تفاوت مغزی MDF و HDF در پاركت لمینت

تفاوت مغزی MDF و HDF در پاركت لمینت المور: کلیه پارکت لمینت ها از مغزی MDF یا HDF تشکیل شده است. مواد اولیه HDF و MDF یکی می باشد و هر دوی آنها از تکه های چوب، چسب، رزین و پارافین که تحت فشار و حرارت قرار می گیرند تهیه می شوند. تفاوت اصلی این دو نوع کالا در نوع چوب و روش تولید و میزان مواد مصرفی می باشد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام مدرن تجارت، رایج ترین نوع رزینی که مورد استفاده قرار می گیرد؛ رزین های اوره فرمالدئید می باشد. در تولید MDF، میزان فشار در حدی می باشد که تخته های تولیدی دانسیته 600 تا 700 را دارند و به همین جهت به آنها تخته با دانسیته متوسط یا (Medium Density Fiber board)(MDF) می گویند. همین طور در MDF از چسب و زرین و پارافین کمتری استفاده می شود.
MDF برای استفاده در پارکت لمینت مناسب نمی باشد برای اینکه MDF دانسیته یا سختی پائینی دارد که موجب می شود میزان جذب رطوبت افزایش یابد و در نتیجه پارکت لمینت سریعاً آب را جذب نماید و به اصطلاح متورم شود. همین طور استفاده از MDF موجب می شود پارکت پس از مدتی گرفتار درز گردد و یا پارکت لمینت به اصطلاح ناخن گیر و قایقی شود. علاوه بر این میزان پارافین کم در مغزی MDF موجب جذب سریعتر آب می گردد. علاوه بر موارد مذکور صدای ناشی از راه رفتن هم یکی از موارد عمده شکایت مشتری می باشد که به سبب چگالی پائین MDF است.
در تولید HDF، از نوع خاصی تکه های چوب استفاده می شود که این نوع از چوب ها با تکه های چوب MDF متفاوت می باشد. علاوه بر این میزان رزین و چسب و پارافین موجود در HDF بیشتر از MDF است و در روش تولید آن از فشار و حرارت بیشتری استفاده می شود.
در نتیجه میزان دانسیته HDF در مقایسه با MDF افزایش می یابد و HDF یا تخته فیبری با دانسیته بالا (High Density Fiber board) که معمولا دانسیته بین 850 تا 900 را دارند تولید می گردد. در تولید پارکت لمینت باید حتما ازHDF استفاده گردد و در صورت استفاده از HDF مشکلات مربوط پارکت لمینت ها که ناشی از مغزی که شامل ایجاد درز، ناخن گیر بودن، جذب سریع رطوبت و عمر مفید پائین است، به وجود نخواهد آمد. در نتیجه برندهای معتبر در تولید خود از HDF و مخصوصاً HDF پلاس که از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد استفاده می نمایند و به خریداران محترم سفارش می گردد جهت حفظ سرمایه خود حتما پارکت های که با مغزی HDF خریداری کنند تا ضمن حفظ سرمایه خود از مزایای کالای باکیفیت نیز برخوردار گردند.
کالاهای مناسب جهت انواع سقف کاذب:
در ساختمان سازی های امروزه انواع سقف کاذب مورد نیاز است که به زیبایی ظاهری منزل شما کمک زیادی می کند. در ساختمان ها سقف خدمات بهداشتی، حمام، پارکینگ و راهروها نیاز به سقف کاذب دارند.
در سقف بهداشتی سرویس ها و حمام امروزه معمولاً از پانل های پی وی سی pvc یا تایل pvc و در بعضی موارد از ورق های گچی استفاده می شود. باتوجه به رطوبت بالا در حمام و سرویس بهداشتی استفاده از پانل و تایل pvc منطقی تر است. پانل و تایل pvc با انواع رنگ ها و طرح ها می تواند نظر هر مشتری را به خود جلب نماید، اما معمولاً جهت سقف خدمات حمام و دستشویی از پانل های pvc سفید براق بدون درز استفاده می شود.
در سقف پارکینگ ها معمولاً از تایل گچی و تایل های پی وی سی استفاده می شود. البته لازم به ذکر است تایل های گچی باتوجه به جذب گرد و غبار و دوده اتومبیل پس از مدتی ظاهر نامناسبی پیدا می کنند و اگر تعداد اتومبیل یا میزان گرد و غبار در فضای پارکینگ شما زیاد باشد استفاده از این کالا را حتی باتوجه به قیمت پائینتر آن به شما سفارش نمی ‎کنیم.
جهت سقف های پارکینگ استفاده از تایل های پی وی سی گزینه مناسب تری است. تایل های pvc بسیار کمتر از تایل های گچی گرد و غبار و دوده را به خود جذب می کند و حتی پس از چند سال در صورت جذب دوده، امکان شستشوی این تایل ها وجود دارد.
در سقف راهرو نیز می توان از انواع تایل و پانل pvc و یا تایل گچی بهره برد و هر کدام از این کالاها را می توان با توجه با سلیقه مشتری انتخاب نمود. البته در دکوراسیون داخلی جدید معمولاً از صفحات گچی استفاده می شود.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/02/18
10:25:36
0.0 / 5
192
تگهای خبر: تجارت , تولید , خدمات , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است