پكیج تصفیه فاضلاب راهی برای حفظ محیط زیست

پكیج تصفیه فاضلاب راهی برای حفظ محیط زیست به گزارش المور پکیج تصفیه فاضلاب یک سیستم پیش ساخته است که فاضلاب و پساب را گندزدایی می کند و هرگونه آلودگی درون آنرا از بین می برد. این پکیج، فاضلاب را برپایه استانداردهای سازمان حفاظت از محیط زیست تصفیه می کند و آنرا برای تخلیه در طبیعت آماده می نماید. پکیج تصفیه فاضلاب انواع مختلفی دارد و از پلی اتیلن، فلز و یا کامپوزیت و به صورت دفنی یا بیرونی ایجاد می شود.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام شرکت ناب زیست، این سیستم در ظرفیت های مختلفی تولید می شود و می تواند انواع فاضلاب ها و پساب ها را گندزدایی و تصفیه کند.
پکیج تصفیه فاضلاب انواع مختلفی دارد که هرکدام دارای خصوصیات خاص خود هستند و وظیفه مشخصی بر عهده دارند و در مکان های معینی استفاده می شوند. این پکیج ها و سیستم ها عبارتند از: بهداشتی، خانگی، انسانی، صنعتی، بیمارستانی، دامداری، لبنی، قالیشویی، کارواش ها، هتل ها و مجتمع های مسکونی. فاضلاب بهداشتی خود به 2 دسته تقسیم می شود؛ فاضلاب خاکستری که همان فاضلاب حاصل از شست و شو، حمام کردن، پخت و پز و نظافت است و فاضلاب سیاه که به فاضلاب حاصل از توالت و فضولات انسانی گفته می شود.
پکیج تصفیه فاضلاب از نظر جنس بدنه و متریالی که در ساخت آن استفاده شده است به 3 نوع پلی اتیلنی، فلزی و کامپوزیتی تقسیم می شود.
پکیج تصفیه فاضلاب دارای قطعاتی می باشد که هر یک وظیفه ای بر عهده دارند. این قطعات و واحدها عبارتند از:
واحد آشغالگیری و دانه گیری: این واحد پیش از شروع فرایند تصفیه و گندزدایی تمام آشغال ها، زباله های جامد و مواد سنگین را جمع آوری می کند و از ورود چربی و روغن به مخزن ته نشینی جلوگیری می نماید.
واحد هوادهی: این واحد از راه بلوئرهای هوادهی و دیفیوزرهای توزیع هوا، هوا را با بهره گیری از لوله کشی های مربوطه که از جنس گالوانیزه هستند، به داخل فاضلاب می کشاند.
ایستگاه پمپاژ: این ایستگاه که دارای یک مخزن پلی اتیلنی دو جداره است، فاضلاب را از بخش متعادل سازی گرفته و به داخل پکیج تصفیه فاضلاب هدایت می کند.
پکیج کلر زن: این پکیج فاضلاب خروجی را با بهره گیری از کلر یا ازن، ضدعفونی و گندزدایی می کند.
فیلتر شنی: فیلتر شنی تمام مواد جامد و ذرات معلق را که در تصفیه ثانویه از بین نرفته اند، به دام می اندازد و آنها را از بین می برد. از فیلتر شنی برای بالا بردن کیفیت فاضلاب خروجی و کاهش کدری آن استفاده می شود.
فیلتر پرس: لجن مازاد و اضافی ساخته شده توسط پکیج را آبگیری و خشک می کند.
فیلتر کربنی: فیلتر کربنی کیفیت فاضلاب تصفیه شده را بالا می برد و بار آلی آنرا می کاهد.
مخزن ته نشینی: در تصفیه ثانویه با بهره گیری از توده های بیولوژیکی سبب ته نشینی مواد باقی مانده می شود.
واحد کنترل تجهیزات الکتریکی: این بخش از راه نصب تابلو کنترل، تمام قسمت های مختلف تجهیزات الکتریکی را کاملا اتوماتیک کنترل می کند.
واحد اندازه گیری درجه اسیدیته فاضلاب: PH فاضلاب را کنترل و اندازه گیری می کند.
لوله ها و منهول ها: فاضلاب را جمع آوری می کنند و به داخل آشغالگیر انتقال می دهند.
مزایای پکیج تصفیه فاضلاب

- مصرف انرژی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند.
- می تواند هر نوع فاضلاب شامل بهداشتی، انسانی و صنعتی را تصفیه و گندزدایی کند.
- لجن مازاد و اضافی تولید نمی گردد.
- راندمان و بازدهی بالایی دارد.
- بوی بد و نامطبوع در محیط منتشر نمی گردد.
- در محیط ها، فضاها و شرایط مختلف استفاده می شود.
- دارای استهلاک پایینی است.
- نصب و راه اندازی آسانی دارد.
- میتوان آنرا، حتی بعد از نصب، به سادگی جا به جا کرد.
- میتوان آنرا به صورت سفارشی و در ظرفیت های مختلف تولید کرد.
- منابع آب را حفظ نموده و از هدر رفتن آن جلوگیری می کند.
- از نظر ظاهری بسیار شیک و زیبا است.
- سبک است و وزن پایینی دارد.
- فضای کمی را اشغال می کند و کم جا می گیرد.
پکیج تصفیه فاضلاب با بهره گیری از 3 روش فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی عملیات تصفیه و گندزدایی را انجام می دهد.
مرحله اول، تصفیه اولیه فاضلاب است که طی آن تمام مواد شناور و موادی مانند شن، ماسه، چربی، روغن و مواد پلاستیکی از فاضلاب جدا و حذف می شوند.
مرحله دوم، تصفیه ثانویه است که طی آن مواد آلی به کلی تجزیه می شوند و از بین می روند. در تصفیه ثانویه از هوادهی و تصفیه زیستی استفاده می شود و با وارد کردن هوا به مخازن هوادهی، رشد میکروارگانیسم ها افزایش می یابد و در نتیجه مواد آلی سریع تر تجزیه می شوند.
مرحله سوم، تصفیه نهایی است که به آن تصفیه پیشرفته هم گفته می شود. در این مرحله از کلر، ازن و یا اشعه ماوراء بنفش برای حذف و از بین بردن موادی که در دو مرحله قبلی از بین نرفته اند، استفاده می شود. تصفیه نهایی به شدت ضروریست چونکه این مرحله به شکلی مرحله ضدعفونی کردن هم شمرده می شود.
قیمت پکیج تصفیه فاضلاب به مواردی همچون کیفیت فاضلاب ورودی، کمیت و حجم پساب، ظرفیت پکیج، نوع، جنس، متریال استفاده شده در ساخت اجزای آن، نوع فرایند تصفیه، تجهیزات جانبی پکیج، کیفیت فاضلاب خروجی و شرکت سازنده بستگی دارد. هر یک از این موارد و عوامل در تعیین قیمت نهایی پکیج تأثیر دارند. بهتر است هنگام خرید پکیج تصفیه فاضلاب به تمام این موارد توجه کنید تا بتوانید به بهترین انتخاب برسید.
انتهای رپرتاژ آگهی


1400/02/12
23:14:58
0.0 / 5
144
تگهای خبر: استاندارد , تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است