بررسی کتاب داستان اختصاصی برای کودکان

بررسی کتاب داستان اختصاصی برای کودکان المور: تربیت صحیح کودک و رشد فکری و عاطفی او برای خیلی از والدین مسئله مهمی بوده و می باشد. چون که آنها کودکان خویش را چون گنجینه هایی می دانند که حفظ و نگهداری و رشد آنها همواره از مسئولیت های مهم به حساب می آید.


به گزارش المور به نقل از ایسنا، بنابر اعلام موشیما، قصه خوانی، یکی از کارهایی است که والدین، بویژه مادران همواره به آن می پردازند و از آن هم بعنوان سرگرمی و هم آموزش کودک خود استفاده می نمایند.
چندی قبل که برای فرزند کوچکم به دنبال کتاب داستان مناسب می گشتم، به سایتی برخوردم که ایده ی جالبی را اجرا کرده بودند. سایت مخصوص سفارش و ارسال کتاب قصه برای کودکان بود. با این تفاوت که کتاب ها کاملا اختصاصی شده به چاپ رسیده بودند.
کودک ما، در این کتابها قهرمان قصه های آن است. با نام و تصویر خودش. حتی در صفحات داخلی کتاب هم تصویر کارتونی شده کودک را می بینیم که بعنوان قهرمان قصه در دل ماجراها حضور دارد، با مشکلات دست و پنجه نرم می کند و در نهایت آنرا به خوبی پشت سر می گذارد.


این ابتکار به سرعت نظرم را جلب کرد، چون که در دنیای امروز، کودک به علت موج عظیم تکنولوژی و بازی های مهیج کامپیوتری، کمتر به کتاب و قصه خوانی تمایل نشان داده است. اما وجود چنین کتاب هایی که او خویش را قهرمان قصه ی آن بداند و در نوشته ها و تصاویر کتاب حضور داشته باشد. بی گمان او را به سمت کتاب و کتاب خوانی سوق خواهد داد. چه بسا او خود با نیروی تخیل خود، قصه را در ذهنش ادامه دهد که این کار باعث رشد بیشتر و سریع تر قدرت خیال پردازی و خلاقیت او خواهد شد.
نوع قصه های کتاب، مشابه افسانه هایی است که معمولاً کودکان به انها علاقه زیادی نشان می دهند و بیشتر مجذوب شخصیت ها و موجودات افسانه ای می شوند تا موجودات واقعی.
کتاب های داستان این سایت رو می توانید در لینک زیر ببینید:
https: //www.mooshima.com/story-books
همینطور این قصه ها در حافظه ی کودک بهتر باقی می مانند. بویژه که در هر کتاب یک یا چند نکته آموزشی هم در دل قصه ها گنجانده شده است و کودک چون خودش در قصه درگیر مشکل و ماجرا می شود و درصدد حل آن بر می آید، به خوبی نکات آموزشی قصه برای دراز مدت در حافظه اش باقی خواهد ماند. این روش آموزشی ماندگاری بسیار بالاتری نسبت به روش های دیگر دارد.
امکان خواندن مجانی داستان ها در سایت وجود دارد و این سبب می شود والدین بتوانند قصه ی مناسب سن و سلیقه ی کودک خویش را انتخاب کنند. اما نکته ای که می تواند ضعف کار به حساب آید، محدود بودن تعداد داستان هاست. چون که تنوع در نوع داستان ها و متناسب بودن با سنین مختلف کودکان، دست خانواده ها را برای انتخاب راحتتر باز می گذارد. امیدوارم در آینده ای نزدیک شاهد تنوع بیشترو تازه تر محصولات آنها باشیم.
یکی دیگر از نکات مثبت این کتاب ها، وجود یک شخصیت ثابت (موشیما) است که در همه داستان ها همراه کودک می باشد. این شخصیت ثابت، یک موش زیرک و داناست که نام سایت یعنی موشیما هم از این شخصیت حیوانی گرفته شده است.
انتخاب این شخصیت، بسیار درست و به جا صورت گرفته است؛ چونکه موش همواره نماد باهوشی، زیرکی و شجاعت است که در رویارویی با مشکلات از نیروی فکر خود بیشتر کمک می گیرد. در واقع در همه قصه ها یک موش دانا به نام موشیما همه جا همراه، هم بازی و راهنمای کودک است و در مواقع سخت و پرخطر به کمک او می آید و با همفکری هم مشکلات را حل می کنند.
شاید نویسندگان داستان ها بنا را بر این گذاشته اند که یک کودک علاوه بر حس اعتماد به نفس در رویارویی با مشکلات و بدست آوردن جرات و جسارت در مواقع سخت، به این مهم هم توجه کند که او همیشه امکان دارد قادر نباشد خود به تنهایی از پس مشکلاتش بر آید یا از خودش و دیگران محافظت کند، بلکه گاهی ضروریست که از دوستان و افراد قابل اعتماد هم یاری و مشاوره بگیرد.
انسان یک موجود اجتماعی است و به منظور زندگی در اجتماع به همفکری و کمک نیاز دارد. هر چند در قصه های موشیما کودک، خود نقش مهمی در حل مسایل به وجود آمده در داستان دارد و می تواند به توانایی های خود بیشتر ایمان پیدا کند اما وجود یک همراه و هم فکرمی تواند روحیه ی همکاری و بعدها روحیه ی انجام کار گروهی را در کودک تقویت کند.
امیدوارم تیم موشیما هم بتوانند در کاری که آغاز کرده اند موفق باشند و منتظرداستان های بیشتری از آنها هستیم. بی گمان این طرح با استقبال زیادی مواجه خواهد شد و امیدوارم با همین کیفیت کار خویش را گسترش دهند. این کتاب ها بطور قطع تا همیشه جزو خاطرات کودک باقی خواهند ماند.
سایت بررسی شده:
https: //www.mooshima.com
انتهای رپرتاژ آگهیمنبع:

1400/09/04
11:12:14
0.0 / 5
386
تگهای خبر: تكنولوژی , زندگی , سایت , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است