موافقت اوپك پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت

موافقت اوپك پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت المور: اعضای اوپک پلاس با افزایش تدریجی عرضه نفت موافقت کردند.به گزارش المور به نقل از مهر، وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس با افزایش تدریجی افزایش تولید برای ماه های مه، ژوئن و ژوئیه سال ۲۰۲۱ میلادی موافقت کردند.
۲۳ تولیدکننده عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) موسوم به اوپک پلاس روز پنجشنبه، ۱۲ فروردین ماه در پانزدهمین نشست وزیران نفت و انرژی این ائتلاف بوسیله ویدیوکنفرانس با افزایش تولید روزانه ۳۵۰ هزار بشکه ای تولید برای ماه مه، ۳۵۰ هزار بشکه ای برای ماه ژوئن و ۴۵۰ هزار بشکه ای برای ماه ژوئیه موافقت کردند.
بر اساس این تصمیم، مقدار کاهش تولید اعضای اوپک پلاس در ماه مه ۲۰۲۱ به ۶ میلیون و ۵۵۰، در ماه ژوئن امسال به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه و در ماه ژوئیه سال جاری میلای به ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار بشکه در روز می رسد.
در این جلسه اعلام گردید کاهش داوطلبانه روزانه یک میلیون بشکه ای عربستان بصورت تدریجی در سه ماه مه، ژوئن و ژوئیه به ترتیب ۲۵۰ هزار بشکه در روز، ۳۵۰ هزار بشکه در روز و ۴۰۰ هزار بشکه در روز وارد بازار می شود و در ماه ژوئیه رقم کاهش داوطلبانه تولید این کشور به صفر خواهد رسید.
اعضای اوپک پلاس همین طور در این جلسه تصمیم گرفتند نشست وزارتی ماه آوریل این ائتلاف ۲۹ آوریل (نهم اردیبهشت ماه) و نشست کمیته وزارتی نظارت بر توافق کشورهای عضو و غیرعضو اوپک پلاس (JMMC) ۲۷ آوریل (هفتم اردیبهشت ماه) جهت بررسی تازه ترین تحولات اجرا شود.


منبع:

1400/01/13
21:52:26
0.0 / 5
655
تگهای خبر: بازار , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است