مدیرعامل شركت ملی نفت امارات:

هیدروکربن ها از بازار انرژی حذف نمی شوند

هیدروکربن ها از بازار انرژی حذف نمی شوند به گزارش المور مدیرعامل شرکت ملی نفت امارات (ادنوک) اظهار داشت: جهان به مصرف هیدروکربن ها نیاز دارد و نمی تواند آنها را از سبد انرژی حذف کند.


به گزارش المور به نقل از وزارت نفت، سلطان الجابر روز گذشته در آئین گشایش نمایشگاه و کنفرانس نفت و گاز ابوظبی (ادیپک) اعلام نمود که جهان نمی تواند بسادگی از هیدروکربن ها جدا شود و صنعت نفت و گاز باید تا سال ۲۰۳۰ میلادی بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار دراین زمینه سرمایه گذاری کند تا تقاضای مورد انتظار را برآورده کند.
وی در حالی این گفته ها را مطرح می کند که مذاکرات همایش تغییرات اقلیمی سازمان ملل متحد در گلاسکو با توافقی به پایان رسید که برای اولین بار سوخت های فسیلی را بعنوان محرک اصلی گرمایش جهانی هدف قرار داد.
مدیرعامل ادنوک با تکرار درخواست خود برای نگاهی عملگرایانه برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و در عین حال تضمین امنیت انرژی جهانی، اظهار داشت: جامعه جهانی بتازگی در همایش تغییرات اقلیمی گلاسکو (کاپ ۲۶) به این نتیجه رسید و این مذاکرات در مجموع، موفقیت آمیز بود.
الجابر اضافه کرد: اگر بخواهیم با موفقیت دوره گذار انرژی را پشت سر گذاریم نمی توانیم بسادگی از سیستم امروز انرژی جهان فاصله بگیریم و نمی توان تنها با چرخش یک کلید این پروسه را انجام داد.
در حالی که امارات متحده عربی نشست تغییرات اقلیمی سال ۲۰۳۲ میلادی (کاپ ۲۸) را میزبانی می کند، اظهار داشت: ادنوک در نظر دارد ظرفیت تولید نفت خودرا تا سال ۲۰۳۰ میلادی افزایش دهد و به ۵ میلیون بشکه در روز برساند و در عین حال برای کاهش تولید کربن تلاش کند.


منبع:

1400/09/11
23:24:33
0.0 / 5
362
تگهای خبر: ارز , بازار , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است