4 مرحله پلمب دفاتر قانونی اشخاص حقیقی

4 مرحله پلمب دفاتر قانونی اشخاص حقیقی المور: اشخاص حقیقی دارنده کسب وکار در آخر هر سال مالی باید دفاتر قانونی پلمب شده خودرا به اداره مالیات تحویل دهند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام آسان ثبت، لیست این مشاغل در بخشنامه اجرائی ماده ۹۵ قانون مالیات های مستقیم بطور کامل ذکر شده است. واردکنندگان و صادرکنندگان، کارخانه داران و کارگاه داران، صاحبان هتل ها، بیمارستان ها و کلینیک های تخصصی، صرافی ها و فروشگاه های زنجیره ای در این گروه قرار دارند.
دفاتر قانونی در اداره ثبت شرکتها پلمب می شوند. کارشناسان این مرکز تمام صفحات را شماره گذاری می کنند و مهر می زنند تا امکان ایجاد تغییر در آنها وجود نداشته باشد.
اگر صاحبان مشاغل در مهلت مقرر برای پلمب دفاتر خود اقدام نکنند، مشمول جریمه می شوند و از کلیه معافیت های مالیاتی نیز محروم خواهند شد. در این مقاله، مراحل پلمب دفاتر قانونی اشخاص حقیقی را بطور کامل توضیح می دهیم.
راهنمای پلمب دفاتر قانونی اشخاص حقیقی
تمامی متقاضیان برای درنوردیدن مراحل پلمب دفاتر قانونی اشخاص حقیقی باید به سامانه ثبت شرکتها مراجعه نمایند و وارد قسمت پذیرش اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی شوند. راه ساده تر و مقرون به صرفه تر این است که به سامانه آسان ثبت مراجعه کنید و تمام مراحل پلمب دفاتر قانونی را بسادگی آسانی انجام دهید.
مرحله اول: وارد کردن اطلاعات متقاضی
برای درنوردیدن روند قانونی پلمب دفاتر ابتدا باید اطلاعات متقاضی شخصیت حقیقی را وارد کرد. این اطلاعات شامل تقویم مالی، شروع سال و ماه و روز مالی، کد ملی و شماره تلفن همراه فرد است. باید توجه داشت که تمامی پیامک هایی که نشان دهنده پیشرفت کار هستند به این شماره ارسال می شوند.
همچنین اگر شماره همراه با کد ملی مطابقت نداشته باشد، با خطای سیستمی مواجه خواهید شد. بعد از پر کردن تمام بخش های ستاره دار و وارد کردن تصویر امنیتی در هر مرحله از کار، روی گزینه گام بعدی کلیک کنید.
مرحله دوم: تکمیل اظهارنامه پلمب دفاتر قانونی
مشکل کد پستی پلمب دفاتر در این مرحله به وجود می آید. به این معنا که اگر آدرس جدید محل کار و کد پستی آنرا ثبت نکرده باشید در این مرحله با پیام خطا مواجه می شوید. گفتنی است که تمام مراحل بعدی برمبنای مشخصاتی طی خواهد شد که در این بخش وارد می کنید.
در نتیجه، هنگام وارد کردن آدرس محل دریافت دفاتر پلمب شده باید با دقت بیشتری عمل کرد. شماره پیگیری درخواست پلمب دفاتر بعد از تکمیل اطلاعات شخصیت حقیقی صادر می شود.
توصیه می شود این شماره را یادداشت نمایید تا در صورت لزوم بتوانید به آن مراجعه کنید. وضعیت درخواست شما در این مرحله به پذیرش موقت تغییر می کند.
مرحله سوم: ثبت دفتر قانونی مورد تقاضا
از میان چهار نوع دفاتر قانونی، دفتر روزنامه و دفتر کل را می توان برای پلمب در این سامانه ثبت نمود. متقاضیان علاوه بر نوع دفتر باید تعداد برگ ها و تعداد جلدهای آنرا نیز معین کنند. بطور خلاصه، دفتر روزنامه دربردارنده تمام معاملات و سود و زیان های حاصل از آنها است و به صورت روزانه ثبت می شود.
دفتر کل نیز خلاصه ای تفکیک شده از دفتر روزنامه شمرده می شود که ارائه جداگانه آن توسط شخص حقیقی الزامی است. دفتر کپیه و دفتر دارایی نیازی به پلمب ندارند.
پس از تکمیل اطلاعات هر یک از دفاتر باید روی گزینه ذخیره دفتر مورد تقاضا کلیک کنید. لیست آنها را می توانید در پایین صفحه مشاهده فرمایید. همین طور برای حذف و اصلاح آنها می توانید بوسیله قسمت ویرایش در سمت چپ صفحه اقدام نمایید.
توجه داشته باشید که برای تحویل دفاتر خاص، بعد از اتمام مراحل درخواست باید به ادارات پست مرکز استان یا شهرستان خود مراجعه نمایید. این نوع دفاتر باتوجه به الزامات کسب وکارها توسط متقاضیان تهیه و چاپ می شوند.
مرحله چهارم: تایید صحت اطلاعات
گام آخر در مراحل پلمب دفاتر قانونی اشخاص حقیقی، بررسی نهایی و تایید صحت اطلاعات وارد شده است. از آنجایی که پذیرش نهایی درخواست شما برمبنای همین مندرجات است، سفارش می شود قبل از تایید اظهارنامه پلمب حتما تمام مندرجات را مرور نمایید و آنها را با مدارکی که در اختیار دارید تطبیق دهید.
در پایان، تصویر مدارک لازم برای پلمب دفاتر قانونی اشخاص حقیقی باید به صورت آنلاین ضمیمه شود. این مدارک شامل کارت ملی متقاضی و مجوز فعالیت می شود که می تواند جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، پروانه ساخت، جواز کسب، کارت تجاری و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای قانونی باشد.
اصل این مدارک به همراه پرینت متن اظهارنامه با امضای شخص ظرف حداکثر سه روز باید بوسیله پست به اداره ثبت فرستاده شوند. گفتنی است که وارد کردن بارکد پستی و تاریخ تحویل مدارک به اداره پست در سامانه الزامی است.
نوشته مرتبط: ۷ مرحله ی پلمب دفاتر اشخاص حقوقی
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/11/24
23:27:46
0.0 / 5
544
تگهای خبر: تخصصی , شركت , فروش , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است