شمار دكل های نفت و گاز آمریكا افزایش یافت

شمار دكل های نفت و گاز آمریكا افزایش یافت المور: شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام نمود که شمار دکل های نفت و گاز آمریکا شاهد بیشترین رقم افزایش سه ماهه از سه ماه دوم سال 2017 بوده است.


به گزارش المور به نقل از رویترز، شرکت های انرژی ایالات متحده شمار دکل های نفت و گاز آمریکا را برای ششمین هفته پی در پی زیاد کردند و بیشترین افزایش شمار دکل ها در دوره ای سه ماهه را از سه ماه دوم سال ۲۰۱۷ تجربه کردند، برای اینکه تولیدکنندگان نفت شیل با حفظ قیمت نفت حدود ۴۵ دلاری کارهای حفاری را ازسر گرفتند.
بیکرهیوز در گزارش روز چهارشنبه (دهم دی ماه) خود آورده است که با افزایش سه دستگاه، مجموع دکل های حفاری آمریکا در هفته منتهی به ۳۰ دسامبر چهارشنبه (دهم دی ماه) به ۳۵۱ دستگاه رسید. مجموع دکل ها در ماه دسامبر ۳۱ دستگاه افزایش یافت و برای پنجمین ماه پی در پی افزایش پیدا کرد.
افزایش شمار دکل ها در سه ماه پایانی ۲۰۲۰، ۹۰ دستگاه بود که بیشترین رقم افزایش از سه ماه دوم ۲۰۱۸ بود. افزایش شمار دکل ها در این زمان ۱۱۶ دستگاه بود. شمار دکل ها در سال ۲۰۲۰، ۴۵۴ دستگاه کم شد. این در حالیست که شمار دکل ها در سال ۲۰۱۹، ۲۷۸ دستگاه و در سال ۲۰۱۸، ۱۵۴ دستگاه افزایش یافته بود.
شمار مجموع دکل های حفاری آمریکا از ماه آگوست و زمانی که تعداد آنها به کمترین تعداد ثبت شده در بین داده های این شرکت (مربوط به سال ۱۹۴۰) یعنی ۲۴۴ دستگاه رسیده بود، افزایش یافته است. بیکرهیوز گزارش شمار دکل های ایالات متحده را به سبب تعطیلات سال نو میلادی دو روز زودتر اعلام نمود.
مجموع دکل های نفتی فعال آمریکا در این هفته، به ۲۶۷ دستگاه یعنی بالاترین تعداد از ماه مه رسید، این در حالیست که شمار دکل های گازی همچنان ۸۳ دستگاه یعنی بالاترین رقم از ماه اکتبر بود. با وجود اینکه قیمت نفت آمریکا از شروع سال جاری میلادی به سبب تضعیف تقاضا به دنبال شیوع ویروس کرونا حدود ۲۰ درصد کاهش یافته، امید به بهبود شرایط اقتصاد جهانی با کاهش محدودیت های اعمال شده برای مهار ویروس کرونا باعث شده است قیمت این کالای راهبردی در هشت ماه اخیر حدود ۱۶۰ درصد افزایش یابد.
نفت خام دبلیوتی آی آمریکا در هفته یاد شده ۴۸ دلار برای هر بشکه معامله شد و قیمت این شاخص نفت خام تا زمان ارائه این گزارش در سال ۲۰۲۰ به طور متوسط ۳۹ دلار برای هر بشکه بود.
شمار دکل های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش بینی تولید نفت این کشور در آینده، مورد توجه فعالان بازار نفت می باشد.


منبع:

1399/10/14
01:06:50
0.0 / 5
881
تگهای خبر: آمریكا , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است