وزیر انرژی عربستان:

عربستان دیگر تولیدكننده نفت نیست

عربستان دیگر تولیدكننده نفت نیست وزیر انرژی عربستان مدعی است که ریاض دیگر تولیدکننده نفت به شمار نمی آید، بلکه تولیدکننده انرژی است.به گزارش المور به نقل از اویل پرایس، عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت عربستان مدعی شده است که کشورش دیگر تولیدکننده نفت نیست، اما آیا واقعیت این چنین است.
وی هفته گذشته به پلتس اظهار داشت: عربستان دیگر تولیدکننده نفت نیست، بلکه تولیدکننده انرژی است.
عربستان آرزوهای زیست محیطی بسیاری دارد که شامل تولید گاز، انرژی های تجدید پذیر و هیدروژن می شود.
وزیر انرژی عربستان اضافه کرد: دنیا باید این مسئله را بعنوان یک واقعیت قبول کند. در همه این زمینه ها بالاترین خواهیم بود.
عربستان بی گمان از انتقال به سمت انرژی های پاک سود می برد، در صورتیکه شرکت های اکسون، شورون و شل مشغول مذاکره با فعالان محیط زیست در شرکتها و دادگاه ها هستند، شرکت های ملی نفت، خصوصاً در کشورهای عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) بیش از اندازه مشتاق هستند که از افزایش قیمت نفت سود ببرند.
عربستان قیمت رسمی فروش نفت برای فروش به مشتریان آسیایی خود در ماه ژوئیه را افزایش داده است.
اما این مسئله مانع ادامه آرزوهای زیست محیطی عربستان نمی گردد. عربستان هزینه کارهای زیست محیطی (سبز) خودرا بوسیله فروش نفت به دست می آورد.
این کشور می خواهد تا سال ۲۰۳۰، برای کاهش وابستگی به نفت، ۵۰ درصد از تولید انرژی خودرا به انرژی های تجدید پذیر اختصاص دهد، انرژی های تجدید پذیر در سال ۲۰۱۷ تنها ۰.۰۲ درصد از مجموع سهم انرژی عربستان را تشکیل می دادند.
این مسئله به مفهوم کاهش تولید نفت عربستان و توقف سرمایه گذاری این کشور در پروژه های جدید نفت و گاز (مانند سفارش آژانس بین المللی انرژی) نیست.
عربستان معتقد می باشد نفت در چند دهه آینده همچنان منبع اصلی انرژی است.
با وجود این، ادعای بزرگ ترین صادرکننده نفت خام جهان در خصوص این که دیگر تولیدکننده نفت نیست، قابل توجه است.

1400/03/18
22:48:18
0.0 / 5
403
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است