۵ راه حل بی نظیر برای افزایش هوش مالی

۵ راه حل بی نظیر برای افزایش هوش مالی اداره کردن پول به روش درست کار ساده ای نیست.


به گزارش المور به نقل از ایسنا بنابر اعلام بارسا، پول به این راحتی به دست نمی آید، مگر آنرا به ارث برده باشید. پس باید آنرا عاقلانه خرج کنید و بسیار محتاط باشید و در عین حال تصمیمات هوشمندانه ای برای دستیابی به تمام اهداف خود در نظر بگیرید.
هوش مالی چیست؟ مدیریت هوشمند پول چیزی است که به ضریب هوش مالی فرد کمک می نماید، که به طور معمول بعنوان هوش مالی از آن یاد می شود. در این مطلب، تعدادی از عادت های عالی را که هر فردی می تواند برای بهبود ضریب هوشی مالی خود انجام دهد را بررسی می نماییم، اما هوش مالی چیست ؟ ابتدا اجازه دهید مدلول آنرا بهتر بفهمیم.
خیلی ساده است، ضریب هوشی مالی به توانایی رشد پول با خرج کردن عاقلانه، پس انداز و سرمایه گذاری صحیح اشاره دارد. مفهومی که توسط نویسنده، رابرت کیوساکی در کتاب پرفروش "پدر پولدار، پدر فقیر"، بعنوان هوش مالی از آن یاد شده است. همه چیز در مورد استفاده از اطلاعات و خرد فرد برای انتخاب صحیح در مدیریت پول است.
در هسته اصلی در مفهوم هوش مالی این درک نهفته است که شخص باید تغییرات پایداری در فهم خود از نحوه کارکرد پول بوجود آورد. ما باید در نظر داشته باشیم که پول به خودی خود چند برابر نمی گردد و این ما هستیم که تصمیماتی را می گیریم که تعیین می کند چه اتفاقی برای پول ما می افتد. تصمیمات هوشمندانه در مورد مدیریت پول همان چیزی است که هوش مالی به آن مربوط می شود و تصمیم گیری تنها زمانی بهتر می شود که ما خودرا با دانش کافی در مورد کسب درآمد و بودجه بندی توانمند نماییم.


۵ راه حل برای افزایش هوش مالی هوش مالی خوب از مدیریت بهتر پول شما ناشی می شود. در اینجا چند عادت وجود دارد که می توانید برای افزایش هوش مالی خود و کوشش برای رسیدن به موفقیت مالی در خود ایجاد کنید:
۱-روی پس اندازتان تمرکز کنید.
عادت عالی افرادی که هوشی مالی بالایی دارند صرفه جویی در پول است. مهم نیست درآمدتان چقدر است، عادت کنید هر ماه قسمتی از درآمدتان را به شکل پس انداز کنار بگذارید. پس انداز در هر مرحله از زندگی شما مهم می باشد، برای اینکه نه فقط موجب می شود که محتاطانه هزینه کنید، بلکه به شما کمک می نماید تا برای مواقع اضطراری پس اندازی ایجاد کنید. با پس انداز خود، می توانید اهداف خودرا در کوتاه مدت و بلندمدت تامین کنید.
۲-هزینه های خودرا ارزیابی کنید.
اگر احساس می کنید پولتان مانند دانه های شن از میان دستانتان می لغزد، وقت آنست که نگاهی بیندازید و ببینید که پول خودرا به چه نحوی خرج می کنید. تهیه لیستی از تمام هزینه های خود نخستین قدم به سمت یک عادت عالی است و می تواند بصورت روزانه، هفتگی یا ماهانه صورت گیرد.
این برای مساعدت با مدیریت بهتر امور مالی شما مفید خواهد بود و به شما کمک می نماید تا هزینه های مهم تان را پیگیری کنید. همین طور می توانید یک دفتر خاطرات یا دفترچه یادداشت شخصی برای پیگیری هزینه های روزانه خود داشته باشید، اگر در پس انداز پولتان مشکل دارید.
۳-برای خرید خود برنامه ریزی کنید.
هر یک از ما چیزی را در فهرست علاقه مندی های خود برای خرید داریم و تعدادی از این خریدها گران تر از توان مالی ما هستند. یک ماشین جدید، جواهرات، لوازم الکترونیکی یا حتی عطری گرانقیمت. در صورتیکه ممکنست بخواهید فوراً خرید کنید، باید در نظر داشته باشید که یک نشانه عالی از ضریب هوشی مالی بالا، برنامه ریزی برای خرید و انجام آنها بعد از پس انداز کافی پول است. این را به یک عادت تبدیل کنید که از خریدهای ناگهانی خودداری کنید و اگر چیزی را که خارج از بودجه شما است دوست دارید، پس انداز کنید و بدون این که بر سلامت مالی شما تأثیر بگذارد، آنرا خریداری کنید.
۴-سرمایه گذاری کنید.
پس انداز کردن یک عادت عالی است، اما اگر می خواهید آنرا چند برابر کنید، چه برای تحقق اهداف کوتاه مدت و چه برای برنامه ریزی بلندمدت، سرمایه گذاری پول یک عادت عالی برای پرورش است. گزینه های زیادی برای سرمایه گذاری پول وجود دارد، مانند بازار سهام، املاک، سپرده های ثابت، ارز و غیره. با این وجود، وقتی پول خودرا سرمایه گذاری می کنید، مطمئن شوید که به اندازه کافی در مورد تمام جوانب مثبت و منفی بازاری که قصد دارید در آن غوطه ور شوید آگاه هستید. بدین سبب می توانید بازدهی خوب و ثابتی داشته باشید.
۵-از یک مشاور مالی کمک بگیرید.
اگر هنوز در مورد نحوه تنظیم امور مالی خود مطمئن نیستید، سفارش می شود با یک مشاور مالی ملاقات کنید. آنها با دانش فنی و دانش تخصصی خود از حوزه مالی بطور کلی، می توانند به شما در مدیریت بهتر امور مالی تان کمک کنند.
وقتی صحبت از پرورش عادات محتاطانه برای داشتن ضریب هوشی مالی بالا می شود، هیچ چیز بهتر از وقت گذاشتن برای یادگیری بیشتر در مورد امور مالی شخصی کار نمی نماید. هر فردی، صرف نظر از این که چقدر جوان یا پیر است، نیاز دارد که در جریان آخرین اخبار دنیای مالی باشد تا بتواند پول خودرا رشد دهد. نیازی نیست که شما یک متخصص مالی باشید، با آموزش خود در حوزه امور مالی شخصی بوسیله منابع تأیید شده مختلف و یادگیری مهارت های جدید برای بودجه بندی بهتر می توانید راه طولانی به سمت افزایش هوش مالی داشته باشید.
انتهای رپرتاژ آگهی


1400/10/21
15:59:45
0.0 / 5
264
تگهای خبر: ارز , الكترونیك , بازار , تخصصی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است