قطعات دستگاه سنگبری (لوازم برقی)

قطعات دستگاه سنگبری (لوازم برقی) به گزارش المور شرکت هنزا تولید کننده و وارد کننده قطعات دستگاه سنگبری می باشد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام هنزا، در این متن می خواهیم به بررسی و آشنایی با لوازم برقی دستگاه سنگبری بپردازیم.
از مهم ترین نکاتی که سبب افزایش کارایی و عمر مفید دستگاه سنگبری شما می شود دقت به لوازم برقی استفاده شده در دستگاه شما می باشد.
جنس کابل استفاده شده
جنس کابل بسیار اهمیت دارد چونکه در صورتیکه این کابل خشک باشد با حرکت در انرژی گاید گرفتار اتصالی شده و امکان دارد سبب برق گرفتگی و یا آتش گرفتن کابل ها شود و هزینه های زیادی را به همراه می آورد.
در هنگام خرید دستگاه سنگبری یا هر وسیله برقی دیگری به کابل های استفاده شده دقت کنید که دارای استاندارد ملی ایران و سال ساخت کابل ها فاصله ی زیادی با خرید شما نداشته باشد (عمر کابل ها تمام نشده باشد.)
نکته ی بعدی این است که کابل ها کوتاه نباشند و برای مثال دستگاه شما در هنگام خم شدن برای فارسی بر کابلی آزاد داشته باشد و گرفتار قطعی نشود یا کابل برق متحرکی که نیرو را به الکترو موتور شما می رساند به اندازه ی کافی بلند باشد.


جنس کابل شو ها و وایر شو ها
به جهت اینکه از وجود کابل شوها مطمئن شوید نیاز هست که از فروشنده درخواست کنید جعبه برق های دستگاه را برای شما باز کند که برای این کار نیاز است حداقل جعبه برق الکترو موتور و جعبه برق اصلی دستگاه باز شود و کابل شو ها رویت شود.
اهمیت این کار به این جهت است که در این دو قسمت بیشترین جریان عبوری را دارد و درصورت عدم برقراری اتصال صحیح باعث آتش سوزی و یا صدمه به الکترو موتور و افت توان الکترو موتور در برش می شود.
در مرحله بعدی نیاز هست جعبه برق پمپ آب را چک کنید و حتما از وجود فیوز محافظ برای پمپ آب دستگاه مطمئن شوید چونکه این فیوز درصورتی که پمپ آب شما گرفتار اتصالی شود مانع برق گرفتگی اپراتور شده و از جان شما حفاظت می کند.
استفاده از ترمینال های استاندارد
ترمینال ها در مواردی که دوعدد سیم احتیاج به اتصال به یک دیگر را دارند استفاده می شوند و این کار باید حتما به وسیله ی وایر شو ها سیم ها مهار شوند تا در طولانی مدت گرفتار فرسودگی ( رسوب ) نشوند و اتصال خوبی برقرار کنند. عمدتا ترمینال ها فقط در جعبه برق پمپ آب دستگاه سنگبری استفاده می شوند.
بعد از چک کردن نکات بالا نیاز هست از کیفیت قطعات داخل جعبه برق اصلی دستگاه مطمئن شوید که شمال موارد زیر است:


فیوز اصلی دستگاه
فیوز اصلی دستگاه باید از استاندارد ملی ایران و ظاهری سالم داشته باشد و محکم به ریل جعبه برق متصل باشد و در هنگام کار دستگاه گرفتار لرزش و ایجاد سرو صدای بی مورد نشود. این فیوز برای الکترو موتور های ۳ اسب بخار باید ۱۶ آمپر و از نوع کند کار باشد.
کنتاکتور
کنتاکتور دستگاه برش سنگ دارای استاندارد ملی ایران و از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا در طول زمان تغییر حالت ندهد و گرفتار اسیب نشود. حتما از فروشنده درخواست کنید تا لوازم برقی دستگاه را گارانتی کند چونکه این لوازم از قیمت بالایی برخوردار می باشد.
حتما دقت کنید که تمامی اتصالات به کنتاکتور کاملا محکم باشد و همه سیم ها از وایرشو برخوردار باشند. مرتب بودن داخل جعبه برق هم نشان دهنده ی کیفیت ساخت دستگاه شماست. از استقامت کنتاکتور به ریل جعبه برق هم اطمینان حاصل کنید.
شاسی های استپ استارت و امرجنسی استاپ
شاسی استپ استارت حتما دارای روکش ضد آب باشد تا کاربر از برق گرفتگی مصون باشد و گردو خاک کارگاه به داخل شاسی نفوذ نکند تا عمر کاری مفید شاسی بالا برود.
وجود آرم استاندارد ملی ایران بر روی هر دو شاسی ضروری هست و دقت کنید که شاسی ها روان جابجا شود و کاملا به جعبه برق محکم باشد تا در صورت کار و لرزش دستگاه باز نشود و کارایی خودش را از دست ندهد. استفاده از نوار فرم برای سیم های فرمان به طول عمر حعبه برق کمک زیادی می کند و سبب نظم سیم کشی دستگاه می شود.
سیستم ارت دستگاه
در دستگاههای با کیفیت از آغاز دستگاه برش سنگ که با سه شاخه صنعتی در دستگاههای تک فاز و ۵ شاخه صنعتی در دستگاههای سه فاز آغاز می شود یک سیم برای ارت در نظر گرفته شده است که تمام بدنه ی دستگاه و الکترو موتور و جعبه برق را به سیم ارت می رساند و در صورت وجود سیم ارت در کارگاه، کاربر دستگاه را کاملا از برق گرفتگی احتمالی مصون می کند.
در نهایت به کیفیت ساخت خود جعبه برق و وجود لایه ضد گردو غبار در میان درب و درپوش جعبه برق و همینطور در ورودی کابل ها به جعبه برق دقت کنید. این جعبه باید ضد گردو غبار باشد تا کارایی قطعات برقی بالا را تضمین کند، در غیر این صورت بهترین قطعات هم با حضور گردو غبار به سرعت صدمه می بینند.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/11/20
21:58:20
0.0 / 5
794
تگهای خبر: استاندارد , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است