آسوشیتدپرس اعلام كرد؛

نفتکش ویتنامی در آب های بین المللی است

نفتکش ویتنامی در آب های بین المللی است رسانه های آمریکایی اعلام نمودند که نفتکش ویتنامی حامل نفت دزیده شده ایران که توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توقیف شده بود، آزاد شده و اکنون در آب های بین المللی است.به گزارش المور به نقل از آسوشیتدپرس، سیگنال های ماهواره ای و رادیویی نشانگر این است که نفتکش ویتنامی توقیف شده توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، آزاد شده و اکنون در آب های خلیج عمان است.
پیشتر، آمریکا در اقدامی راهزنانه یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب های دریای عمان مصادره و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر، آنرا به سمت مقصدی نامعلوم هدایت کرد.
همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش، آنرا به تصرف خود درآوردند و آنرا به سمت آب های سرزمینی ایران هدایت کردند.
در ادامه نیروهای آمریکا با بهره گیری از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیروهای جان برکف سپاه ناکام ماندند.
نیروهای آمریکایی مجدداً با استعداد بسیار و با بهره گیری از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند.
یک مقام وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) بعداً در واکنش به خنثی سازی دزدی دریایی آمریکا از طرف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، توقیف نفتکش در دریای عمان را تأیید کرد.

1400/08/29
20:40:56
0.0 / 5
341
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است