نكاتی كه برای خرید انواع آمپلی فایر به كارتان می آید

نكاتی كه برای خرید انواع آمپلی فایر به كارتان می آید المور: آمپلی فایرها انواع مختلفی دارند که باتوجه به نوع خدمت درخواستی و شرایط محیط استفاده از آنها می تواند یک مدل از آن انتخای و خریداری شود.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام دیجی صدا، در این راهنما با پرداختن به خصوصیت های اساسی و مشخصاتی که با آنها روبه­رو خواهید شد، شما را در ساده ­سازی جستجو و خرید انواع آمپلی فایر موردنظرتان یاری می نماییم.
خرید آمپلی فایر خوب برای اهالی موسیقی اهمیت زیادی دارد. سبک موسیقی یا متراژ محل اجرا هر چه که باشد، در هر جایی که با تقویت صدا سروکار داشته باشیم، بلندگوها و انواع آمپلی فایر کار دشوار تبدیل و تقویت سینگال های صوتی به امواج صوتی را انجام می دهند. وظیفه آمپلی فایرها جزء سخت ترین کارهاست؛ آنها باید خروجی ضعیف سازها، میکروفن ها و دیگر منابع را دریافت کرده و ولتاژ را به مقدار قابل ملاحظه ای برای تغذیه بلندگوهای عمومی و مانیتورهای صحنه بالا برند.
برای انتخاب انواع آمپلی فایر از کجا باید شروع کنیم؟
قبل از خرید آمپلی فایر، یک سیستم پلن طراحی کنید. فرایند طراحی با چند سوال ساده آغاز می شود:
· فضا یا فضاهایی که مقرر است صدا در آنها پخش شود چه اندازه و ماهیتی دارند؟
· چه تعداد و چه نوع اسپیکرهایی برای کاربرد موردنظر خود نیاز دارید؟
· می­ خواهید صدا چقدر بلند باشد؟
چه تعداد آمپلی فایر (یا کانال آمپلی) نیاز دارید؟
پاور انواع آمپلی فایر تعداد کانال های مختلفی دارند. هر کانال به یک ست از رابط های اسپیکر اختصاص داده شده است، یک رابط مثبت و یک رابط منفی.
اگر می خواهید پاور دو اسپیکر «اصلی» که هر کدام در یک طرف استیج قرار دارند را تأمین کنید، بدیهی است که انواع آمپلی فایر دو کانال برای شما مناسب می باشد. شاید بخواهید یک آمپلی دو کانال دیگر برای دو اسپیکر «مانیتور» خود داشته باشید. اگر شنوندگان بیس بیشتری می خواهند سیستم شما باید یک یا چند ساب ووفر هم داشته باشد. می توانید از یک آمپلی فایر دو کانال در حالت «بریج» استفاده کنید. حالت بریج، پاور هر دو کانال را ترکیب کرده و پاور بیشتری را به یک خروجی تکی می فرستد.
همینطور انواع آمپلی فایر 4 کانال را پیشنهاد می نماییم که برای پیکربندی های مختلفی مناسب هستند و می توانند به صرفه جویی در فضا هم کمک کنند.
مشخصاتی که در زمان خرید انواع آمپلی فایر لازم است بدانیم
در ارزیابی آمپلی فایرها، آگاهی از مشخصات در محدودکردن گزینه های انتخابی برای شما موثر است. اما تولیدکنندگان این مشخصات را به شیوه های متفاوتی محاسبه می کنند. درک مفهوم اعداد و چگونگی محاسبه آنها در خرید هوشمندانه به شما کمک خواهد نمود.
یک وات چیست؟
مهم ترین مشخصه انواع آمپلی فایر، مقدار قدرتی است که منتشر می کنند. این خروجی بر حسب وات، واحد استاندارد توان الکتریکی اندازه ­گیری می شود. مقدار خروجی در میان آمپلی فایرهای مختلف بسیار متفاوت می باشد. دو روش معمول تر عبارتند از:
بیشینه وات (Peak watts)
بیشترین مقدار مطلق توانی است که انواع آمپلی فایر می توانند به صورت لحظه ای منتشر کنند. این مشخصه به خودی خود مفید و واقعی نیست.
توان پیوسته یا RMS
با تسامح میتوان آنرا بعنوان توان «متوسط» آمپلی فایر برحسب وات تصور کرد که می تواند در شرایط بیشینه منتشر کند. مهندسان صوت تصور می کنند درجه بندی RMS شاخص حقیقی­ تری برای عملکرد تقویت کننده است.
برای مقایسه خروجی تقویت کننده ها، مطمئن شوید مشخصه ها قیاس ­پذیر هستند. مقایسه خروجی پیوسته RMS یک آمپلی فایر با توان بیشینه تقویت کننده دیگر، مانند مقایسه سیب با پرتقال است. گاهی تولیدکنندگان، نوع وات اعلام شده در محتوای تبلیغاتی خویش را مشخص نمی کنند. در این مواقع نحوه اندازه گیری توان اغلب در دفترچه راهنمای کاربری آورده می شود.
توان Program
نوع دیگری از رتبه ­بندی در ارتباط با توان که با آن مواجه می شوید، توان program است که اغلب در ارتباط با قابلیت تحمل قدرت بلندگوها به­ کار می رود. همانند آمپلی فایرها، رتبه­ بندی محافظه کارانه تر برحسب قابلیت تحمل قدرت به روش RMS، مفیدتر است.
رابطه توان و مقاومت آمپلی فایر
توان یا پاوری که یک آمپلی فایر تولید می کند بستگی به امپدانس (یا مقاومت) اسپیکرهای متصل به آن دارد. آمپلی مقدار پاورهای مختلفی را بسته به امپدانس منتقل می کند. ازاین رو امکان دارد آمپلی فایری 1000 وات توان را در 8 اهم و 1500 وات را در 4 اهم منتقل کند.
این را هنگام خرید اسپیکر به خاطر داشته باشید. بیشتر اسپیکرهای PA، هشت اهم هستند. می توانید اسپیکرهای 4 اهمی انتخاب کنید تا پاور بیشتری از آمپلی فایر خودتان دریافت نمایید. اما یک راه دیگر برای استفاده‌ی حداکثری از پتانسیل آمپلی فایر وجود دارد. اسپیکرهای بیشتری اضافه کنید! قرار دادن دو اسپیکر اصلی روبروی جمعیت می تواند نقطه شروع خوبی باشد. ولی قرار دادن 4 اسپیکر سبب می شود صدا به شکل یکنواخت تری در فضا پخش شود.
کلاس های انواع آمپلی فایر
احتمالاً هنگام خرید آمپلی فایر PA متوجه این مورد شده­ اید که انواع آمپلی در کلاس های مختلفی عرضه می شوند. آمپلی فایرها با عنایت به طراحی مداری خود طبقه ­بندی می شوند. بر این اساس کلاس های مختلفی همچون A، AB، C، D و … وجود دارند. آخرین نسل آمپلی فایرهای قابل­ حمل اغلب از کلاس D هستند که به نسبت وزن و اندازه، قدرت بسیار زیادی تأمین می کنند. آنها علی­رغم راندمان بالا، خنک تر و نسبت به سایر انواع آمپلی فایرها قابل اطمینان تر هستند.
تطبیق انواع آمپلی فایر و بلندگوها
تطبیق توان بین تقویت­­ کننده و بلندگوها امکان دارد کمی گیج ­کننده باشد. برای دستیابی به بهترین عملکرد سفارش می شود که میزان وات program بلندگوهای خویش را معادل وات خروجی RMS یا پیوسته آمپلی فایر انتخاب کنید. اما باید توجه داشته باشید که این توصیه، به معنای اجازه دادن برای اتصال یک میکروفن kick drum بدون استفاده از لیمیتر و محدودکردن فرکانس پایین در خروجی بسیار قدرتمند آن نیست.
در فروشگاه اینترنتی دیجی صدا می توانید مدل هایی متنوع از آمپلی فایر، میکسر، اسپیکر، ساب و مانیتور را پیدا کنید که کیفیت صدایی عالی را برای گروه ها و فضاهای مختلف فراهم می آورند. اگر هرگونه سوالی داشته یا برای انتخاب و قیمت آمپلی فایر و یا حتی طراحی کامل یک سیستم صوتی نیاز به کمک دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/03/08
11:34:42
0.0 / 5
251
تگهای خبر: ارز , استاندارد , تولید , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است