بهترین روش برای كنترل تردد كارمندان

بهترین روش برای كنترل تردد كارمندان همواره سنجش عملکرد افراد برای مدیران اهمیت زیادی داشته، چون که مدیران هوشمند می دانند برای افزایش بازدهی، باید میزان عملکرد مفید کارکنان خویش را افزایش دهند؛ روش های متنوعی وجود دارند که به مرور به سمت بهینه سازی و حتی حذف کامل و روش های جدید سوق پیدا کردند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام دینگ، در اینجا می خواهیم روش های مختلف کنترل تردد و حضور و غیاب پرسنل را مقایسه نماییم.
دستگاه کنترل تردد کارتی
یکی از رایج ترین روش های کنترل تردد افراد یک سازمان، دستگاه کنترل تردد کارتی است؛ کارمندان هنگام ورود و خروج با نزدیک نگه داشتن کارت مخصوص به خود کنار دستگاه، هویت خویش را اعلام می کنند. استفاده از این سیستم حضور و غیاب بسیار راحت است و ترکیب آن با کنترل کننده ها و یا گیت های ورود و خروج، امنیت را تأمین خواهد نمود. اما یک مدیر هوشمند و آینده نگر مایل است درصد خطای یک سیستم را بیشتر از میزان امیدواری آن بررسی کند. پس سوالاتی پیش می آید: اگر یکی از کارکنان کارت مخصوص به خویش را فراموش کند؟ اگر شخصی با کارت پرسنل دیگری مبادرت به ثبت ورود و خروج نماید؟
دستگاه کنترل تردد انگشتی
دستگاههای کنترل تردد انگشتی با تشخیص بافت زنده ی فرد، هویت وی را تشخیص و ساعت ورود و خروج را در سیستم ثبت می نماید. این روش امنیت بیشتری دارد. اما در موارد بسیاری پیش آمده که انگشت به دلایلی آلوده و یا آغشته به ماده ای بوده یا گرفتار مشکلی از قبیل زخم یا بریدگی شده است. در این موارد دستگاه حضور و غیاب به علت عدم تشخیص بافت انگشت، اجازه ی ثبت ورود و یا خروج را نداده و در نتیجه کارمند، مجبور به ثبت تردد چندین باره شده و این سبب کلافگی و اتلاف وقت در زمان ورود و خروج شده است.
علاوه بر این، ماجرای جدید ویروس ها و باکتری ها را در نظر بگیریم؛ در این روش همه ی افراد یک دستگاه را لمس می کنند؛ چه فاجعه ای از این بزرگتر که انتقال بیماری ها به علت عدم مدیریت صحیح در شرایط پاندمی کرونا صورت بگیرد؟!


دستگاه کنترل تردد تشخیص چهره
این دستگاه ها با دارا بودن دوربین های مخصوص، چهره ی شخص را با تصویر اولیه ی ذخیره شده در پایگاه داده مقایسه می کنند و در صورت تشخیص هویت، مبادرت به ثبت ورود و خروج وی می نمایند؛ این روش بسیار کارآمد و درصد خطای کمتری دارد؛ اما بارها دیده شده که این قبیل دستگاه ها به علت تغییراتی که در ظاهر افراد بخصوص بانوان صورت گرفته است، امکان تشخیص چهره را نداشته و یا حتی به علت قدیمی شدن مدل آن دستگاه باید نمونه ی جدید تری را تهیه کرد.
احتیاج به توضیح نیست که در این روش هم باید افراد صورت خویش را بدون ماسک به دستگاه تشخیص چهره نزدیک کنند که با عنایت به ازدحام افراد در زمان ورود و یا خروج، امکان مبتلا شدن به بیماری کرونا یا ویروس های مختلف وجود دارد.


دستگاه کنترل تردد به روش تکنولوژی نوین اندروید و بر پایه ی اپلیکیشن
امروزه جدید ترین و کارآمدترین تکنولوژی ها بر پایه ی اپلیکیشن های اندورید و iOS در دسترس عموم قرار گرفته است.


نرم افزار حضور و غیاب اندروید دینگ که وظیفه ی کنترل تردد پرسنل را بعهده دارد، خطاهای روش های قبلی را ندارد و مدیران کسب و کار می توانند با هزینه مناسب و به راحتی، شخصا بر تردد کارکنان نظارت کنند. مستقیما در هر جا و هر زمانی، حضور و غیاب پرسنل را با دریافت اعلان بر روی گوشی موبایل خود، در لحظه تحت نظارت داشته و به علت عدم احتیاج به لمس یک دستگاه مشترک، درصد مبتلا شدن به بیماری های مختلف افراد یک مجموعه را به صفر برساند.
سامانه آنلاین کنترل تردد دینگ بر پایه ی تکنولوژی نوین ذخیره سازی ابری و سیستم عامل اندوید و iOS بنا شده است. ساز و کار این سامانه توسط یک اپلیکیشن موبایل و یک دستگاه بی سیم کوچک مدیریت می شود؛ کارکنان می توانند با نصب اپلیکیشن دینگ و حضور در مجاورت دستگاه، ورود و خروج خویش را در سامانه ثبت کنند. همینطور ثبت تردد کارکنان با قرارگیری در لوکیشن های جغرافیایی از پیش تعریف شده هم امکان دارد. وقتی امکان اتصال به اینترنت وجود ندارد، پرسنل می توانند با قرارگیری در مجاورت دستگاه دینگ از سیستم هوشمند اهراز هویت از راه پیامک استفاده کنند و زمان دقیق ورود و خروج خویش را در سرور مرکزی ثبت کنند.
در این روش نوین حضور و غیاب، می توانید توسط پنل تحت وب و یا اپلیکیشن مدیریت، پرسنل و شیفت های کاری را تعریف کنید، درخواست های ورود و خروج، مرخصی و مأموریت کارکنان را مدیریت و برای افراد خارج از مجموعه لوکیشن جغرافیایی تعریف کنید تا هنگام فعالیت در ساعات مأموریت یا در وضعیت دورکاری ایام کرونا، به سادگی ورود و خروج و سایر درخواست های خود راثبت کنند.
در مورد روشهای ضد تقلب سامانه دینگ، میتوان به روش های اسکن بارکد که از اقدام افراد جهت ورود به حساب کاربری یکدیگر و روش عکس سلفی که از تقلب ثبت ورود و خروج به جای یکدیگر جلوگیری می کند، اشاره نمود.
سامانه دینگ به کمک تکنولوژیهای نوین، توانسته مدیر یک مجموعه را از انجام امور سخت و پر هزینه، جهت کنترل تردد کارمندان و مدیریت حضور و غیاب آنها بی نیاز کند و با ثبت و اختصاص موقعیت مکانی برای افراد دورکار فضای کاری امنی برای طرفین ایجاد نماید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/03/01
21:04:49
0.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است