ایران پیشرو در گردشگری سلامت

ایران پیشرو در گردشگری سلامت المور: صنعت گردشگری یا Tourism Industry یکی از مهم ترین منابع درآمدی کشورها در جهان و گردشگری سلامت، یکی از زیرشاخه های آنست.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام لیانا پرواز، گردشگری سلامت راهی برای جذب گردشگران با هدف ارائه خدمات درمانی و پزشکی است. این هدف به کمک قوانین راه گشا در حوزه گردشگری کشورها همچون اعطای ویزای درمانی میسر می شود.
کشور ایران بواسطه پیشرفت در علوم پزشکی و نزدیکی به کشورهای نه چندان توسعه یافته (از لحاظ پزشکی) ولی ثروتمند حوزه خلیج فارس و منطقه، مناسب ترین گزینه خاورمیانه محسوب می شود. در این متن اهتمام بر آنست که همه چیز در مورد ویزای درمانی ایران به شما عزیزان ارائه شود.
انواع توریزم سلامت
گردشگری سلامت فقط به ارائه خدمات پزشکی و جراحی محدود نیست. بلکه دایره وسیعی از کارهای درمانی را که موجب بهبود شرایط جسمی و روحی بیمار می شود، دربرمی گیرد.
برای مثال خیلی از کشورها که از نظر دانش و تجهیزات پزشکی هم پیشرفته نیستند، توانسته اند بوسیله ارائه خدمات طبیعت درمانی در جذب گردشگران سلامت موفق باشند. در ادامه با انواع توریزم سلامت آشنا می شویم.
گردشگری پزشکی
گردشگری پزشکی (Medical Tourism) نوع رایج جذب گردشگران سلامت است. در این نوع از توریزم، گردشگران با هدف دریافت خدمات پزشکی تخصصی در مراکز پیشرفته درمانی به کشوری دیگر می روند. تجهیزات پیشرفته بیمارستان ها و مراکز درمانی، هزینه پایین معالجه و درمان و... از امتیازهای کشورها در جذب گردشگران در این نوع از توریزم به شمار می آید.
گردشگری طبیعت درمانی
نیت خیلی از گردشگران سلامت در مسافرت به کشورهای مقصد، استفاده از منابع و خدمات درمانی طبیعی است. به نوع از گردشگری که با نظارت پزشک هم راه است، گردشگری طبیعت درمانی (Curative Tourism) می گویند.
استفاده از خدمات درمانی طبیعی در دریاچه های نمک، چشمه های آب گرم طبیعی، نور آفتاب در کشورهای گرمسیر، ماساژ طبی و... برخی از روش های درمانی در گردشگری طبیعت درمانی است.
گردشگری تندرستی
دوری از استرس و هیجان های روزمره، بهره مندی از طبیعت زیبا، آرام و شفابخش، تجدید قوای جسمی و روحی و دستیابی به شادی و آرامش درونی، نیت اصلی گردشگران در گردشگری تندرستی (Wellness Tourism) است. افراد مشتاق این نوع از گردشگری عموما به بیماری خاصی مبتلا نیستند و خدمات گردشگری تندرستی را بدون مداخله پزشک دریافت می کنند.


توریزم پزشکی در ایران
کشور ایران در سالهای اخیر توانسته است رتبه دهم را در زمینه گردشگری پزشکی به دست آورد. برسی ها نشان میدهد نظام پزشکی و سلامت در ایران توانایی جذب سالانه یک میلیون توریست را دارد.
کارگزاران گردشگری پزشکی در ایران در حال کوشش برای ارتقای ظرفیت ها و امکانات برای تحقق این امر هستند. سازمان های کارگزار توریزم پزشکی در ایران، سه نهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت امور خارجه هستند.
مزایای گردشگری سلامت در ایران
تاریخ دانش پزشکی در ایران به حدود سه هزار سال قبل می رسد و در دوران معاصر نیز پیشرفت های علم پزشکی در ایران خیره کننده بوده است. هم اکنون در ایران در حدود ۱۰۰ مرکز تحقیقاتی در زمینه تولید سلول های بنیادی، تولید غضروف مصنوعی، سلول های کبدی، درمان انواع سرطان و ناهنجاری های استخوان فعال می باشند.
رتبه ایران در زمینه پیوند اعضای بدن در جهان تک رقمی است و در حدود ۸۰ مرکز پیوند اعضا در ایران فعال می باشند. همین طور پژوهشکده رویان، یک مرکز علمی شناخته شده و معروف در سطح دنیا در تولید دانش و فناوری های باروری مصنوعی، سلول های بنیادی، ترمیم چشم و تولید نای مصنوعی محسوب می شود. برخی دیگر از مزایای گردشگری سلامت در ایران عبارتند از:
مقرون به صرفه بودن خدمات
امکانات پزشکی هم رده با کلاس جهانی
وجود جراحان مجرب
خدمات سریع و در دسترس
وجود روش های جایگزین و طب سنتی


ویزای نوع T؛ ویزای درمانی ایران
در هر کشوری صدور ویزا قوانین خاص خودرا دارد. در ایران ۱۲ نوع ویزا برای متقاضیان روادید صادر می شود. ویزای نوع T یا ویزای درمانی یکی از انواع آنها است. گسترش صنعت گردشگری سلامت در ایران و وجود خدمات مناسب پزشکی، سبب افزایش چشم گیر تقاضا برای صدور این نوع از ویزا شده است. ویزای T برای آن دسته از اتباع خارجی صادر می شود که به دنبال دریافت انواع مختلف خدمات در زمینه های درمان، زیبایی و سلامت هستند.
ثبت درخواست صدور ویزای درمانی
برای صدور ویزای درمانی ایران، باید فردی بعنوان بیمار یا همراه بیمار با مراجعه مستقیم یا بوسیله یکی از شرکت های تخصصی گردشگری سلامت، تقاضای ویزا را در سامانه روادید الکترونیک وزارت خارجه ثبت کند.
آژانس خدمات مسافرت هوایی و جهانگری لیانا پرواز این افتخار را دارد که بعنوان یکی از شرکت های تسهیل گر گردشگری سلامت، خدمات ثبت درخواست صدور ویزای درمانی را برای متقاضیان انجام می دهد.
بیمارستان های دارای مجوز IPD
دریافت مجوز (IPD (International Patient Department برای جذب و پذیرش گردشگران سلامت امری الزامی است. در حقیقت شرط نخست برای موافقت با صدور ویزای درمانی ایران، دریافت پذیرش از یکی از بیمارستان های دارای مجوز بین المللی IPD است. برای اینکه در زمان ثبت درخواست صدور ویزای درمانی ایران، ارائه سند اثبات این پذیرش ضرورت دارد.
دریافت پذیرش از بیمارستان های دارای مجوز IPD یکی از خدمات شرکت های تسهیل گر گردشگری سلامت همچون شرکت گردشگری لیانا پرواز است. هم اکنون بیش از هشتاد بیمارستان در سراسر کشور مجوز IPD را به گردشگران سلامت و شرکت های تسهیل گر ارائه می کنند. برخی از بیمارستان های دارای مجوز IPD در ایران عبارتند از:
بیمارستان عرفان تهران
بیمارستان جم تهران
بیمارستان آتیه تهران
بیمارستان شریعتی تهران
مرکز قلب تهران
بیمارستان قائم گیلان
بیمارستان آریا گیلان
بیمارستان تخت جمشید کرج
بیمارستان نور کرج
بیمارستان امام رضا (ع) مشهد
بیمارستان بوعلی همدان
بیمارستان اردیبهشت شیراز
بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه
بیمارستان مهرگان کرمان
بیمارستان آپادانا اهواز
مدارک لازم برای دریافت ویزای درمانی
بعد از دریافت پذیرش از بیمارستان های دارای مجوز IPD با ارائه سند این پذیرش و ثبت مشخصات کامل بیمار، همراهان و میزبانان وی در فرم ثبت درخواست ویزای درمانی ایران، بررسی های لازم از طرف نهادهای مربوطه انجام می شود. نهایتا در صورت موافقت مراجع ذی صلاح، این ویزا صادر می شود.
خدمات تور سلامت در ایران
تور سلامت یا تور درمانی medical tour یکی از انواع خدمات گردشگریست که از طرف شرکت های تسهیل گر گردشگری سلامت به بیماران متقاضی درمان در ایران ارائه می شود.
این شرکتها برمبنای ضوابط خدمات عمومی تور سلامت و خدمات اختصاصی شرکت، خدمات گوناگونی را برای گردشگران سلامت در نظر می گیرند. برای مثال برمبنای تسهیلات ویزای درمانی، یک نفر بعنوان همراه بیمار می تواند با این ویزا وارد کشور شود.
در صورت انتخاب آژانس لیانا پرواز بعنوان شرکت تسهیل گر خدمات گردشگری سلامت خود، خدمات گوناگونی برای شما در نظر گرفته شده است. این شرکت تمامی هماهنگی های لازم با بیمارستان درباب متخصصان، هماهنگی با بخش های پزشکی و درمانی، تجهیزات پزشکی مورد نیاز و حضور در اتاق VIP بیمارستان را در قالب قواعد مجوز IPD و ارائه پکیج درمانی برای شما انجام می دهد.
از دیگر خدمات شرکت لیانا پرواز برای گردشگران سلامت، انجام ترانسفر فرودگاهی و انتقال بیمار و همراه به بیمارستان، در نظر گرفتن بهترین خدمات اقامتی برای بیماران و همراهان آنها متناسب با وضعیت بیمار و ارائه کارت بانکی، سیمکارت ایرانی و مترجم برای تمامی بیماران تمام ملیت ها است.
شرکت گردشگری لیانا پرواز با ارائه این خدمات چشم اندازی روشن از تامین سلامتی برای گردشگران سلامتی بعد از سفر به ایران ترسیم می کند.


انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1399/12/23
12:52:37
0.0 / 5
739
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است