آشنایی با اتصالات جوشی پلی اتیلن

آشنایی با اتصالات جوشی پلی اتیلن اتصالات جوشی پلی اتیلن دارای تنوع گسترده ای بوده که به وسیله دستگاههای تزریق و قالب های مخصوص طراحی و تولید می شوند. به صورتی که تمامی این اتصالات پلی اتیلنی به وسیله دستگاه بات فیوژن و دستگاه جوش پلی اتیلن به صورت جوش لب به لب انجام می شود.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام شرکت محصولات بازرگانی سداب، در واقع این اتصالات جوشی از مواد اولیه پلی اتیلن PE۱۰۰ تولید می شوند که شامل سه راهی مساوی، سه راهی تبدیل، زانو ۹۰ درجه، زانو ۴۵ درجه، کپ یا درپوش و فلنج می باشند که در ادامه مطلب به توضیح هرکدام می پردازیم.
مشخصات اتصالات جوشی پلی اتیلن
این دسته از محصولات دارای انواع مختلفی هستند به صورتی که اتصالات پلی اتیلنی در دو رده فشار قوی ۱۶ و ۲۵ اتمسفر و فشار ضعیف ۶ و ۱۰ اتمسفر با بهترین کیفیت تولید می گردند. به صورت معمول اتصالات جوشی پلی اتیلن در ابعاد ۳۲ میلیمتری تا ۴۰۰ میلیمتری مطابق با خواسته مشتری تولید می شوند. باید به این مورد توجه داشت که اتصالات پلی اتیلنی ارتباط مستقیمی با حرفه ای بودن و کیفیت مواد و تجهیزات مورد استفاده و هم استاندارد های مربوطه دارند. که در مجموعه بازرگانی سداب از تولید کنندگان لوله و اتصالات پلی اتیلن تلاش بر آن شده که تمامی این موارد با دقت رعایت گردد.
انواع اتصالات جوشی پلی اتیلن
سه راهی پلی اتیلن مساوی
این محصول به صورت معمول با زاویه ۹۰ درجه تولید می شود و برای گرفتن انشعاب مورد استفاده قرار می گیرد. و همینطور این اتصالات از سایز ۳۲ الی ۴۰۰ میلیمتر تولید می شوند و دارای فشارهای ۶، ۱۰ و ۱۶ بار می باشند.
سه راهی تبدیل
این اتصال هم با زاویه ۹۰ درجه ایجاد می شود به صورتی که دو سر اصلی آن دارای سایز یکسان بوده و قسمت دیگر با سایز کوچکتر می باشد. از این سه راه برای گرفتن انشعاب با سایز کوچکتر نسبت به لوله اصلی استفاده می شود.
زانو ۹۰ درجه
این محصول از سایز ۳۲ الی ۴۰۰ میلیمتر تولید می شود و سایز بزرگتر آن به صورت سفارشی هم قابل ساخت می باشد. این اتصال با فشار های ۶ الی ۲۵ بار تولید می شود و برای تغییر جهت لوله با زاویه ۹۰ درجه مورد استفاده قرار می گیرد.


زانو ۴۵ درجه
این محصول مانند زانو ۹۰ درجه از سایز ۳۲ الی ۴۰۰ میلیمتر ایجاد می شود و دارای فشارهای ۶ الی ۲۵ بار است. این نوع از اتصال با دستگاه جوش پلی اتیلن متصل می شود و برای تغییر جهت لوله با زاویه ۴۵ درجه استفاده می گردد.
کپ جوشی
کپ جوشی یا درپوش جوشی به وسیله دستگاه جوش پلی اتیلن متصل می شود و برای بستن انتهای خط لوله بکار می رود. این محصول از سایز ۳۲ الی ۴۰۰ میلیمتر و با فشار ۶ الی ۲۵ بار تولید می گردد.
فلنج جوشی پلی اتیلن
این اتصال در دو تیپ پایه بلند و پایه کوتاه و درسایزهای ۶۳ الی ۴۰۰ میلیمتر به صورتی که در تولیدات تا سایز ۱۰۰۰ میلیمتر به صورت سفارشی برای مشتری قابل ساخت می باشد. بیشتر برای اتصال لوله به انواع شیرآلات فلنج دار چدنی و دیگ اتصالات فلنج دار مورد استفاده قرار می گیرد.
نحوه اتصال لوله های پلی اتیلن به اتصالات پلی اتیلن
لوله ها و اتصالات پلی اتیلن دارای نقطه ی جوش معینی می باشند که درصورت خلوص مواد پلی اتیلن مصرفی در آن دما به یکدیگر جوش می خورند. نحوه اتصال به این صورت است که دو سر لوله را با استفاده از دستگاه جوش پلی اتیلن در دمای ۲۱۰ الی ۲۴۰ درجه سانتیگراد قرار می دهند این امر سبب ذوب شدن لایه های داخلی و خارجی لوله ه پلی اتیلن می گردد و همینطور اتصال مربوطه هم بعد از حرارت دیدن ذوب شده و به سادگی با لوله پلی اتیلن اتصال برقرار کرده و آمیخته می گردد. به این روش اصطلاحاً جوش لب به لب یا بات فیوژن می گویند که روشی قابل اعتماد می باشد.
مزایا
· مقاوم در مقابل خوردگی های شیمیایی و الکتریکی
· ماندگاری بالا به صورتی که بیشتر از ۵۰ سال طول عمر مفید دارد.
· مقاوم در مقابل ارتعاشات زمین لرزه
· قابلیت بازیافت در واقع دوست دار محیط زیست
· مقاومت بالا در مقابل ترک خوردگی و فشارهای داخلی و خارجی
· صدای عبور جریان این اتصالات بسیار پایین است.
· هیچ گونه فلز سنگینی در این اتصالات نیست.
· قیمت نصب اتصالات پلی اتیلنی حدودا ۵۰ درصد پایین تر از لوله کشی فلزی می باشد.
کاربردها
اتصالات جوشی پلی­ اتیلن به علت کیفیت بالایی که از آن برخوردار می باشند در کلیه پروژه­ ها و تمامی خطوط لوله پلی ­اتیلن مورد استفاده قرار می گیرند. همانگونه که ذکر شد لوله و اتصالات پلی اتیلن انواع مختلفی به جهت سایز و نوع فشار کاری دارند که این تنوع لوله ها و اتصالات برای مصارف مختلفی قابل استفاده می باشد. البته دامنه استفاده از این اتصالات بسیار گسترده می باشدکه در قسمت زیر به بخشی از این مصارف اشاره شده است.
· لوله کشی های آبرسانی شهری
· استفاده درشبکه آبیاری قطره ای و آبیاری بارانی
· انتقال آب های کشاورزی
· استفاده در شبکه فاضلابی
· استفاده در موارد سیستم های آتش نشانی
· استفاده در مواردی چون تهویه هوا و انتقال بوی نامطبوع
· استفاده برای مواردی که احتیاج به زهکشی با لوله های پلی اتیلن دارند.


قیمت اتصالات جوشی پلی اتیلن
قیمت اتصالات پلی اتیلن به عامل های مختلفی بستگی دارد. به صورت کلی سایز، نوع و برند تولید کننده اتصالات پلی اتیلن از مهم ترین عامل های اثرگذار در قیمت هستند. شما می توانید برای تهیه انواع اتصالات پلی اتیلن باکیفیت و همینطور مقرون به صرفه از محصولات بازرگانی سداب دیدن فرمایید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/02/10
13:15:36
0.0 / 5
252
تگهای خبر: استاندارد , تولید , سفر , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است