آشنایی با وظایف وكیل امور شركتها

آشنایی با وظایف وكیل امور شركتها وکیل امور شرکت ها از جمله واژه هایی است که این روزها بیشتر از قبل می شنویم. اما وکیل شرکت کیست؟ این شخص چه وظایفی دارد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات را دریافت کنید.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام گروه وکلای پارسا، در حقیقت فردی را می توان بعنوان وکیل برای شرکت انتخاب نمود که واجد شرایط قانونی و حقوقی باشد و اطلاعات کاملی از تمامی مسائل حقوقی داشته باشد. این فرد باید به دادگاه معرفی شود تا در صورت بروز مشکل بتواند از حق شرکت در دادگاه دفاع کند. یکی از مهم ترین مواردی که شرکت های خصوصی باید بدانند، انتخاب وکیل دادگستری برای شرکت و معرفی آن به دادگاه است. موسسه های بسیاری در زمینه وکالت وجود دارند که شما می توانید از آنها کمک بگیرید اما در این میان موسسه حقوقی وکلای پارسا با بکارگیری از بهترین وکلای حقوقی به شما در اداره امور قانونی و حقوقی شرکت کمک می نماید. برای برقراری ارتباط با این مجموعه کافی است با مشاوران حقوقی این موسسه در ارتباط باشید.
انتخاب وکیل برای شرکت های تجاری
وکیل امور شرکتها به شخصی گفته می شود که دارای پروانه وکالت پایه یک دادگستری باشد و بتواند در تنظیم کردن قراردادها و دیگر مسائل حقوقی به شرکت کمک نماید. این وکیل در حقیقت زمانی که فعالیت در امور شرکتها را قبول می کند از فعالیت کردن در سایر مسائل حقوقی همچون دعاوی، خانوادگی و... اجتناب می کند. بنا بر این است که به آنها وکیل شرکت گفته می شود. شما می توانید پیش از ثبت شرکت خود مبادرت به انتخاب وکیل کنید و در نتیجه کلیه امور قانونی و حقوقی را از ثبت شرکت تا راه اندازی آنرا بر عهده وکیل خود قرار دهید. اما داشتن یک وکیل دادگستری چه اهمیتی دارد؟ خیلی از صاحبان شرکتها اطلاعات کافی و کاملی از قوانین و موارد حقوقی داشته باشد. چونکه در هنگام تنظیم قرارداد یا سایر امور اطلاع داشتن از این موارد بسیار مهم می باشد. اما به سبب عدم داشتن دانش کافی در این عرصه، موسسین شرکتها مبادرت به استخدام یک وکیل مجرب و متخصص در این عرصه می کنند.
وظایف وکیل امور شرکت ها
وظایفی که یک وکیل شرکت باید به آنها آگاه باشد بسیار مهم می باشد. تعدادی از وظایف وکیل متخصص امور شرکتها در احصا قانون است در نتیجه باید مانند سایر پرونده ها دارای طرح اقامه دعوا باشند تا بتوان به آنها رسیدگی کرد. همین طور در خیلی از موارد مسئولین شرکت از وکیل می خواهند که به تنهایی و با اختیار خود امور شرکت را در دست بگیرد. برای مثال گرفتن و داوری استعلامات از سازمان های دیگر. همین طور به یاد داشته باشید باید در هنگام تنظیم قرارداد کیله وظایف را در آن ذکر کنید تا وکیل شرح وظایف خودرا بداند در این صورت با مشکلات کمتری مواجه خواهید شد. در ادامه تعداد دیگری از وظایف یک وکیل دادگستری را بررسی می نماییم.
مطالبه کردن اسناد تجاری مانند چک و سفته که از مهم ترین کارهای وکیل امور شرکتها است.
تنظیم و عقد قراردادهای تجاری مانند خرید و فروش مستغلات و املاک
نظارت داشتن بر قراردادهای مربوط به شرکت در واحدهای مختلف
امکان حضور در واحد حقوقی شرکت بصورت توافقی


تنظیم قرارداد با وکیل شرکت
برای در اختیار داشتن وکیل امور شرکتها شما باید پیش از انجام کاری اطلاعات کافی درباره سابقه و تخصص وکیل به دست آورید. بعد از آن که از وکیل مورد نظر خود مطمئن شدید می توانید مبادرت به تنظیم و عقد قرارداد کنید. برای تنظیم شدن این قرارداد وکیل دادگستری شرایط خودش را اعلام می کند که این شرایط بطور معمول شامل دستمزد و نحوه پرداخت، حدود فعالیت وکیل و... می شود. در صورت توافق صورت می گیرد. لازم به ذکر است همکاری وکیل شرکت تا زمانی با شرکت ادامه پیدا می کند که پرونده در دادگستری در جریان باشد در غیر این صورت، پس از به نتیجه رسیدن پرونده، قرارداد و همکاری بین طرفین تمام می شود. برای انتخاب یک وکیل مجرب و متخصص پیشنهاد ما به شما موسسه حقوقی وکلای پارسا است.
دریافت مشاوره از وکیل
همانطور که گفتیم وکیل امور شرکتها می تواند کمک بسیاری به شما کند. اما مهم ترین کار مشاوره گرفتن پیش از راه اندازی شرکت است. خیلی از شرکتها پس از اقامه دعاوی مبادرت به استخدام وکیل دادگستری می کنند. اما بهترین کار پیش از ثبت شرکت، وکیل شرکت خودرا انتخاب کنید. برای دریافت مشاوره های وکالت به موسسه های حقوقی مراجعه کنید تا بتوانید از بهترین و و مجرب ترین وکلای حقوقی برای اداره مسائل حقوقی و قانونی شرکت خود استفاده کنید.
چرا یک شرکت به وکیل نیاز دارد؟
تصور کنید در یکی از مباحث حقوقی مانند ابطال صورتجلسه شرکت به مشکل برخورده اید و نیاز به طرح و اقامه دعاوی دارید. در این زمان کدام یک از افراد هیات مدیره می تواند این مسئولیت مهم را انجام دهد؟ تا چه اندازه اعضای شرکت نسبت به مسائل حقوقی آگاه هستند؟ در این مواقع حضور یک فرد متخصص و دانش می تواند به تسریع روند پرونده به شما کمک نماید بنا بر این است که وکیل امور شرکتها تا به این اندازه اهمیت دارد. وکیل شرکت ضمن داشتن دانش کافی تجربه لازم نیز در حل پرونده های مختلف را دارد در نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شرکت شما را حل می کند.
خدماتی که وکیل شرکت در اختیار شرکتها قرار می دهد
وکیل امور شرکتها بر روی قراردادها و نحوه تنظیم آنها نظارت دارد
وکالت پرونده های حقوقی را بر عهده دارد.
تنظیم کردن قراردادها، شکوائیه و
همانند وظایفی که شما در قرارداد هنگام همکاری با وکیل ذکر می کنید، وکیل نیز باید خدماتی که در اختیار شرکت شما می گذارد را ذکر کند تا پس از اتمام قرارداد مشکلی برای هیچ کدام از طرفین ایجاد نشود.
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/05/05
23:37:54
0.0 / 5
207
تگهای خبر: خدمات , شركت , فروش , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است