مدیر موسسه مشاوره شغلی و كاریابی فكروكار:

شبكه های اجتماعی بر اهداف شغلی جوانان تأثیر منفی دارند

شبكه های اجتماعی بر اهداف شغلی جوانان تأثیر منفی دارند به گزارش المور محمد حسین کبریایی، مدیر موسسه مشاوره شغلی و کاریابی فکروکار هر روز با جوانانی مواجه می شود که برای کار پیدا کردن به کاریابی او رجوع می کنند. او که با عنایت به ماهیت شغلش، ارتباط نزدیکی با جوانان جویای کار و دغدغه ها، نیازها و تصورتشان دارد در مورد وضعیت شغلی جوانان امروزی اظهار داشت: «نسل جدید به خاطر ارتباطات گسترده و فعالیت در شبکه های اجتماعی بی حد و مرز، گرفتار چالش هایی شده اند و از توجه به نفس کار و آینده نگری غافل اند.»


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام موسسه مشاوره شغلی و کاریابی فکروکار، وی در مورد تأثیر شبکه های مجازی بر شکل دهی دغدغه های شغلی جوانان افزود: «آن ها فقط می خواهند امروزشان را بگذرانند و نمی توانند برای آینده برنامه ریزی کنند و این مورد سبب می شود نتوانند خوب کارکنند و با برنامه جلو بروند. از سوی دیگر، جوانان امروزی اکثرا به خاطر ظواهر، ارتباطات و شبکه های مجازی که همه به خوبی با آنها آشنا هستیم شوق سریع پولدار شدن دارند. یک سری در شبکه های اجتماعی دنبال فالور هستند، یک سری در بورس هستند، یک سری دنبال ارز دیجیتال هستند و برخی دیگر می روند و برای پلت فرم های آنلاین حمل و نقل کار می کنند که بتوانند برای همان روزشان درآمد داشته باشند. این مساله سبب شده که نتوانند در کارشان موفق یا ثابت قدم باشند.


مدیر موسسه مشاوره شغلی و کاریابی فکروکار در مورد تغییرات مشاغل در خلال زمان و تعهد شغلی نسل امروز هم توضیح داد: «از طرف دیگر وقتی جوانان به سن خاصی می رسند، پدر و مادران شان از آنها می خواهند تا دانشگاه بروند. وقتی به دانشگاه می روند یا همان تیپ جوانانی که توصیف کردم، به دنبال کار پیدا کردن می روند، دیگر یک سری از صنایع یا مشاغل خانوادگی قدیمی از بین می رود. برای مثال قدیم ها اگر کسی نجار بود، این مهارت از پدر به پسر ارث می رسید. هم اکنون که سبک عوض شده و همه دنبال تحصیلات دانشگاهی و یک شبه پولدار شدن هستند، ما دیگر آهنگر نداریم، نجار نداریم یا مشاغل فنی خاص را در جامعه نمی بینیم و این به چالش بعدی ما تبدیل گشته است. مساله بعدی مدل آدم های این زمانه است. آدم سی ساله یا بیست و پنج ساله امروز با آدم همین سنی روز گذشته خیلی فرق دارد. آدم سی ساله روز گذشته سه تا بچه داشت و فقط به امنیت خانواده، امنیت شغلی و درآمدش فکر می کرد و به خاطر همین نسبت به کار کردن متعهد بود. اما بعضی از آدم سی ساله امروز هنوز دنبال کنسول های بازی یا ظواهر شبکه های اجتماعی یا دوستیابی می گردد و این سبب می شود تفاوت نسل ها بیشتر به چشم بیاید.»
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/02/21
10:47:16
0.0 / 5
180
تگهای خبر: ارز , بورس , شبكه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است