پروژه ی كاربردی تحول دیجیتال فولاد مباركه اصفهان با ایرانسل كلید خورد

پروژه ی كاربردی تحول دیجیتال فولاد مباركه اصفهان با ایرانسل كلید خورد ایرانسل با امضای دو تفاهمنامه، اجرای طرح تحول دیجیتال در فولاد مبارکه‌ی اصفهان، در جهت طرح «فولاد مبارکه‌ی هوشمند» را شروع کرد. به این ترتیب، برای اولین بار در ایران، ایرانسل کاربردهای تجاری نسل پنجم ارتباطات همراه (5G) در صنعت را در اختیار شرکت فولاد مبارکه اصفهان، بزرگترین تولیدکننده‌ی فولاد در خاورمیانه و شمال آفریقا، قرار می دهد.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام روابط عمومی ایرانسل، مراسم امضای این تفاهم نامه ها، بین ایرانسل، شرکت فولاد مبارکه‌ی اصفهان و نیز شرکت بین المللی مهندسی سیستم ها و اتوماسیون ایریسا، بامداد شنبه، ۸ خرداد ماه ۱۴۰۰، در سالن همایش های مرکز تحقیقات شرکت فولاد مبارکه انجام شد و دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، مهندس حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، دکتر رسول سرائیان مدیرعامل شرکت ایریسا و مهندس سید مهدی نقوی معاون تکنولوژی فولاد مبارکه اصفهان، در آن حضور داشتند.
بر طبق این تفاهم نامه، ایرانسل با همکاری دیگر طرف ها، تحول دیجیتال را در فولاد مبارکه‌ی اصفهان، با تمرکز بر دو حوزه‌ی لجستیک هوشمند و پوشش شبکه‌ی ارتباطی نسل پنجم، پیاده سازی می کند.
در این راستا، ایرانسل با اجرای راهکارهای نوین دیجیتال در فرایندهای شرکت فولاد مبارکه، شامل سالن های تولید، خطوط تولید، تجهیزات، سنسورها، وسایل نقلیه و…، زیرساخت های مورد نیاز برای ایجاد و توسعه ی «کارخانه‌ی متصل» را فراهم می آورد.
همین طور طراحی و راه اندازی خدمات دیجیتال و شبکه های ارتباطی موردنیاز نظیر NB-IoT، 5G، کلان داده، خدمات مراکز داده، زیرساخت ها و خدمات ابری، همچون دیگر مفاد این تفاهم نامه است.
با انعقاد این تفاهم نامه، هر سه طرف، از ظرفیت ها و فرصت های خود برای تقویت و توانمندسازی شرکت های دانش بنیان و نوآور که در زمینه‌ی موضوع تفاهم نامه فعالیت می نمایند، بمنظور تکمیل زنجیره‌ی ارزش مورد نیاز با تاکید بر دانش و توان بومی استفاده می نمایند.
مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، با ابراز خرسندی از حضور در جمع مدیران و کارکنان مجتمع بزرگ فولاد مبارکه، این شرکت را یک مجموعه‌ی باارزش و موفق در سطح کشور دانست و اظهار داشت: خوشحالم که فولاد مبارکه، تحول دیجیتال را بعنوان نیاز جدی توسعه آتی صنعت، شناسایی و برای آن برنامه ریزی نموده است.
وی با اشاره به دستاوردهای مهم ایرانسل در حوزه‌ی ایجاد و توسعه ی زیرساخت های ارتباطی، با وجود جوان بودن ایرانسل در مقایسه با بسیاری دیگر از شرکت ها، همچون ارائه‌ی اولین خدمات اینترنت همراه در ایران، روی نسل ۲.۷۵ و نیز پیشتازی در توسعه ی نسل سوم و راه اندازی نسل چهارم و پنجم تلفن همراه در کشور، با راه اندازی اولین سایت 5G ایران در مرداد ۱۳۹۹ و در مجموع، راه اندازی هفت سایت نسل پنج در چهار شهر ایران در سال گذشته، تاکید کرد: بیشتر از ۲ونیم سال است که در ایرانسل، روی زیرساخت های نسل پنج کار می نماییم و شبکه‌ی ما در کل کشور، در صورت تامین تجهیزات سایت، صدور مجوزهای لازم و همکاری سایر دستگاهها، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات 5G است.
عباسی آرند، فناوری نسل پنج ارتباطات را، برخلاف نسل های قبل، نه فقط برای استفاده‌ی کاربر عادی، بلکه زیرساخت تحول دیجیتال در صنعت دانست و ابراز امیدواری کرد، تحول دیجیتال در صنعت فولاد، با کمک این فناوری، سرعت بیشتری بگیرد و زمینه‌ی همکاری و هم افزایی دو شرکت، بیش از پیش فراهم گردد.
در ادامه‌ی این مراسم، مهندس محسن یوسف پور مدیرکل راهکارهای سازمانی ایرانسل، به تشریح مزایای اجرای طرح تحول دیجیتال در صنعت فولاد و نسل پنجم فناوری ارتباطات پرداخت و افزایش راندمان، کاهش مصرف انرژی و… را همچون نتایج آن عنوان نمود.
وی به چهار حوزه‌ی کاربردی جرثقیل هوشمند، نظارت تصویری، بینایی ماشین و پایش خودکار اشاره و با اشاره به تجربه‌ی همکاری ایرانسل با شریک خارجی خود، شرکت MTN، ابراز امیدواری کرد اجرای این تفاهم نامه، سبب انتقال تجربه های روز دنیا دراین زمینه به کشور و اجرای آن شود.
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه نیز در این مراسم، با ابراز خرسندی از این که این پروژه، فتح بابی برای اجرای پروژه های ۲۲گانه طرح تحول دیجیتال فولاد مبارکه است، آنرا یک اقدام کاملاً ضروری برای طرح های کلان آینده‌ی این شرکت برشمرد.
عظیمیان، امضای این تفاهم نامه را نشان دهنده‌ی اراده‌ی جدی طرفین و حاوی پیامی برای شرکت های نوپا و دانش بنیان برای حضور و مشارکت در اینگونه طرح ها دانست.
وی ادامه داد: از همکارانم خواستم که از ظرفیت ایرانسل، بیشتر و بهتر استفاده کنند، برای اینکه این شرکت برخلاف برخی شرکت های دیگر، به دنبال اهداف مادی صرف نیست و ارتقای سطح تکنولوژی در کشور و افزایش بازدهی همه‌ی بخش ها در صنعت کشور را دنبال می کند.
مدیرعامل شرکت ایریسا نیز در این مراسم، با اشاره به برخی مزایای شبکه‌ی 5G و تفاوت های آن نسبت به نسل های قبل، دو حوزه‌ی لجستیک هوشمند و پوشش شبکه‌ی ارتباطی نسل پنجم را دو حوزه‌ی راهبردی و کلیدی در هوشمندسازی و دیجیتالی شدن صنعت کشور برشمرد و بر ایجاد شبکه‌ی ارتباطی یکپارچه و غیرجزیره ای، بعنوان یکی از کاربردهای این فناوری، تاکید کرد.
در ابتدای این مراسم، مدیرعامل ایرانسل با حضور در گلزار شهدای شرکت فولاد مبارکه، با قرائت فاتحه و نثار گل، یاد و خاطره‌ی حماسه سازان جنگ تحمیلی و سایر عرصه های دفاعی کشور را گرامی داشت.
همین طور بعد از اختتام مراسم، دکتر عباسی آرند و هیأت همراه، طی بازدید از بخش های مختلف و خطوط تولید شرکت فولاد مبارکه، از نزدیک در جریان فعالیت این شرکت قرار گرفت و با کارکنان و کارگران، صمیمانه گفت و گو کرد.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/03/09
17:23:09
0.0 / 5
194
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است