نشست خبری پروژه ملی ابر ایران

نشست خبری پروژه ملی ابر ایران نشست خبری پروژه ملی ابر ایران، با حضور مدیران ارشد کنسرسیوم آسیاتک، امید ژرف نگر و راهکار آینده زمین ( زس) درسالن کنفرانس شرکت آسیاتک برگزارشد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام روابط عمومی آسیاتک، پروژه ملی ابر ایران در قالب تفاهم نامه ای بین دولت و بخش خصوصی با سرمایه گذاری ۲هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی رونمایی گردید.
مهندس علی شیرازی، مشاور برنامه ریزی پروژه ابر ایران با اشاره به اینکه در بعضی از استانها دیتاسنترهایی توسط دولت راه اندازی شده، اما بلااستفاده مانده بودند، هدف این پروژه را استفاده از توان بخش خصوصی برای احیای این ظرفیت ها عنوان نمود.
وی افزود، تمرکززدایی در حوزه خدمات ابری، افزایش پایداری زیرساخت ها در امتداد اهداف شبکه ملی اطلاعات، صرفه جویی ارزی، و ارائه خدمات ابری به دستگاه های دولتی، خصوصی و تولیدکنندگان محتوا همچون اهداف پروژه ابر ایران است.
دکتر فرزانه ابوالفضل قائم مقام مدیر عامل شرکت آسیاتک و رئیس مرکز نوآوری و تحول دیجیتال بیان کرد، خدمات ابری به حجمی که در پروژه ابر ایران تعریف شده ختم نمی گردد و این تنها شروع این بازار است، روند دنیا نشان میدهد که این بخش به شدت در حال توسعه است، گزارشاتIDC حاکی از این است که بیش از ۳۰ درصد خدمات سنتی زیر ساخت دیتا سنتر در دنیا به سمت ابر رفته و روند هر ساله نیز درحال افزایش است.
شرکت هایی مانند آمازون، مایکروسافت و گوگل که در این عرصه پیشرو هستند سالانه رشد بین ۵۰ تا ۱۰۰درصدی را تجربه می کنند.
مهندس حمید یزدانی، مدیر عامل شرکت امید ژرف نگر، هم با اشاره به اینکه سرعت و کیفیت مراکز ذخیره داده که در اختیار سازمان فناوری اطلاعات است مطلوب نمی باشد، هدف بخش خصوصی از ورود به این عرصه را کوشش برای ارتقای کیفیت دیتاسنترها دانست.
وتاکید کرد که «هزینه خرید سرور با اجرای پروژه ملی ابر ایران کاهش شایان توجهی خواهد داشت و دسترسی سریع و آسان به اینترنت فراهم می شود».
دکتر سید محسن سید صالحی، مدیرعامل ابر زس بیان کرد: یکی از اشکالات اصلی استارت آپ ها تامین تجهیزات و سخت افزار است که در پروژه ملی ابر ایران توجه زیادی به این حوزه شده و در تلاش هستیم تا با ارائه خدمات ابری شرکت های مختلف ایرانی را از مشکلات واردات آسوده سازیم و در حقیقت مسیر توسعه آنها را هموار سازیم.
دکتر فرزانه ابوالفضل ضمن اشاره به سه مرحله ارزیابی توان اجرائی، ارزیابی توان مالی، و تنظیم پیشنهاد فنی و تجاری شرکت کنندگان در مزایده، تجارب مکمل اعضای کنسرسیوم را عامل موفقیت آنها دانست.
انتهای رپرتاژ آگهی


1399/11/02
12:20:22
0.0 / 5
690
تگهای خبر: آمازون , ارز , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است