدی قیمت نفت خام سنگین ایران
تازه ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک همینطور نشان داد قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه نوامبر ۲ دلار و ۶۴ سنت معادل ۶.۶ درصد نسبت به ماه اکتبر افزایش یافته است.
قیمت نفت خام سنگین ایران در ماه نوامبر ۴۲ دلار و ۸۸ سنت برای هر بشکه به ثبت رسید، در حالیکه این رقم در ماه اکتبر ۴۰ دلار و ۲۴ سنت و میانگین قیمت نفت سنگین ایران هم از آغاز سال ۲۰۲۰ تابحال ۳۹ دلار و ۹۸ سنت برای هر بشکه بوده است.
قیمت سبد نفتی اوپک هم در ماه نوامبر با افزایش ۶.۳ درصدی به ۴۲ دلار و ۹۹ سنت برای هر بشکه رسید که ۲ دلار و ۶۶ سنت بیشتر از ماه اکتبر است.
در تازه ترین گزارش ماهانه دبیرخانه اوپک پیشبینی شده است که واکسن کرونا تا نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به شکل تدریجی در دسترس عموم خواهد بود.


منبع:

1399/09/26
13:39:32
5.0 / 5
1143
تگهای خبر: تولید , دلار , قیمت , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است