آیا تست كرونا در منزل، ویروس كرونای انگلیسی را هم تشخیص می دهد؟

آیا تست كرونا در منزل، ویروس كرونای انگلیسی را هم تشخیص می دهد؟ به گزارش المور پس از یک سال جنگیدن با کرونای چینی، حالا در سالگرد آغاز کرونا در جهان، باید حضور ویروس کرونای انگلیسی را قبول نماییم و با توان بیشتر برای جنگیدن و مقابله با آن آماده باشیم.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام هوم کا، یکی از سوالات رایج در مورد ویروس کرونای انگلیسی این است که تا چه اندازه در تست کرونا در منزل و آزمایش کرونا، مبتلا شدن به ویروس کرونای انگلیسی قابل پیشبینی است؟ باید بدانید که با عنایت به امکانات کاملی که جامعه آزمایشگاهی کشور در مورد کیت های تشخیص کرونا دارد، امکان تشخیص ویروس کرونای انگلیسی در ایران کاملا وجود دارد و آزمایشگاه های معتبر به سادگی می توانند کرونای انگلیسی را از کرونای چینی تشخیص دهند.
مهم ترین اقدامی که بیمار باید انجام دهد، رفتن به موقع به آزمایشگاه و آغاز به موقع اقدامات آزمایشگاهی و درمانی است.
ویروس کرونای انگلیسی چگونه تشخیص داده می شود؟ به صورت کلی برای تشخیص کرونا ابتدا بیمار باید آزمایش PCR انجام دهد. یادآوری این نکته همین جا لازم است که چنانچه تست تشخیصی کرونای انگلیسی به صورت تست های مولکولی بر پایه ژن s باشد، امکان دارد به اشتباه منفی کاذب گزارش شود، اما اغلب کیت ها بر مبنای دو ژن هستند و قابلیت تشخیص نوع انگلیسی ویروس را دارند.
در مورد ویروس کرونای انگلیسی بیشتر بدانید علت اینکه سرعت سرایت ویروس کرونای انگلیسی بیشتر شده، این است که اسپایک همان پروتئین اتصال دهنده ویروس به گیرنده غشاء سلول است و متعاقب این جهش در نوع انگلیسی، میزان سرایت ویروس ۵۰ تا ۷۰ درصد بیشتر شده است. مهم ترین علت شیوع بالای ویروس کرونای انگلیسی، الزامی نبودن تست کرونا برای پرواز در مقطعی از زمان بود.
هنوز هم راه های شایع انتقال ویروس کرونا مثل قبل است و از راه مخاط بینی، دهان و چشم منتقل می شود؛ گرچه احتمال انتقال از راه سطوح از میزانی که قبلا تصور می شد، کمتر است؛ اما همچنان کنترل تماس با سطوح با فرض آلوده بودن آنها و انتقال به انسان، لازم و ضروریست.
لازم است یادآوری نماییم که حتی ابتلای قبلی به ویروس کرونا، ایمنی دائمی ایجاد نمی کند و امکان دارد که فرد بین شش هفته تا چند ماه بعد از بهبودی، باردیگر درگیر این ویروس شود.
راه های جلوگیری از ویروس کرونای انگلیسی همان روش هایی است که از آغاز شیوع اپیدمی کووید ۱۹ عنوان شده و شامل استفاده حداقل یک ماسک ترجیحا همراه با شیلد، شست و شوی مکرر دست ها و حفظ حداقل فاصله دو متری از افراد است.


ساده انگاری ممنوع متاسفانه بیشتر مردم با مشاهده کاهش آمار مرگ و میر روزانه و ابتلای روزانه، تصور می کنند کرونا تمام شده؛ این در حالیست که ویروس کرونای انگلیسی و حتی آفریقای جنوبی در کمین نشسته تا با سرعت بیشتری جان انسان را بگیرد و او را به کام مرگ بکشاند.
از همین جهت لازم است یادآوری نماییم که هنوز تا زمان آخر کرونا فرصت زیادی باقی است. بنابراین رعایت پروتکلهای بهداشتی در راس موارد در ارتباط با مقابله با این ویروس می باشد و ساده انگاری نسبت به هر نوعی از ویروس کرونا ممنوع می باشد.
روش های شناسایی ویروس کرونای انگلیسی در کشور چند روش وجود دارد که بر مبنای آن، نوع خاص PCR برای شناسایی کرونای انگلیسی مورد استفاده قرار می گیرد؛ روش اول این است که به صورت رندوم برخی از پی سی آرهای مثبت را انتخاب می کنند، (مثلا از صد PCR دو مورد) و مورد بررسی قرار می دهند.
در روش دیگر علل افزایش آمار شهرها مورد بررسی قرار می گیرد. در هر صورت مشخص می شود که میزان مبتلا شدن به ویروس کرونای انگلیسی در کشور در چه حدی است.
چه قدر طول می کشد تا ویروس کرونای انگلیسی تشخیص داده شود؟ پس از آزمایش دادن، چیزی در حدود ۴ تا ۵ روز و گاهی یک هفته زمان لازم است تا نتیجه اعلام گردد.


فایده استفاده از خدمت تست کرونا در منزل چیست؟ با عنایت به ظهور ویروس کرونای انگلیسی و سرعت انتقال و سرایت بالای این بیماری، رعایت پروتکلهای بهداشتی بیشتر از قبل و سفت و سخت تر از قبل اهمیت بسیار زیادی دارد.
ازاین رو اگر می خواهید تست کرونا بدهید و از مبتلا بودن یا نبودن خود آگاه شوید، بهترین تصمیم این است که از خدمت ویژه تست کرونا در منزل استفاده کنید.
در این صورت نیازی به رفتن به آزمایشگاه ندارید؛ در نتیجه از منزل خارج نمی شوید، در خیابان و مراکز شلوغ تردد نمی کنید و به صورت کلی مهم ترین فاکتور برای جلوگیری از مبتلا شدن به کرونا و سرایت کرونا به دیگران را رعایت می کنید.
مجموعه هوم کا ضمن همکاری با آزمایشگاه های معتبر، شرایطی را فراهم نموده تا تمام شهروندان تهرانی، کرجی و مشهدی بتوانند از خدمت ویژه تست کرونا در منزل تهرانپارس برای تشخیص ویروس کرونای انگلیسی استفاده کنند.
تنها کافی است برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این شکل از خدمات هوم کا به وب سایت هوم کا به آدرس www.homeca.ir سر بزنید یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۲۵۵۹۵ تماس بگیرید.
انتهای رپرتاژ آگهی


1399/12/28
18:37:10
0.0 / 5
636
تگهای خبر: خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است