متخصص طب فیزیكی و توانبخشی خوب را چطور بیابیم؟

متخصص طب فیزیكی و توانبخشی خوب را چطور بیابیم؟ به گزارش المور بارها برای همه افراد نیاز شده که در یک شهر دنبال یک پزشک متخصص در تخصص خاصی باشند ولی به علت عدم آشنایی و شناخت آن شهر نمی توانند به این مقصود برسند. یکی از این تخضض های خاص طب فیزیکی می باشد که حتما باید برای این منظور به پزشک مجرب رجوع کنید.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام وبسایت پی جو، شناخت پزشکان با تجربه و مجرب در شهرهای کشور بخصوص در کلان شهرها خیلی سخت و دشوار و در عین حال بسیار مهم و ضروری می باشد. بخصوص در تخصص های ویژه ای مانند: طب فیزیکی که بسیار در روند ادامه درمان و به دست آوردن توانایی جسمی و استقلال فرد تأثیر دارد. در ادامه به شما خواهیم گفت چگونه متخصص طب فیزیکی و توانبخشی خوب در شهر خویش را توسط سایت پی جو بیابید.
طب فیزیکی چیست؟
این تخصص که بیشتر مردم آنرا با نام فیزیوتراپی و توانبخشی می شناسند معمولاً در ادامه روند درمان جراحی و دارویی می باشد. ولی متخصص طب فیزیکی و توانبخشی برای ادامه روند درمان بسیار نقش مهمی را خواهد داشت. چونکه مراجعین به این متخصصان معمولاً افرادی هستند که از لحاظ حرکتی و فیزیکی گرفتار مشکل هستند و در صورت عدم درمان درست و مناسب امکان دارد تمام عمر خویش را با یک مشکل فیزیکی مواجه شوند و یا استقلال حرکتی خویش را از دست دهند بنابراین طب فیزیکی برای این بیماران بسیار در ادامه زندگی افراد اثرگذار است. در سایت پی جو فهرست پزشکان متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در شیراز، اصفهان، تهران و سایر شهرهای ایران درج شده است.
طب فیزیکی در چه بیماری توسط متخصص طب فیزیکی و توانبخشی برای افراد لازم است؟
در این بخش به بیماریهایی که منجر می شود تا افراد به طب فیزیکی احتیاج پیدا کنند اشاره خواهیم کرد:
1. مشکلات کمر و درد کمر: این بیماران افرادی هستند پزشک درمان جراحی را برای آنها در نظر نگرفته و با تجویز طب فیزیکی ادامه روند درمان را خواهند داشت.
2. درد در ناحیه گردن این مورد هم مشابه مورد قبلی می باشد.
3. بیماران گرفتار سکته مغزی: این بیماران که پس از بهبودی و ترخیص از بیمارستان گرفتار مشکلات حرکتی و فیزیکی هستند عموما باید توسط این متخصصین ادامه روند بهبودی و بازتوانی فیزیکی خویش را انجام دهند. این افراد معمولاً گرفتار مشکل در حرکت و ایستادن هستند و فلجی را به صورت درجاتی در اندام های خود دارند. اگر این توانبخشی به درستی و توسط پزشک مجرب انجام پذیرد می تواند بسیار در برگشت قدرت فیزیکی این بیماران موثر باشد.
4. مشکلات و اختلالات رشته های عصبی در عضلات حرکتی: این بیماران هم به شکلی با مشکل در حرکت مواجهند که توسط این متخصصین تا حدود زیادی قابل درمان و بازتوانی خواهند بود.
5. مصدومان و ورزشکاران حرفه ای: این افراد که عمدتا از ورزشکاران حرفه ای هستند و ادامه حیات حرفه ای و شغلی آنها در گرو این درمان یعنی طب فیزیکی می باشد. چونکه این افراد در صورتیکه توسط پزشکی مجرب و کاربلد درمان شوند سریعا می توانند به فرم ایده آل و و ورزش حرفه ای خود باز گردند و در صورتیکه این درمان به درستی انجام نشود امکان دارد خیلی زودتر از موعد عمر ورزش حرفه ای آنها به پایان برسد.
6. افراد گرفتار بیماری های مزمن مفصلی مانند: آرتروز، که این بیماری اگر در ناحیه گردن و کمر باشد بیشتر احتیاج به این نوع درمان را خواهد داشت.
7. بیماران گرفتار دیسک کمر: این بیماران هم یکی از افرادی هستند که بیشترین رفتن به مراکز فیزیوتراپی را دارند چونکه علاوه بر بازتوانی حرکتی از درد کمر آنها هم با انجام این درمان کاسته خواهد شد.
8. بهبود یافتگان جراحی های ارتوپدی: این افراد که معمولاً جراحی در ناحیه کمر و پا و ندرتا لگن را دارند باید حتما ادامه درمان را با طب فیزیکی داشته باشند. چونکه بازگشت قدرت عضلات و توانایی حرکت مفاصل بوسیله ی یک سری درمانهای غیر دارویی و توسط متخصصین این رشته انجام می شود. در صورتیکه پزشک متخصص این درمان را به درستی انجام دهد فرد با سرعت بیشتری دوران ریکاوری را پشت سر خواهد گذاشت و در صورتیکه این درمان ها به درستی انجام نپذیرد امکان از دست دادن توانایی های فیزیکی در بعضی اندام ها بالا خواهد رفت.
9. از دیگر بیمارانی که احتیاج به طب فیزیکی دارند میتوان به بیماران: پارکینسونی، قطع عضو، معلولان حرکتی اشاره نمود.
معرفی پزشکان متخصص طب فیزیکی در سایت پی جو
همانطور که در بخش قبلی اشاره شد طب فیزیکی ادامه روند درمان و یکی از مهم ترین مراحل درمانی می باشد که در صورتیکه به درستی انجام نپذیرد امکان دارد زندگی فرد را تا آخر عمر تحت الشعاع قرار دهد. بنابراین شناسایی بهترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی شهر و استان و یا کشور بسیار مهم می باشد ما به شما سایت پی جو را معرفی می نماییم که در این مورد می تواند به شما کمک شایانی کند. در سایت پی جو اسامی پزشکان متخصص طب فیزیکی در اهواز، و سایر شهرهای ایران درج شده است.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/03/27
11:24:02
0.0 / 5
330
تگهای خبر: تخصصی , زندگی , سایت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است