با قوت گرفتن دوباره دلار؛

قیمت نفت افت كرد، برنت به پایین ترین سطح ۱ ماهه خود نزدیك شد

قیمت نفت افت كرد، برنت به پایین ترین سطح ۱ ماهه خود نزدیك شد المور: روز دوشنبه با قدرت گرفتن دلار و هجوم بازار به فروش، قیمت های نفت به افت هفته گذشته خود ادامه داد و برنت به پایین ترین سطح یك ماه اخیر خود رسید.به گزارش المور به نقل از مهر به نقل از رویترز، با انتشار گزارش اشتغال آمریكا در روز جمعه، سایر بازارها هم دچار وحشت شده اند. این گزارش نشان می داد دستمزدها با بیشترین سرعت خود در بیش از ۸ و نیم سال اخیر، رشد كرده اند كه این به گمانه زنی ها برای افزایش تورم در آینده دامن می زند.
برنت بعد از سقوط ۱.۵ درصدی خود در روز جمعه، امروز تا ساعت ۱۰: ۲۰ به وقت تهران، ۶۸ سنت یا ۱ درصد سقوط كرد و به قیمت ۶۷.۹۱ دلار برای هر بشكه رسید (بازار نفت امروز تا نیمه شب به وقت تهران ادامه دارد). برنت هفته گذشته خویش را با سقوط ۲.۷۵ درصدی به آخر رساند.
قیمت نفت خام تگزاس غرب آمریكا، دابلیوتی آی، با سقوطی ۷۲ سنتی به ۶۴.۷۳ دلار به ازای هر بشكه رسید. قیمت این شاخص در جلسه روز جمعه.۰۵ درصد پایین آمده بود. در طول هفته گذشته دابلیوتی آی ۱ درصد سقوط كرد.
ریك اسپونر، تحلیل گر ارشد بازار در سی ام سی ماركتس در سیدنی، می گوید: قیمت نفت هم در حركت كلی بازار برای فرار از ریسك، گرفتار شده است و اندكی هم تحت تاثیر قدرت گرفتن دلار قرار گرفته است.
با رسیدن وحشت احتمال بالا رفتن تورم به سرمایه گذاران بازار سهام، سهام آسیایی روز دوشنبه بیشترین سقوط روزانه خود در بیش از یك سال اخیر را ثبت كردند.
سه شاخص بزرگ سهام وال استریت هم روز جمعه بزرگترین سقوط هفتگی خود در ۲ سال اخیر را به دست آوردند. این درحالیست كه این شاخص ها هفته گذشته خویش را با ركورد زنی پشت سر گذاشته بودند و در بالاترین سطح تاریخ خود به سر می بردند.
اسپونر اظهار داشت: معمولا بعد از حركتی به این بزرگی در بازار سهام و بخصوص وقتی كه بعد از یك دوره طولانی سوددهی این اتفاق می افتد، سرمایه گذاران به فروش رو می آورند كه قیمت ها را پایین می كشد.
افزایش تولیدات نفت آمریكا هم بر پایین آمدن قیمت ها فشار وارد كرد و تلاش های اوپك برای كاهش تولیدات را تحت اشعاع قرار داد.
داده های دولت آمریكا در هفته گذشته نشان داد كه در ماه نوامبر برای نخستین بار بعد از ۱۹۷۰ تا كنون، تولید آمریكا به بیش از ۱۰ میلیون بشكه در روز رسیده است؛ حفاران نفت شیل فعالیت های خویش را با افزایش قیمت نفت گسترش داده اند.
طبق اعلام شركت خدمات انرژی بیكر هیوگز، شركت های انرژی آمریكا برای دومین هفته پیاپی به تعداد چاه های تحت حفاری خود افزودند. در هفته منتهی به ۲ فوریه، حفاران ۶ حلقه چاه به چاه های تحت حفاری خود اضافه كردند كه بدین سان تعداد كل چاه های تحت حفاری آمریكا به ۷۶۵ حلقه چاه رسید.

1396/11/18
12:42:05
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: آمریكا , بازار , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
almur

المور

لاکشری و فشن

almur.ir - حقوق مادی و معنوی سایت المور محفوظ است