فراخوان اول مركز نوآوری مواد ساختمانی:

برای شناسایی ایده و طرح های فناورانه حوزه كاشی و سرامیك

برای شناسایی ایده و طرح های فناورانه حوزه كاشی و سرامیك صنعت ساختمان، بعنوان یکی از صنایع گسترده و بسیار موثر در اقتصاد کشورها، همیشه یکی از اهداف اصلی و نقطه تمرکز فناروان و نوآوران جهت استفاده از علم، خلاقیت، هنر و فناوری در امتداد رفع نیازمندی ها و ارتقا این صنعت بوده است.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام وبسایت مرکز نوآوری مواد ساختمانی، بدین منظور، در بین استارت آپ های کشورها، چندین مجموعه درزمینه های مختلف، از تولید و معرفی محصولات ساختمانی جدید تا ایجاد بستری برای پیوند میان تأمین کنندگان و خریداران مواد و مصالح ساختمانی، فعال می باشند.
1- لزوم توسعه اکوسیستم نوآوری کشور در حوزه ساختمان
حوزه ساختمان بعنوان یکی از صنایع با قدمت زیاد کشور که پتانسیل های بالقوه و بالفعل پژوهشی و صنعتی قابل توجهی در آن وجود دارد، دارای موضوعات متنوع و گاها گلوگاهی فروانی، در جهت تکمیل و ارتقا زنجیره تأمین و ارزش خود، می باشد. استفاده از تکنولوژی های جدید در جهت توسعه این صنعت می تواند بر جنبه های مختلف کیفی زندگی انسان، تاثیر به سزایی بگذارد، با این حال، هنوز در بخش قابل توجهی از پروژه های ساختمانی کشور، از شیوه های سنتی بهره گیری می شود.


در سالهای اخیر در اکوسیستم نوآوری کشور، خصوصا در بین مراکز نوآوری، شتاب دهنده های تخصصی داخلی و استارت آپ های فعال، نیاز به ایجاد و فعالیت یک زیرساخت نوآوارنه در صنعت ساختمان، به شدت قابل لمس بوده است. با درک اهمیت این مورد و با هدف کمک به رفع این خلا در اکوسیستم نوآوری کشور، با همکاری شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین، شرکت پیشرو تعالی فناوری صدر فردا (شتابدهنده صدر فردا)، شرکت کاشی و سرامیک سعدی و ستاد توسعه فناوری های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، "مرکز نوآوری مواد ساختمانی" بوجود آمده است. در سال 1400 که به نام "تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" نام گذاری شده با تاکید بر توان و مهارت نیروی فناور و جوان داخلی در جهت اهداف اقتصاد مقاومتی و اقتصاد دانش بنیان مرکز نوآوری مواد ساختمانی آغاز به فعالیت نموده است. در این مرکز با ایجاد هسته های فناور مرکزی در زمینه مواد و مصالح ساختمانی نظیر کاشی و سرامیک، شیشه، بتن و فولاد و نیز مواد نوین ساختمانی مبادرت به جمع آوری ایده ها و پرورش آنها می کند.


2- گام اول نقشه راه مرکز نوآوری مواد ساختمانی: فراخوان شناسایی طرح و ایده ها
بدینوسیله به اطلاع فناوران حقیقی و حقوقی حوزه ساختمان می رساند؛ به منظور فراهم ساختن امکان استفاده محققین علمی و صنعتی دارای طرح های نوآورانه از زیرساخت این مرکز و همینطور معرفی طرح های منتخب (دارای پتانسیل اجرایی و تجاری سازی لازم) به طرف تقاضا، مرکز مذکور در نظر دارد؛ "سلسله فراخوان های شناسایی ایده و طرح های حوزه های مختلف در رابطه با این صنعت" را برگزار نماید که حوزه "کاشی و سرامیک"، گام اول این سلسله فراخوان ها است.
هدف:
این فراخوان در جهت ارتقا زنجیره تأمین ارزش حوزه کاشی و سرامیک، با هدف شناسایی فناوران (افراد حقیقی و حقوقی) دارای ایده یا طرح فناورانه در حوزه "کاشی و سرامیک" کشور، به منظور رفع نیازها، چالش ­ها و ارتقا فناوری صنایع موجود و همینطور ایجاد صنایع جدید دانش بنیان، اعلام شده است.
3- روال اجرایی فراخوان شناسایی ایده و طرح های فناورانه حوزه کاشی و سرامیک
هدف اصلی این فراخوان، شناسایی پتانسیل ­های بالقوه و بالفعل موجود و استفاده از توانمندی متخصصین برای رفع نیازها و چالش ­های فناورانه موجود در صنایع کاشی و سرامیک کشور، می باشد. در نتیجه آن ضمن شناسایی موارد منتخب (متناسب با سطح آمادگی فناورانه)، از فناوران مستقل و یا شرکتهای دارای ایده یا طرح فناورانه در رابطه با این صنایع حمایت می شود.
پس از فناوران و شرکتهای دارای پتانسیل بالقوه و بالفعل برای رفع نیازها و چالش­ های موجود در صنایع مذکور (دارای پتانسیل بومی سازی مواد، قطعات، تجهیزات و عرضه خدمات) دعوت به عمل می آید حداکثر تا 15 تیر 1400، از راه تکمیل فرم اولیه شناسایی طرح ­های فناورانه حوزه کاشی و سرامیک (فایل پیوست)، نسبت به ارسال طرح، توانمندی ­ها و رزومه خود به پست الکترونیک مرکز نوآوری مواد ساختمانی idea@bminc.ir، اقدام نمایند. بعد از این تاریخ نیز با رعایت اولویت ارسال طرح ها مورد بررسی قرار میگیرند.
بعد از ارزیابی طرح ­ها و توانمندی ­های ارسال شده توسط کمیته داوران، از موارد منتخب پشتیبانی­ های لازم در جهت ارتقا طرح، صورت خواهد پذیرفت. همینطور در ادامه مسیر، رویداد آشنایی با توانمندی و خدمات مرکز نوآوری مواد ساختمانی و معرفی طرح های منتخب برگزار می گردد. فناوران و طرح های منتخب ایشان در چارچوب رویدادی که در محل این مرکز نوآوری برگزار می شود، ضمن آشنایی با توانمندی و خدمات آن، به بهره برداران مرتبط آن، معرفی خواهند شد.
نکات ضروری و الزامی:
v ارسال طرح از سوی فناور و یا انجام مکاتبات با فناور به منزله پذیرش قطعی طرح نبوده و حقی را برای ارسال کننده طرح ایجاد نمی نماید.
v فرآیند بررسی چند مرحله­ ای بوده و در صورت لزوم، اطلاعات تکمیلی برای هر مرحله از متقاضیان دریافت خواهد شد.


انتهای رپرتاژ آگهی


1400/04/01
11:02:02
0.0 / 5
303
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است