بهترین قیمت سیم و کابل برق در بازار ایران بعلاوه بهترین فروشگاه خرید سیم و کابل

بهترین قیمت سیم و کابل برق در بازار ایران بعلاوه بهترین فروشگاه خرید سیم و کابل به گزارش المور سیم و کابل برق از مهم ترین تجهیزات صنعت برق به شمار می آیند. برای همین در این مقاله فروشگاهی معتبر برای استعلام قیمت و خرید سیم و کابل به شما معرفی کرده ایم.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام تسلا کالا، قیمت سیم و کابل برق، یکی از مواردیست که مهندسین برق ما احتیاج دارند که به صورت آپدیت و به روز به آن دسترسی پیدا کنند. سیم و کابل برق از تجهیزات اصلی صنعت برق هستند. این دو تجهیز بعنوان پایه و ستون اصلی در شبکه های برق و ساختمان ها به حساب می آیند.
اهمیت بالای این دسته از محصولات و تجهیزات برقی، از آنجا مشخص می شود که هیچ فعالیت برقی بدون حضور سیم یا کابل حدودا صورت نمی گیرد و وجود یک واصل بین تجهیزات و همینطور انتقال انرژی الکتریسیته امری الزامی می باشد.
ازاین رو احتیاج به یک محصول باکیفیت و مطمئن از یک سو و از طرفی وجود منبعی جهت بررسی و مقایسه مشخصات فنی و همینطور قیمت به روز امری غیرقابل انکار است. در فروشگاه اینترنتی تسلاکالا، که از بهترین و معتبرترین فروشگاه های تجهیزات برق صنعتی می باشد، سعی شده تا به بهترین شکل ممکن فهرست قیمت سیم و کابل برق، برای شما عزیزان عرضه شود.
برای آشنایی بیشتر با سیم و کابل برق، انواع آنها و معرفی فروشگاهی معتبر برای خرید سیم و کابل، با ما همراه باشید.
تعریف دسیم و کابل برق:
سیم و کابل برق برای انتقال جریان الکتریکی استفاده می شود. سیم برق از دو قسمت تشکیل شده است. یک بخش رسانا (هادی) و یک بخش عایق (روکش). هسته اصلی یک سیم که از جنس رساناست، به کمک یک لایه عایق، روکش می شود تا از صدمه رسیدن به سیم و همینطور خطر برق گرفتگی، جلوگیری شود.
سیم ها بر مبنای قطر (بر حسب میلی متر مربع) اندازه گیری می شوند. برای مثال سیم هایی با قطر ۱۰ یا ۲۰ میلی متر مربع در کاربردهای مسکونی استفاده می شوند. به خاطر داشته باشید سیم ها با قطر بزرگتر جریان بیشتری دارند.
هادی اصلی سیم، می تواند از جنس فلز مس، آلومینیوم و یا مس باشد.
در یک تعریف ساده، به مجموعه ای از یک یا تعدادی سیم که با یکدیگر در کنار هم قرار گرفته و به هم تابیده شده اند کابل برق می گویند. این مجموعه سیم ها که تشکیل کابل می دهند، معمولاً با استفاده از لایه ای محافظ، بعنوان عایق، از فضای خارج جدا می شوند.
معمول ترین فلز مورد استفاده بعنوان هادی سیم و کابل ها مس و آلومینیوم با خلوص بالا می باشد. کابل ها عموما جهت انتقال نیرو، سیگنال های الکتریکی و مخابراتی استفاده می شوند. کابل ها انواع زیادی دارند و برای هر کاربرد باید از کابل مناسب بهره برد.

سیم و کابل چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند؟
گرچه سیم و کابل از نظر کاربرد، هر دو برای انتقال جریان الکتریکی ساخته شده اند، اما این دو تجهیز را نباید با یکدیگر اشتباه گرفت و باید بین آنها تفاوت قائل شد.
به صورت کلی تفاوت اساسی بین سیم و کابل این است که: سیم از یک رشته هادی ساخته شده که با لایه ای از عایق پوشیده شده است. میتوان گفت سیم یک تک رساناست. در حالیکه کابل از دو یا چندهادی عایق بندی شده، تشکیل شده است که به هم تابیده شده اند.
کاربردهای سیم و کابل هم با هم متفاوت می باشد و در موارد مختلف باید از سیم یا کابل متناسب با کاربردش استفاده گردد. سیم برای انتقال برق، تحمل بارهای مکانیکی، انتقال سیگنال های مخابراتی و در سیستم های گرمایشی استفاده می شود. کابل برای انتقال نیرو، سیگنال های مخابراتی و انتقال برق کاربرد دارد.
انواع سیم و کابل دارای سطح مقطع های مختلفی هستند. این سطح مقطع ها به صورت عدد روی روکش سیم و کابل نوشته می شوند. بعنوان مثال، سیم ۱ به این معناست که سیم ما، دارای سطح مقطع ۱ میلی متر می باشد.
این دو تجهیز، در انواع و سایزهای مختلفی ساخته می شوند و جنس لایه های آنها هم می تواند متفاوت باشد. برای شناسایی و تفکیک آنها، از کدهای رنگی و علایم اختصاری استفاده می شود.

انواع سیم و کابل برق:
پارامترهای زیادی در دسته بندی کردن سیم و کابل دخیل هستند. مانند:
سطح ولتاژ نوع هادی و ساختار آن نوع عایق و روکش نوع حفاظت الکتریکی نوع حفاظت مکانیکی نوع کاربرد تعداد رشته ها استاندارد به صورت کلی، انواع سیم را از نظر نوع هادی استفاده شده، میتوان به سه دسته زیر تقسیم کرد:
۱. سیم مفتولی که به سیم خشک هم مشهور است.
۲. سیم نیمه افشان
۳. سیم افشان که به آن سیم انعطاف پذیر هم می گویند.دسته بندی کابل ها معمولاً با پارامترهای بیشتری انجام می شود. اما دو پارامتر مهم برای دسته بندی کابل ها، سطح ولتاژ و نوع کاربرد می باشد. در ادامه انواع کابل با عنایت به این دو پارامتر را برای شما بیان می کنیم:
انواع کابل برق از نظر سطح ولتاژ:
۱. کابل فشار ضعیف (LV)
۲. کابل فشار متوسط (MV)
۳. کابل فشار قوی (HV)
۴. کابل فوق فشار قوی (EHV)
انواع کابل برق از نظر نوع کاربرد:
۱. کابل زمینی
۲. کابل مخابراتی
۳. کابل افشان
۴. کابل کواکسیال
۵. کابل فیبر نوری


قیمت و خرید سیم و کابل برق:
همانطور که گفتیم، قیمت آپدیت سیم و کابل، از احتیاجات اساسی مهندسین برق می باشد.
پس به یک محصول باکیفیت و مطمئن از یک سو، و از طرفی وجود منبعی جهت بررسی و مقایسه مشخصات فنی و همینطور قیمت به روز امری غیرقابل انکار می باشد. بدین منظور در فروشگاه تسلاکالا به بهترین شکل ممکن فهرست قیمت سیم و کابل، برای شما عزیزان عرضه شده است.
در این فروشگاه، بهترین برندهای سیم و کابل مانند افشارنژاد خراسان، البرز الکتریک نور، نور زنجان و... در سایزها و انواع مختلف به فروش می رسند.
در فروشگاه اینترنتی تسلاکالا به نشانی teslakala.com، تلاش بر این است که بهترین قیمت بازار سیم و کابل برق برای شما با آپدیت روزانه قرار بگیرد. برای انتخاب و خرید آسان سیم و کابل برق، مشخصات کامل تمام این سیم و کابل ها به صورت کامل برای شما قرار گرفته اند.
انتهای رپرتاژ آگهی


1400/05/21
11:53:16
0.0 / 5
3834
تگهای خبر: استاندارد , بازار , شبكه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است