بازگشایی پساكرونایی به ضرر پینترست شد

بازگشایی پساكرونایی به ضرر پینترست شد المور: پینترست هشدار داد رشد شمار کاربران در آمریکا که ارزشمندترین بازار این شبکه اجتماعی است، آهسته خواهد شد که نشانه تشویق شدن مردم به سمت سرگرمی و ارتباطات دیگر در بازگشایی های پساکرونایی است.به گزارش المور به نقل از ایسنا، پینترست پیش بینی نمود رشد ماهانه شمار کاربرانش در آمریکا در سه ماهه دوم نسبت به زمان مشابه سال قبل یکنواخت خواهد بود.

این شرکت شبکه اجتماعی در اطلاعیه ای اعلام نمود قرنطینه ها در طول سال ۲۰۲۰ به رشد بیشتر کاربران به ویژه در آمریکا که خدمات این شرکت برای مدت طولانیتری موجود بوده، کمک کرد اما از اواسط مارس با کاهش محدودیتهای کرونائی، رشد ماهانه شمار کاربران آمریکایی آهسته و تعامل آنها کمتر شد.

در دوران قرنطینه که مردم مجبور بودند در خانه بمانند و زمان بیشتری را در فضای آنلاین سپری می کردند، پینترست یکی از بزرگترین برندگان این شرایط بود و تا اختتام مارس امسال، شمار جست و جوهای محصولات توسط کاربران در این پلت فرم نسبت به زمان مشابه سال قبل ۲۰ برابر شد.

اکنون که بیش از یک میلیارد دوز واکسن کووید ۱۹ توزیع شده است، مصرف کنندگان اوقات بیشتری را در محیط بیرون از خانه سپری می کند و برخی از آنها ممکنست از شبکه اجتماعی و خدمات اینترنتی دیگر، کمتر استفاده کنند.

فروش سه ماهه نخست پینترست با هزینه بیشتر از طرف تبلیغات کنندگان کوچک و متوسط، بالاتر از حد انتظار مفسرین بود. این شرکت در درآمدزایی از بازارهای بین المللی هم عملکرد خوبی داشت و درآمدش با ۷۸ درصد افزایش، به ۴۸۵ میلیون دلار رسید. وال استریت درآمد پینترست را ۴۷۲ میلیون دلار پیش بینی کرده بود.

این شرکت در آخر سه ماهه اول ۴۷۸ میلیون کاربر ماهانه داشت که ۳۰ درصد در مقایسه با زمان مشابه سال قبل رشد داشتند و این رشد مطابق با پیش بینی مفسرین بود.

سودی که پینترست بدون در نظر گرفتن برخی موارد گزارش کرد، ۱۱ سنت به ازای هر سهم بود که بسیار بالاتر از میزان پیش بینی وال استریت بود. این شرکت اعلام نمود به عبور از میان ابهامات موجود ناشی از پاندمی جهان ادامه می دهد. این هشدار در سه ماهه گذشته نیز به سرمایه گذاران داده شده بود.

عمده درآمد پینترست از تبلیغات در آمریکاست اما این شرکت بتازگی برنامه هایی را برای توسعه کسب وکار تبلیغات به آمریکای لاتین اعلام نموده است. حدود ۸۰ درصد از کاربران پینترست خارج از آمریکا هستند اما کسب وکار بین المللی، تنها یک پنجم از کل فروش این شرکت را تشکیل می دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، پینترست انتظار دارد درآمدش در سه ماهه دوم حدود ۱۰۵ درصد برمبنای سال به سال رشد کند که بسیار سریعتر از برآورد مفسرین است.

منبع:

1400/02/10
22:54:03
0.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است