گام اساسی بانك توسعه تعاون برای ورود به عرصه بانكداری دیجیتال برداشته شد

گام اساسی بانك توسعه تعاون برای ورود به عرصه بانكداری دیجیتال برداشته شد به گزارش المور با حضور مدیرعامل بانک توسعه تعاون در مراسم کلنگ زنی پروژه دیتا سنتر اصلی، گام اساسی جهت ورود به عرصه بانکداری دیجیتال برداشته شد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام بانک توسعه تعاون، حجت اله مهدیان مدیر عامل بانک توسعه تعاون که به همراه اعضای هیات مدیره و معاونین بانک در مراسم کلنگ زنی دیتاسنتر اصلی بانک در محل پارک فناوری پردیس حضور یافته بود ضمت تبریک دهه مبارک فجر و میلاد حضرت فاطمه (س) اعلام داشت: بانک توسعه تعاون با تکمیل زیرساخت های اساسی فناوری از بانکهای سرآمد در ایجاد و توسعه کٌر بانکینگ است.
مهدیان اضافه کرد: لزوم استقرار، تجهیز و بهره داری این مرکز و سایر مراکز داده بانک بسیار حائز اهمیت می باشد و سرعت عملیات تاسیس آن باید مد نظر تمامی ارکان بانک قرار گیرد.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون که به همراه اعضای هیات مدیره و معاونین بانک در جلسه شرکت سمات در محل پارک فناوری پردیس حضور یافته بود اعلام داشت: فعالیت بانک توسعه تعاون در حوزه فناوری در جهت ارتقاء بانکداری الکترونیک و پیاده سازی بانکداری دیجیتال می شود.
وی ادامه داد: در شرایطی که ارکان بازار و شکل گیری معاملات بر پایه زیرساخت های الکترونیک تحول یافته است و بازیگران بازار به گسترش معاملات غیر فیزیکی متمایل شده اند، نقش نظام بانکی هم بعنوان واسطه گری وجوه، افزایش اطمینان طرف های معامله و عرضه دهنده اعتبار به واحدهای تولیدی و تجاری به نحو جدید قابل تصور است.
مهدیان تصریح کرد: بانک توسعه تعاون بعنوان یکی از ارکان توسعه ای بخش و با وظایف پشتیبانی از تعاونی ها و کارآفرینان در محافل فناورانه کشور هم حضور می یابد، بر همین مبنا مقدمات حضور بانک توسعه تعاون و شرکت ابزاری بانک در حوزه فناوری در پارک علم و فناوری پردیس فراهم گردیده است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون حضور شرکتهای فناوری و دانش بنیان در پارک علم و فناوری پردیس و اشتغال حدود 6500 نفر نیروی متخصص را مزیتی مهم در این زیست بوم بزرگ فناوری کشور عنوان نمود و اضافه کرد: برگزاری شعبه و حضور فعالانه شرکت سمات بعنوان نهادی توسعه ای در هم افزایی با شرکتهای تعاونی دانش بنیان از برنامه های مهم بانک است و الان اقدامات مناسبی در این حوزه به مرحله اجرا درآمده است.
سید باقر فتاحی رئیس هیات مدیره بانک توسعه تعاون در این نشست یه مبحث مهم تقویت سرمایه ای شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات) اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به پروژه های مهم نرم افزاری شرکت و فعالیت مهم توسعه ای آن در همکاری با تعاونگران ضروریست اندازه شرکت به لحاظ مالی و سرمایه ای بزرگ تر شود.
امیر هوشنگ عصارزاده عضو هیات مدیره بانک توسعه تعاون در این نشست اظهار داشت: این بانک همگام با تدوین نقشه راه تحول دیجیتال و پیاده سازی آن در فرآیندهای بانکداری، با حضور در پارک فناوری پردیس، در مبحث ورود به بازارهای جدید هم گام موثری برمی دارد.
محمد جواد افتخاری مدیر عامل سمات در این نشست به تبیین فرایند و زمان بندی پروژه اشاره نمود و اظهار داشت: با انجام هماهنگی میان بانک و سمات، مراحل اجرایی با کیفیت و سرعت در دستور کار قرار دارد.
محمد جعفر ایرانی نایب رئیس هیأت مدیره شرکت سمات هم ضمن تاکید بر اهمیت بکارگیری و پشتیبانی داده های بانک اظهار داشت: برنامه زمان بندی دقیق، تأمین منابع مالی مورد نیاز و تجهیز همزمان و بهره برداری به موقع بانک از مزایای این مرکز همچون موارد اساسی پیشبرد و تکمیل پروژه است.
در این نشست سعید معادی معاون بازاریابی و استان ها، ایرج شیخ زاده معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات بانک توسعه تعاون، غلامحسین عرب حسنخانی مشاور مدیرعامل بانک، قاسم توکلی مدیر امور حراست، محمد جواد افتخاری مدیرعامل شرکت سامانه متمرکز الکترونیک توسعه تعاون (سمات)، علی یکتا مدیر امور فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهرام بخشا رئیس اداره کل روابط عمومی بانک، اردشیر افشین مهر رئیس اداره کل زیرساخت بانک، محمد جعفر ایرانی نایب رئیس و مجید مباشرزادگان و عضو هیأت مدیره شرکت سمات هم حضور یافته و نقطه نظرات تخصصی در این حوزه مطرح نمودند.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/11/18
20:48:12
0.0 / 5
866
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است