افزایش قیمت فولاد در بازار

افزایش قیمت فولاد در بازار به گزارش المور به گزارشی از مرجع فولاد در آینده موجی از افزایش قیمت فولاد را در بازار خواهیم داشت همچنین طی چندین روز گذشته قیمت فولاد رو به افزایش بوده است.به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابراعلام فولاد پرایس، با اینکه مدت زمانی است که شاهد ثابت بودن قیمت فولاد در بازار بوده ایم اما طی ۱۰ روز گذشته هم چنان روند صعودی فولاد در بازار آغاز به حرکت کرده است.

یکی از علل اصلی روند افزایشی قیمت فولاد و ورق هایی نظیر ورق سیاه و ورق گالوانیزه افزایش قیمت شمش در بازار می باشد. این افزایش قیمت سبب رشد قیمت محصولات زیادی شده و محصولاتی که تحت تأثیر فولاد هستند هم با افزایش قیمت رو به رو شده اند.

علت افزایش فولاد در بازار

افزایش قیمت شمش فولادی تحت تأثیر عوامل مختلفی است. افزایش آهن اسفنجی، رشد قیمت فولاد، کم شدن فروش های داخلی برخی از تولیدکنندگان، نداشتن تمایل فروشندگان به فروش فولاد در بازار های داخلی و... از علت های افزایش روند قیمت فولاد در این چند روز اخیر بوده است.

میزان افزایش قیمت فولاد در بازار

عوامل ذکر شده نشان داده است که قیمت فولاد رو به افزایش خواهد بود. بعضی از تولیدکنندگان این افزایش قیمت را تا روزی ۹۰ تومان هم تخمین زده اند. در این زمان زمان چند روزه به صورت مداوم قیمت های فولاد رو به افزایش بوده است. رفتار نادرست بازار داخلی هم عاملی برای گران شدن قیمت فولاد در بازار داخلی است.

ضعف برای فروش محصولات فولادی در بازار مشاهده می شود. بیشتر کارخانه های تولیدی فولاد بیان کرده اند که بیشتر موجودی خویش را حتی برای چند روز آینده به فروش رسانده اند. آنها اظهار داشتد که دیگر محصولی برای فروش ندارند. این در شرایطی است که بعضی از تولیدکنندگان دست به صادرات زده اند.

عوامل تأثیر گذار بر رشد قیمت فولاد

عرضه قراضه و آهن اسفنجی همچون موادی هستند که تأثیر مستقیمی بر قیمت فولاد دارند. چونکه این ها مواد اولیه ای هستند که میتوان آنها را با مواد دیگر جایگزین کرد. اگر عرضه این محصولات در بازار کاهش پیدا کند، تغییرات زیادی در خصوص افزایش قیمت فولاد بوجود خواهد آمد. بنابراین باید توجه بسیار زیادی بر تأمین قراضه کرد.انتظار کاهش قیمت فولاد

در سال جدید فولاد دارای افزایش قیمت بوده است. این در شرایطی است که صادرات این محصول کاهش یافته است. به علت مسائلی همچون کرونا و تحریم ها صادرات فولاد در سال جدید کمتر شده است. این موضوعات این انتظار را می آورد که قیمت نهایی فولاد و محصولات فولادی کاهش پیدا کند. اما خلاف این انتظار پیش رفته است. شمش فولاد، ورق فولادی، میلگرد در ابتدای سال جدید روند افزایشی خویش را طی کرده است. هم چنین دولت و مجلس همم در اینباره دخالت هایی داشته اند. اما هم چنان این افزایش قیمت روند خویش را طی می کند. پیشبینی ها از آن حکایت می کند که تا آخر سال جاری ۳۱ میلیون تن فولاد در کشور تولید شود و وارد بازار شود.

دلایلی اصلی افزایش قیمت فولاد در بازار های خارجی

همانطور که می دانید قیمت فولاد به صورت جهانی افزایش پیدا کرده است. شیوع کرونا در کل جهان سبب دگرگون کردن اقتصاد جهانی شده است. به علت افزایش قرنطینه و اعمال قانون هایی از این قبیل، از این نوع مواد اولیه هم استفاده آنچنانی نشد. خیلی از کشورهای مختلف کاهش تولید را چاره ای برای ایجاد کردن تعادل دانستند. بنابراین تولید فولاد را کاهش دادند.

شاید بتوان کشور چین را عاملی برای افزایش قیمت فولاد دانست. کشور چین خیلی زودتر از بقیه کشورها توانست شرایط و وضع کنونی خویش را کنترل کند. بنابراین شرایط عادی را زودتر به اقتصاد کشور خود بازگرداند. در نتیجه چین با افزایش تقاضای فولاد رو به رو شد. به علت افزایش نیاز کشور تقاضا هم در این کشور افزایش پیدا کرد. واردات کشور چین هم مورد توجه قرار گرفت.

کشور چین خیلی زودتر از مابقی کشور ها افزایش تقاضای خویش را اعلام نمود. در حالیکه جهان با کاهش تولید رو به رو است. این مورد سبب افزایش قیمت جهانی فولاد شده است.

دلایلی موثر بر افزایش قیمت فولاد در بازار های خارجی

اما هم چنان میتوان علل دیگری هم برای افزایش قیمت فولاد در بازار بیان کرد. سیاست های ضد تجاری آمریکا دلیل دیگری بر این مورد است.

کنترل کرونا در کشورهای مختلف هم سبب افزایش قیمت فولاد در بازار جهانی شده است. خبر کشف واکسن های مختلف کرونا خود عاملی برای امید به آینده است. امید به اینکه کرونا روزی از بین خواهد رفت. در نتیجه صنعت هم بزودی رشد خواهد نمود. این عوامل دست به دست هم داده اند تا باردیگر قیمت جهانی فولاد روند افزایشی خویش را بپیماید.نحوه خرید فولاد در بازار

با این روند افزایشی قیمت فولاد برای تهیه محصولات فولادی شامل ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق رنگی و... بهتر است از سایت های معتبر خریداری کنید. سایت فولاد پرایس همچون سایت های برتر و با سابقه در زمینه فروش فولاد و انواع محصولات فولادی با قیمت مناسب می باشد. برای کسب اطلاعاتی شامل قیمت دقیق فولاد و خرید ورق سیاه، ورق گالوانیزه، ورق رنگی و... وارد سایت فولاد پرایس شوید. با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار کنید. از مشاوره های مجانی این مجموعه استفاده کنید تا خریدی راحت با مناسب ترین قیمت داشته باشید.

انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/01/28
15:35:17
0.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است