در ۳ ماه نخست ۲۰۲۱ میلادی؛

پالایش نفت چین ۱۸ درصد افزایش یافت

پالایش نفت چین ۱۸ درصد افزایش یافت به گزارش المور نفت خام فرآوری شده چین در سه ماه نخست سال جاری با ۱۸ درصد افزایش به ۱۴ میلیون و ۱۷۰ هزار بشکه در روز رسید.


به گزارش المور به نقل از پلتس، داده های اداره ملی آمار چین نشان داد که نفت خام فرآوری شده این کشور در سه ماه نخست ۲۰۲۱ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۷.۸ درصد افزایش پیدا کرده و بیشترین افزایش از سال ۲۰۱۰ را ثبت کرده است.
مقدار نفت خام پالایش شده در بازه زمانی مورد اشاره ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز بوده است، رشد ۱۸.۳ درصدی تولید ناخالص داخلی این کشور به دنبال کاهش قیمت ها به علت شیوع کرونا در مدت مشابه سال گذشته از علل این افزایش به شمار می آید.
کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ و به دنبال آن رشد چشم گیر اقتصادی در سه ماه نخست ۲۰۲۱ به معنای رشد میانگین ۵ درصدی تولید ناخالص داخلی سالانه در مقایسه با سطح تولید ناخالص داخلی در سه ماه نخست ۲۰۱۹ است و این شرایط از رشد اقتصادی پایدار در این کشور حکایت دارد.
چین بعد از رشد ۲.۳ درصدی اقتصاد خود پارسال میلادی و رشد اقتصادی ۶.۵ درصدی در سه ماه چهارم ۲۰۲۰، هدف رشد اقتصادی خود برای سال ۲۰۲۱ را بیشتر از ۶ درصد تعیین کرده، این در شرایطی است که رشد ۱۸.۳ درصدی اقتصاد در سه ماه نخست سال جاری اندکی کمتر از انتظار ۱۸.۵ درصدی اقتصاددانان بود.


منبع:

1400/01/30
14:21:09
0.0 / 5
401
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , قیمت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است