در نشست امروز وزرا توافق شد؛

اوپك پلاس تولید روزانه خویش را ۴۰۰ هزار بشكه بالا می برد

اوپك پلاس تولید روزانه خویش را ۴۰۰ هزار بشكه بالا می برد به گزارش المور ۲۳ کشور عضو اوپک و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در نشست امروز خود توافق کردند مجموع تولید روزانه خویش را ۴۰۰ هزار بشکه بالا برند.به گزارش المور به نقل از وزارت نفت، بر مبنای تصمیم (یکشنبه، ۲۷ تیرماه) نشست وزیران نفت و انرژی اوپک پلاس، مجموع عرضه نفت کشورهای عضو این ائتلاف از یکم اوت ۲۰۲۱ تا دسامبر ۲۰۲۲ هر ماه ۴۰۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد و این افزایش تولید به شرایط بازار بستگی خواهد داشت.
اوپک و متحدانش در چارچوب ائتلاف اوپک پلاس از ماه مه سال ۲۰۲۰ در واکنش به فروپاشی تقاضا در بحبوحه انتشار ویروس همه گیری جهانی کووید- ۱۹ روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه از عرضه نفت خود کاستند و مقرر شده بود این توافق آوریل ۲۰۲۲ آخر یابد.
توافق کاهش تولید اوپک پلاس آخر ماه ژوئیه (تیرماه - مردادماه) ۲۰۲۱ به ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه در روز می رسد و با توافق امروز مقرر شد از یکم ماه آگوست، همزمان با به انتها رسیدن توافق کاهش تولید، مجموع تولید روزانه اوپک پلاس ۴۰۰ هزار بشکه افزایش یابد.
اعضای اوپک پلاس همینطور موافقت خویش را با تعیین رقم تولید مه ۲۰۲۱ بعنوان خط پایه جدید تولید پنج کشور کویت، عراق، امارات، عربستان و روسیه اعلام کردند، افزایش تولید پنج کشور مورد اشاره با تغییر خط پایه تولید در مجموع یک میلیون و ۶۳۰ هزار بشکه افزایش می یابد.
اعضای این ائتلاف تصمیم گرفتند بیستمین نشست مشترک اوپک و غیراوپک (اوپک پلاس) در یکم سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۰ شهریورماه ۱۴۰۰) برگزار گردد.


منبع:

1400/04/28
19:34:23
0.0 / 5
251
تگهای خبر: بازار , تولید , نفت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است