مدیرعامل بانك توسعه تعاون:

طرح توسكا سهولت و سرعت را در بهره مندی از تسهیلات بانكی به دنبال دارد

طرح توسكا سهولت و سرعت را در بهره مندی از تسهیلات بانكی به دنبال دارد به گزارش المور مدیرعامل بانک توسعه تعاون همزمان با آغاز چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جزئیات طرح تسهیلاتی تازه این بانک با عنوان طرح توسکا را شرح داد.


به گزارش المور به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون، حجت اله مهدیان در آیین گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: با عنایت به شرایط ویژه اقتصادی و لزوم پاسخ گویی به هنگام و متناسب به نیازهای مشتریان، طرح ویژه ای با عنوان طرح توسکا در بانک توسعه تعاون تعریف شده که بر مبنای آن به دنبال افزایش مؤثر ظرفیت در عرضه تسهیلات متنوع به متقاضیان هستیم.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون در تشریح جزئیات طرح توسکا اظهار داشت: این طرح با تمرکز بر افزایش رضایتمندی مشتریان و با هدف گردش مناسب و موثر منابع در بانک به نفع عموم مشتریان تعریف شده است.
وی در همین رابطه اضافه کرد: سپرده گذاران در طرح توسکا می توانند علاوه بر دریافت حداکثر ۷ درصد سود ناشی از سپردهŽگذاری، از تسهیلات اعتباری بانک هم به صورت ویژه و سریع بهره مند شوند.
مهدیان خاطر نشان ساخت: این طرح بگونه ای طراحی شده که نرخ تسهیلات اعتباری عرضه شده بر مبنای گردش سپرده و متناسب با سود سپرده های تودیع شده نزد بانک تعیین می شود.
به نحوی که امکان انتخاب نرخ سود تسهیلات اعتباری دریافتی با عنایت به شرایط تعریف شده فیمابین بانک و مشتری توسط خود مشتریان فراهم شده و مشتری بر همین مبنا با عنایت به نیاز و شرایط خود، مختصات تسهیلات را انتخاب می کند.
وی درباره نرخ سود تسهیلات در این طرح اضافه کرد: نرخ این تسهیلات حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۸ درصد و حداکثر دوره بازپرداخت ۴۸ ماهه خواهد بود و پیشبینی می شود بدین سان این طرح در شرایط اقتصادی حاضر، رونق مناسبی در فعالیتهای اقتصادی ایجاد نماید و پاسخ به مشتریان در مورد تأمین مالی در بخش های مختلف با سهولت و سرعت بیشتری همراه باشد.
مهدیان در تشریح جزئیات بیشتر این طرح اظهار داشت: در طرح توسکا مشتریان حقیقی تا سقف یک میلیارد ریال و مشتریان حقوقی بدون سقف ریالی می توانند از تسهیلات برخوردار شوند و بدین سان بخش تعاون می تواند از ظرفیت مطلوب بوجود آمده در این طرح برای رونق و گسترش فعالیتهای اقتصادی بهره گیرد.
به گفته وی « طرح توسکا » با سه نرخ ۲ درصد، ۴ درصد و ۷ درصد جذب خواهد شد و تسهیلات اعتباری بر مبنای میانگین ایجادشده در سپرده مشتریان اختصاص می یابد بگونه ای که مقدار هر وام و نرخ سود آن بر مبنای نرخ سود سپرده یا سپرده هایی که در بانک تودیع کرده اند، تعیین خواهد شد.
وی ضمن اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون به صورت مستمر برای به روز رسانی سبد خدمات و محصولات خود و پاسخگویی به تنوع نیازهای مشتریان در سطوح مختلف، طرح های جدیدی را در بخش های مختلف بانکداری تعریف و عرضه می کند، اضافه کرد: تابحال طرح ها و محصولات متنوع دیگری در پاسخ به نیاز مشتریان عرضه شده که بسته اعتباری جهش تولید، فرصت، همکار، مفید و همراه همچون آنها است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون افزود: فعالان اقتصادی و خصوصا تعاونگران به منابع مالی بیشتری برای ادامه فعالیت و عملیاتی کردن طرح های در حال اجرا و تعریف شده نیاز دارند ولی برای تأمین این نیازها باید کارسازی هایی هم در شبکه بانکی صورت گیرد تا پرداخت تسهیلات یا تعریف خطوط اعتباری و... آثار تورمی به دنبال نداشته باشد.
بر همین اساس هم بانک مرکزی ضمن تاکید بر استفاده از حداکثر ظرفیت شبکه بانکی برای تأمین مالی بخش واقعی اقتصاد، مقررات و ضوابط خاصی را هم دنبال می کند.
مهدیان اظهار داشت: تحلیل ما در بانک توسعه تعاون این است که با رعایت همین ضوابط و در قالب مصالح کلان اقتصادی بتوانیم با تعریف طرح های متنوع و استفاده از ابتکار و توانمندی کارشناسان بانک، نقش هر چه بیشتر و بهتری در تأمین مالی بخش واقعی اقتصاد داشته باشیم.
از جمله این اقدامات افزایش سرمایه بانک است که در صورت تحقق آن موانع خدمت رسانی به واحدهای تعاونی و بخش های دیگر اقتصادی بزرگ کشور برداشته می شود.
انتهای رپرتاژ آگهی


1399/11/25
23:19:06
0.0 / 5
798
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است