صادرات گاز آذربایجان به تركیه متوقف گردید

صادرات گاز آذربایجان به تركیه متوقف گردید یک منبع اعلام نمود که صادرات گاز آذربایجان به ترکیه به سبب اختتام مهلت قرارداد دو طرف متوقف شده است.


به گزارش المور به نقل از پلتس، یک منبع اعلام نمود که انتقال گاز میدان فراساحلی شاه دنیز جمهوری آذربایجان به ترکیه به سبب انقضای این قرارداد متوقف شده است.
بر اساس این قرارداد که سال ۲۰۰۱ میلادی امضا شده بود، آذربایجان سالانه ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون مترمکعب گاز به ترکیه صادر می کرد.
این منبع اظهار داشت: مذاکرات شرکت بوتاس ترکیه و شرکت تامین گاز آذربایجان (AGSC) که نماینده کنسرسیوم شاه دنیز است، برای تمدید قرارداد ادامه دارد، اما صادرات گاز به سبب اختتام مهلت قرارداد در ۱۶ آوریل (۲۶ اردیبهشت ماه) متوقف شده است.
به گفته این منبع، آب و هوای بهاری ترکیه، تقاضای گاز در این کشور را کاهش داده و وجود گزینه های دیگری برای واردات - مانند تک محموله های ال ان جی - به مفهوم آنست که توقف صادرات گاز جمهوری آذربایجان به احتمال زیاد مشکلی ایجاد نمی نماید. بدین سبب هیچ فوریتی برای تمدید قرارداد وجود ندارد.
دو منبع دیگر اظهار کردند: باتوجه به روابط نزدیک جمهوری آذربایجان و ترکیه، این قرارداد به احتمال زیاد تمدید می شود، اما مفاد آن با قرارداد پیشین متفاوت می باشد.

1400/02/08
15:49:32
0.0 / 5
370
تگهای خبر: شركت , صادرات , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است