بخشنامه قانون جدید بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ بعلاوه قوانین

بخشنامه قانون جدید بیمه شخص ثالث ۱۴۰۰ بعلاوه قوانین به گزارش المور قانون بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰ دست خوش تغییرات مختلفی شده است. برای مثال یکی از تغییرات مهم در قانون جدید بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۰، قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث است.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام سایت ازکی، یکی دیگر از این تغییرات اضافه شدن اطلاعات گواهینامه به بیمه شخص ثالث است. در این متن تلاش داریم تا این تغییرات را به صورت کامل برای شما توضیح دهیم.
شرایط جدید بیمه شخص ثالث یکی از شرایط جدید بیمه شخص ثالث، تغییر در نحوه انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث است. همینطور در قانون جدید بیمه شخص ثالث، بیمه گذار باید در هنگام خرید بیمه اطلاعات راننده را در بیمه نامه ثبت کند.
تغییر دیگری که در شرایط جدید بیمه شخص ثالث بوجود آمده است، نحوه پرداخت خسارت برای خودروی نامتعارف است. در این تغییر جدید خسارت خودروی نامتعارف تا سقف پوشش مالی راننده مقصر پرداخت می شود و راننده زیان دیده باید باقی مبلغ خسارت را توسط بیمه بدنه خود جبران کند.
قوانین جدید بیمه شخص ثالث یکی از قوانین جدید بیمه شخص ثالث در سال ۱۴۰۰، قانون عدم انتقال تخفیف از فروشنده به خریدار است. در این قانون جدید تخفیف عدم خسارت بیمه شخص ثالث به هیچ عنوان نمی تواند در هنگام خرید و فروش خودرو منتقل شود. این قانون جدید بیمه شخص ثالث برای راننده محور کردن این بیمه است تا افرادی که با رعایت قانون خسارت ایجاد نمی کنند بتوانند تخفیف خویش را حفظ کنند و رانندگان متخلف مشمول جریمه شوند.
در قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث، فرد می تواند تخفیف را برای خود حفظ کند یا تخفیف را به خودروی جدید خود یا اعضای درجه یک خانواده (والدین، همسر و فرزندان) انتقال دهد.
برای حفظ و انتقال تخفیف عدم خسارت در قانون جدید، باید سند خودرو، پلاک و بیمه شخص ثالث همگی به نام یک فرد باشند. همینطور اگر فرد دو خودرو به نام خود داشته باشد و پلاک و بیمه نامه ی هر دو خودرو هم به نام خود فرد باشد، می تواند تخفیف یکی از خودرو ها را به دیگری منتقل کند. در چنین حالتی تخفیف بیشتر برای خودرو لحاظ می شود، یعنی اگر فرد یک تخفیف ۵۰ درصد و یک تخفیف ۳۰ درصد داشته باشد بعد از انتقال تخفیف جدید برابر با تخفیف بیشتر یعنی ۵۰ درصد خواهد بود.


قانون جدید بیمه شخص ثالث برای راننده محور شدن بیمه یکی دیگر از قوانین جدید بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۰، ضرورت ثبت اطلاعات گواهینامه در بیمه شخص ثالث است. طبق این قانون افراد باید در زمان خرید بیمه شخص ثالث اطلاعات گواهینامه خویش را ثبت کنند تا افرادی که با خودرو رانندگی می کنند همگی بتوانند از تخفیف عدم خسارت استفاده کنند.
در این قانون اگر تمام افرادی که با خودرو رانندگی می کنند اطلاعات خویش را هنگام خرید بیمه شخص ثالث ثبت کنند، همگی از تخفیف عدم خسارت برخوردار می شوند و در عین حال اگر یکی از این افراد تصادف کند، جریمه و تخفیف از اطلاعات همان فرد کم می شود.
البته باید توجه کنید که اگر اطلاعات گواهینامه پیش از این ثبت نشده باشد هیچ مشکلی در پرداخت خسارت ایجاد نمی کند و خسارت به صورت کامل پرداخت می شود.
بخشنامه جدید بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۰ در بخشنامه جدید بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۰ دو قانون جدید به قانون بیمه شخص ثالث اضافه شده است. قوانین جدید بیمه شخص ثالث که در سال ۱۴۰۰ به این بیمه اضافه شده اند عبارتند از قانون جدید انتقال تخفیف بیمه شخص ثالث و قانون ثبت اطلاعات گواهینامه.
علاوه بر این قوانین در بخشنامه جدید بیمه شخص ثالث، نرخ جدید بیمه شخص ثالث سال ۱۴۰۰ برای وسایل نقلیه مختلف هم اعلام شده است.
نرخ دیه هم در بخشنامه جدید بیمه شخص ثالث اعلام شده است. طبق این نرخ پوشش جانی بیمه شخص ثالث برابر با ۶۴۰ میلیون تومان، پوشش حوادث راننده برابر با ۴۸۰ میلیون تومان، حداقل پوشش مالی برابر با ۱۶ میلیون تومان و حداکثر این پوشش برابر با ۳۲۰ میلیون تومان است.


خرید آنلاین بیمه شخص ثالث با قانون جدید با عنایت به تغییرات جدید بیمه شخص ثالث و شرایط کرونا، بهترین راه برای خرید بیمه شخص ثالث استفاده از پلت فرم های خرید آنلاین بیمه مانند بیمیتو، ازکی و... است. شما با رفتن به سایت های خرید آنلاین بیمه می توانید بیمه شخص ثالث را استعلام کنید، پوشش مالی مورد نظر را تعیین و از بین شرکتهای مختلف بیمه، بهترین گزینه را انتخاب کنید.
همینطور سایت های ازکی و بیمیتو قوانین جدید بیمه شخص ثالث را در فرآیند خرید خود وارد کرده اند و شما می توانید هنگام خرید بیمه شخص ثالث، از راهنمایی مشاورین بیمیتو و ازکی هم استفاده کنید.
انتهای رپرتاژ آگهی


1400/02/08
12:03:42
0.0 / 5
453
تگهای خبر: بیمه , خرید آنلاین , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است