قیمت نفت خام به ۸۲ دلار نزدیک شد

قیمت نفت خام به ۸۲ دلار نزدیک شد به گزارش المور قیمت نفت خام در معاملات امروز سه شنبه، به رشد دیشب خود که به دنبال بیانیه اوپک پلاس شروع شده بود ادامه داد و قیمت نفت خام برنت به ۸۲ دلار نزدیک شد.به گزارش المور به نقل از سی ان بی سی، قیمت نفت خام در معاملات امروز سه شنبه، به رشد دیشب خود که به دنبال بیانیه اوپک پلاس شروع شده بود ادامه داد و قیمت نفت خام برنت به ۸۲ دلار نزدیک شد.
قیمت هر بشکه نفت خام برنت، بنچ مارک بین المللی قیمت نفت، بعد از جهش ۲.۵ درصدی دیشب به دنبال بیانیه اوپک پلاس، تا ساعت ۱۰: ۲۵ به وقت تهران، ۰.۱۸ درصد دیگر رشد کرد و به ۸۱.۴۱ دلار رسید. این شاخص بامداد امروز توانست برای لحظاتی تا ۸۱.۷۷ دلار بالا برود.
قیمت هر بشکه نفت خام نیمه سنگین آمریکا، به دنبال جهش ۲.۳ درصدی دیشب، تا این لحظه، ۰.۱۶ درصد دیگر رشد کرد و به ۷۷..۷۸ دلار رسید. این شاخص بامداد امروز توانست به طور موقت تا ۷۷.۹۹ دلار بالا برود.
سازمان کشورهای صادرکننده سوخت، اوپک و متحدان خود شامل روسیه، که به اوپک پلاس معروف هستند، دیشب با رد کردن گمانه زنی های اخیر در مورد افزایش فراتر از انتظار تولید این گروه برای تأمین نفت مورد تقاضای بازار، اعلام نمودند طبق همان توافق قبلی تنها به صورت تدریجی تولید نفت خویش را افزایش خواهند داد و فشارهای هند و آمریکا برای بالا بردن تولید را نادیده گرفتند.
قیمت های نفت خام تا به اینجای سال جاری بیشتر از ۵۰ درصد رشد کرده و این افزایش قیمت کشورهای مصرف کننده نفت خام را در مورد فشارهای تورمی که می تواند بر روند ریکاوری اقتصادی آنها تاثیر بگذارد، نگران کرده است.


منبع:

1400/07/14
15:09:02
0.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است