برای نخستین بار از ماه مارس تاكنون؛

شمار دكل های حفاری نفت آمریكا كم شد

شمار دكل های حفاری نفت آمریكا كم شد المور: شرکت خدمات حفاری بیکرهیوز اعلام نمود شمار دکل های نفت آمریکا برای اولین بار از ماه مارس ( اسفند 99 - فروردین 1400 ) کاهش یافته است.


به گزارش المور به نقل از رویترز، شرکت های انرژی آمریکا برای اولین بار از ماه مارس (اسفند ۹۹ - فروردین ۱۴۰۰) شمار دکل های حفاری نفت و گاز را کاهش دادند، این در حالیست که افزایش قیمت نفت در ماه های اخیر تولیدکنندگان نفت شیل را به شروع کارهای حفاری ترغیب کرده است.
بیکرهیوز در گزارش روز جمعه (سوم اردیبهشت ماه) خود آورده است که مجموع دکل های نفتی آمریکا در هفته منتهی به ۲۳ مارس (جمعه، سوم اردیبهشت ماه) نسبت به هفته قبل از آن یک دستگاه کم شد و به ۳۴۳ رسید، در صورتیکه شمار دکل های گازی تغییری نکرد و با ۹۴ دستگاه ثابت ماند.
بر اساس این گزارش، مجموع دکل های حفاری آمریکا در این هفته نسبت به هفته قبل از آن یک دستگاه کم شد و به ۴۳۸ دستگاه رسید. قبل از این، شرکت های حفاری آمریکا شمار دکل های حفاری را برای پنج هفته پی در پی افزایش داده بودند.
بر اساس این گزارش، شمار دکل های نفت و گاز آمریکا نسبت به اوت ۲۰۲۰، ۸۰ درصد بالا رفته است. با این وجود، مجموع تعداد دکل های حفاری فعال در این هفته ۲۷ دستگاه، یعنی ۶ درصد کمتر از زمان مشابه آن در سال قبل میلادی بود.
قیمت نفت خام دبلیوتی آی آمریکا در هفته یاد شده حدود ۶۲ دلار برای هر بشکه بود.
با توجه به اینکه قیمت ها از اکتبر سال ۲۰۲۰ بیشتر روند افزایشی داشته اند، تعدادی از شرکت های انرژی اعلام نمودند که بعد از کاهش هزینه های حفاری و تکمیل در دو سال گذشته، قصد دارند هزینه های خودرا در سال ۲۰۲۱ کمی بالا برند.
شمار دکل های حفاری نفت در آمریکا شاخصی برای پیش بینی تولید نفت این کشور در آینده و مورد توجه فعالان بازار نفت می باشد.


منبع:

1400/02/04
21:09:42
0.0 / 5
277
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است