7 ایراد اصلی و تعمیر آیفون تصویری

7 ایراد اصلی و تعمیر آیفون تصویری المور: حالا در زمانی قرار داریم که تعداد زیادی از ساختمانهایی که نخستین آیفون تصویری های بازار را خریداری نموده اند با مشکلات کوچک و بزرگ مربوط به دربازکن تصویری روبرویند.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام دی سی ای کالا، از باز نشدن درب نفررو تا خاموشی مطلق دستگاه می تواند برای هر خانه ای رخ دهد. اما نکته ای که باید به آن توجه گردد این است که با مواجه شدن با این مشکلات چه کاری باید انجام دهیم.
آیا تعمیر آیفون تصویری منطقی است؟
بدون شک در خیلی از موارد بله. چونکه قیمت یک دربازکن تصویری ساده چندین برابر تعمیر آیفون تصویری است که ممکنست به لحاظ فنی بهتر از مانیتورهای جدید باشد.
ما پیشنهاد می نماییم که ابتدا عیب دستگاه را متوجه شوید و در ادامه باتوجه به علایم خرابی که مشاهده می کند و اگر مشکل اساسی نیست خود تعمیر آیفون تصویری منزلتان را انجام دهید. در ادامه 7خرابی شایع دربازکن تصویری و روش رفع اشکال را تشریح می نماییم.


1- صدا دم درب را از مانیتور نمی شنویم
این مورد ممکنست سه علت داشته باشد. نخستین و با اهمیت ترین علت آن معیوب شدن بلندگو گوشی است، ولی اگر بلندگو سوخته باشد پس صدای زنگ هم نخواهید شنید. علت دوم می تواند از قطع کن مانیتور باشد که سولفاته کرده یا به مرور زمان گرد و خاک به داخل آن نفوذ کرده باشد که با تمیز کردن این قطعه مشکل برطرف می شود و در نهایت ممکنست مشکل از خرابی میکروفن پنل دم درب باشد که می توان آن قطعه را نیز تعویض کرد.
2- درب نفررو باز نمی شود
این یکی نیز از مشکلات شایع در تعمیر آیفون تصویری است. اصلی ترین مقصر این مساله می تواند ترانس تغذیه باشد که یا کلا معیوب شده و یا فیوز داخل آن سوخته باشد. پس با احتیاط این قطعه را چک کنید. اما باز نشدن درب ممکنست دلیلهای دیگری نیز داشته باشد مثل خرابی قفل یا کشنده قفل که می توان با تعویض بوبین یا تنظیم کشنده مشکل را برطرف کرد. در موارد نادر مشکل در شاستی مانیتور ورله پنل نیز مشاهده گردیده است.
3- صدای زنگ را نمی آید
این مورد نیز جزو مواردی است که هر دربازکن تصویری با آن برخورد کنید و نیاز به تعمیر داشته باشد. اما قبل تعمیر چک کنید صدای خروجی آیفون تصویری را بوسیله دکمه های کناری یا تنظیمات نرم افزاری نبسته باشید.
اگر این طور نبود میکروفن خروجی می تواند متهم اصلی باشد وهم زمان با قطع شدن زنگ، صدای ورودی از پنل دم درب را هم نخواهید شنید. ولی اگر این دو هم زمان قطع نبود، کیت ملودی زنگ در مانیتور تصویری خراب شده که باید تعویض گردد.
4- مانیتور خاموش نمی شود
خاموش نشدن مانیتور داخل واحد به دو دلیل اتفاق می افتد. اول این که زنگ دم دری گیر کرده و دائم فشرده شده است و موجب می شود که ولتاژ به آیفون تصویری داخل واحد همیشه برسد. علت دیگر که ما بتازگی در بعضی از دربازکن های تصویری دیده ایم مشکل در نرم افزاری است که کار چندای از شما بابت تعمیر این آیفون تصویری بر نمی آید و باید آنرا به گارانتی شرکت فروشنده بسپارید.
5- تصویر دم درب را سیاه نشان میدهد
اگر تا اینجای کار در متن تعمیر آیفون تصویری با ما پیش آمده باشد متوجه شده اید که هیچ کدام از ایرادات علت ثابتی ندارد و هر مشکلی به چند دلیل می تواند به ایراد بخورد. وقتی تصویر سیاه است و در گوشیهای رنگی صفحه آبی نشده و همه چیز مثل صدای رفت و برگشت و صدای زنگ و همین طور در بازکن کار می کند، مطمئنا مشکل از دوربین پنل است که بهر دلیلی از کار افتاده است. ابتدا سیم ها و سوکت متصل به دوربین را چک کنید و سپس در صورتیکه ایراد را از آنها نیافتید، پس با خیال آسوده یک دوربین پنل دربازکن تصویری خریداری کنید و آنرا تعویض نمایید.
6-صدای بوق از پنل آیفون تصویری
آزار دهنده ترین موردی که از دربازکن تصویری می توان دید همین صدای بوق و نویز است که در اصطلاح فنی به آن فیدبک می گویند. شرکتها برای کاهش این صدا دو پتانسیومتر پشت پنل ها می گذارند تا افراد بتوانند در صورت مواجهه با فیدبک با کم کردن صدا یا میکروفن، فیدبک را مرتفع کنند. در صورتیکه قوطی پشت پنل دفرمه شده باشد یا فشرده نصب شده باشد احتمال ایجاد صدای بوق وجود دارد و گاهی اجناس بی کیفیت بصورت پیش فرض صدای بوق دارند که می بایست میکروفن را جابجا کرد و به جایی دورتر از محل قرار گیری بلندگو نصب نمود.
7- تصویر آبی است و دم درب را نمیبینیم


این مورد می تواند متفاوت از ایراد مورد 5 باشد هر چند که می تواند سوختن دوربین دم درب یکی از علل ایجاد صفحه آبی در این مورد نیز باشد. اما دلیل شایع آبی شدن صفحه برای دیدن ادامه مشکلات رایج دربازکن تصویری به صفحه تعمیر آیفون تصویری در سایت دی سی ای کالا رجوع نمایید.
همانطور که گفته شد خرابی دربازکن تصویری ممکنست علل مختلفی داشته باشد که ممکنست در فهرست بالا ندیده باشید و یا این که ترجیح دهید که مستقیما آنرا به متخصص این کار ارجاع دهید به این منظور فروشگاه دی سی ای کالا قسمتی مجزا برای امور فنی تعبیه نمود تا پاسخگو مشکلات و در صورت نیاز اعزام نصاب به محل نصب باشند که به این منظور می توانید به صفحه تماس با ما مراجعه کنید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/03/07
23:55:08
0.0 / 5
355
تگهای خبر: بازار , سایت , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است